17 tt - kontrakcie?!?

7.10.07 07:10

17 tt - kontrakcie?!?

ahojte,
som hrozne vyplasena :(
zacalo to vcera vecer, dostala som hrozny krc do brucha, nemohla som sa ani vystriet, po ca. 3 minutach to preslo. ulozila som drobca, vsetko ok. potom som sla do sprchy a ako som z nej vysla, tak to zacalo znova a trvalo to cele hodiny - asi do 2 hod. v noci - sialene krce v bruchu a vystrelovali az do krizov. chcela som ist do nemocnice, fakt som mala pocit, ze asi rodim alebo co (som len v 17. tyzdni!), ale potom mi pomohlo, ked mi manzel jemne masiroval krize a bolesti vdakabohu ustupili.
co to mohlo byt?? pri prvom som nic podobne nezazila. treba ist k dr.? vo stvrtok bolo na kontrole a vsetko bolo v uplnom poriadku..aj teraz sa uz citim zase ok.
angie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

473
7.10.07 08:39

jestli to přešlo tak to nejpíš nic nebude. Já rodila první císařem a ted u druhého jsem měla párkát takovou křeč v podbříšku, doktorka říkala, že to můžou být nějaké srůsty a jak se ta děloha rozpíná je to třeba cítit… udělalo mi to párkrát taky kolem poloviny těhu a vždycky když jsem se nějak natáhla, nebo prudce zasmálav leže na zádech.

Taky to mohla být křeč v zádech. Mohlas blbě ležet…
Pokud nekrvácíš a už se cítíš dobře tak bud v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
7.10.07 09:32

Angelino, mě tvrdlo bříško asi od 18tt, brala jsem magnézium a přidala jsem vápník a bylo to lepší, ale ne ideální.Já jsem se neotvírala, rodila jsem 41+4tt. Občasné stahy jsou normální, psali o tom v Mamince říjen 2007. Píší: Trvrdnutí břicha je projevem děložní činnosti.Děloha vytvoří sponntánně během dne velké množství kontrakcí, jejichž frekvence a intenzita jse přímo úměrná délce těhotenství.Není od věci říci, že jo to zcela přirozené a stejně tak je i přirozený výskyt kontrakcí mimo těhotenství(menstruace, orgasmus).Do první poloviny těhotenství je normální frekvence do zhruba 10-15 epizod tvrdnutí denně, do zhruba 28-30. týdne 20-30× denně.Je li jich více, jedná se o hrozící potrat/předčasný porod.V další fázi těhotenství,tj. ve III. trimestru, je nutné posoudit i jejich intenzitu.Je-li jich více, tj. doslova několik tvrdnutí /bolestí za hodinu, jedná se už o hrozící předčasný porod.Proto při vyšší frekvenci ve všech fázích těhotenství doporučujeme hospitalizaci.Nejde ale o léčbu klidem(klidový režim nezabrání potratu/předčasnému porodu), ale hlavně o vyšetření a sledování dynamiky změn, případně léčbu.

Ale neboj, odpočívej a rozhodně, kdyby se to opakovalo, určo jeď k lékaři, je lepší být v klidu.A od zad to klidně může být taky, mě víc tvrdlo bříško třeba při mytí nádobí a když mě přestaly bolet záda, přestalo tvrdnou i bříško. A stres je vůbec nejhorší :? .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
7.10.07 10:15

Ahoj, já jsem ležela poslední týden těhu v nemocnici a ležela tam se mnou paní 36t.t. a měla taky strašné křeče, ale měla k tomu průjem a křeče byly pravidelné, hlavně v noci. Nakonec porodila bez varování během půl hodiny, ale mimko dobrý 1200g a teď už má 4 kg.
Já jsem měla to co popisuješ taky tak od 20 t.t. a bylo to spíš v boku, jednou si mě nechali pro jistotu v nemocnici, ale taky mi doktorka říkala že to musí být pravidelné. Měla jsem operaci slepáku a nějaké srůsty a prý to bolí jak se děloha napíná a taky jak roste. Byla bych v klidu pokud by to nebylo pravidelné, ale kdyby se ti něco nezdálo tak si klidně zajdi k lékaři. Je lepší tam jít desetkrát zbytečně než jednou pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.07 11:59

Ahoj Angie - něco podobného jsem zažila v těhotenství několikrát (ve 12., 28. a 36. tt), ale s porodem to nemělo co do činění - po porodu to bylo zas, velice často a fakt síla (horší než porod), až tehdy jsem to řešila s lékaři a dozvěděla se, že to byly žlučníkové záchvaty - teď jsem na dietě a snažím se oddalovat operaci žlučníku, co to jde, abych mohla kojit. Podle toho, jak popisuješ ty bolesti a vzhledem k tomu, že gynekologicky bys měla být, jak píšeš, podle posl. kontroly OK, by to mohlo být ono - ale nechci tě strašit, fakt bych ti tohle nepřála (a vůbec nikomu :cry: ). Radši bych na tvém místě zavolala doktorovi a popsala mu to, ať něco nezanedbáš… Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.10.07 19:31

Pokud te boli jakoby spis zaludek nebo proste nekde nahore, tak to muze byt ten zlucnik. Ja to taky znam a v tehu se mi to vzdy zhorsilo, ale bojim se doktoru, takze radeji dodrzuju dietu a desim se operace.

Na pristi prohlidce to ale urcite rekni doktorovi a oni uz zjisti, co by to mohlo byt. Tvrdnuti briska jsem mela u obou cca od 20tt, ale to je uplne jina bolest, to clovek citi, ze to jde od miminka. Pokud to neni pravidelne, tak to spravi magnezium a klidovy rezim. U druhe dcery jsem ho nedodrzovala, ale aspon jsem na par minut zpomalila tempo. To vetsinou zabralo…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
52
8.10.07 14:58

Ahoj,
mám podobný problém jako angelina, taky dostávám občas (tak jednou týdně) silnou křeč do břicha, trvá to asi 5 min a pak bolest odezní a někdy dostanu ještě na chvíli zimnici. Byla jsem u doktora, dělali mi rozbor moči, našli nějaké bakterie, brala jsem antibiotika ale bolest jsem dostala zas. Dnes gynekolog zkonstatoval po prohlídce břicha, že to bude bolest od napínání děložních úponů, jak to tlačí v břiše na ostatní orgány. Tak to snad nebude nic závažnějšího a s občasnýma bolestma se budu muset do konce těhu smířit.
Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama