Reklama

1 vs. 2 děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:08
1vs. 2 děti

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak moc velky rozdil je mit jedno nebo dve deti, pocitili jste to i na vztahu s partnerem? Financne? Da se byt se 2 detma v byte 2+1? Chteli by jsme pracovat jeste na jednom, zatim vyckavamex protoze mam teprve 7m po cisari, tak jeste aspon 4m, tim padem ( kdyby se podarilo hned) by deti od sebe byli asi 20m… da se to zvladnout v pohode nebo je tovna zblazneni? Syn je hodne narocny, prvni 4mesice v podstate jen prorval, tak mam trochu strach, protoze nevim jak tohle bych zvladla mit doma jeste jedno :D, ale ta touha je asi vetsi :lol:. Zjistuju jen tak ze zvedavosti, urcite me to neodradi chtit dalsi :).

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

AlenaSu
Kecalka 377 příspěvků 19.02.18 08:11

Teď se mi narodila druhá holčička. Se starší jsou od sebe necelých 14měsíců a taky jsem zvědavá, co mě čeká. Zatím jsem pozitivně naladena :srdce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 19.02.18 08:13

Mam kluky od sebe 22 měsíců a pohoda. Druhé dítě uz tolik nehrotis, spoustu věcí znáš a spánek se precenuje :D

smudlinky
Závislačka 2521 příspěvků 361 inzerátů 19.02.18 08:16

Je spousta rodin, co mají v 2+1 třeba i tři děti. Záleží na každém, jaký věkový rozdíl se rozhodne mezi dětmi mít, je jasné, že malý věkový rozdíl je většinou pro maminku náročnější. Přece jen den s jedním a dvěma dětmi je úplně jiný, zvlášť když starší chodí třeba do školky, školy, kroužků atd.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.02.18 08:19

Tak za mě fakt platí, jedno dítě, žádné dítě. První rok po narození mladšího mám v mlze, byla jsem jako robot a fakt jsem si to neužila. Teď už je to lepší, ale mladšímu bude za pár měsíců dva roky no. Ale každá to zvládáme jinak a moje děti, hlavně to mladší, jsou fakt hodně náročný.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 1 inzerát 19.02.18 08:26

Větu jedno dítě žádné dítě jsem nesnášela, ale je pravdivá :mrgreen: :mrgreen:. Je to sakra rozdíl. Ale všechno jde. Pobavil mě komentář, že spánek se precenuje :lol: :lol:. Měsíc po měsíci je to lepší, ale pravda je ze easy už to nikdy nebude s více detma.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 19.02.18 08:30

AHoj, zvládnout se to dá, dokonce bych řekla, že to není vůbec tak hrozný, jak tě bude okolí strašit. Mám chlapečka a holčičku 16,5m od sebe a teď čekám třetí a to bude od prostřední o 23m. Jasně, měla jsem strach, jak to budu dávat, jsou dny, kdy mám chuť někam utéct, ale to jsou asi i s jedním dítětem. Výhoda tak malýho věkovýho odstupu je v tom, že než si ten starší uvědomí, že je JÁ, JÁ, JÁ a že by měl žárlit, tak je na mladší tak zvyklej, že už se žárlením ani nezačne. O sestřičku se od malinka stará, nejdřív houpal autosedačkou kdykoliv jsme se někam chystali nebo přijeli, podával jí dudlík (sice jí ho rval do oka a podobně, protože měl ty ručičky ještě gramlavý), podával jí hračky, později mi držel misku s příkrmem, podával plínky. Cca od 9m mladší si spolu krásně hrajou. Pak byl trošku problém, když se učila chodit, resp když chodila, ale hodně padala, to do ní občas strčil byť nechtěně, ona hned sletěla a byl řev na obou stranách, ale to trvalo jen chvilku, od cca 14m té mladší si umí zahrát tak, že když jsou oba v pohodě, tak i hodinu jen nasísám do pokojíku, ale jinak si dělám co potřebuju a oni se tam smějou a je pohoda. Dokonce bych řekla, že mám víc času než s jedním, protože se zabaví vzájemně. Finančně musíš počítat s tím, že nároky rostou. Miminko když je kojený, tak stojí cca 1000 měsíčně na plínkách a kosmetice, jinak může všechno dědit po sourozenci (měla jsem hlavně neutrální oblečení, takže holce jsem koupila fakt pr kousků na bazárku). U toho malýho rozdílu věku je nevýhoda, že na začátek je fajn sourozeneckkej kočárek (ale já ho koupila na bazaru a pak prodala se ztrátou pár stovek), chvíli potřebuješ 2 postýlky, 2 malý matračky, dvoje malý povlečení, taky autosedačky se mi sešly, že pro váhu 9-18 kg jsem potřeboval necelej rok dvě, jinak dědí. Dvojmo plínky peněženka pozná a taky starší pije UM ještě teď a to má čerstvě 3 (ale on to mlíko miluje a má ho jen před spaním) a dceru jsem kojila jen do 9m, takže UM u nás mizelo rychleji než ostatní jídlo. Až půjdou do školy, bude to finančně úplně někde jinde, ty náklady rostou. Jinak 2+1 je v pohodě, my jsme v 1+1 a čekáme třetí :lol: chceme stavět, ale až půjdu do práce, což mám v plánu ve 3 letech nejmladšího. Ty nejhezčí roky si nezabiju prací. Je to tu malý, ale dá se to. Nejsme ale v paneláku, jsme v domečku, takže půda a sklep na krámy, zahrada, od jara do podzimu používáme domek v podstatě jen ke keoupání, span a vaření, jiank jsme venku. Na fb je skupinka „Skorodvojčata, aneb malý věkový rozdíl“ a tam jsou holky, co mají i 5 dětí za 7 let a podobně. Hodně se tam podporujeme, nehádáme se a najdeš tam fakt užitečný rady a tipy. Co mě fakt štvalo, tak když jsem čekala prostřední, tak ty keci od okolí, jestli jsme blázni, nebo nám to jen ujelo… :roll: ne, děti jsou plánované a chtěli jsme je raději blízko, než zjistit že druhý nejde hned a pak dumat jak to udělat s prací, s penězma a podobně.
Ještě podotku, že s bráchou jsme o 4 roky od sebe a byli jsme si celkem cizí (ne doslova, ale ten vztah nebyl nic moc, až teď v dospělosti se spolu bavíme normálně), nelituju, že je máme tak brzo po sobě, jsou fakt super parťáci a je vidět, že see mají fakt rádi

Heivka
Závislačka 3112 příspěvků 19.02.18 08:35

Zatím můžu jenom teoretizovat, druhé dítě mě kope jenom zevnitř. Já vždycky chtěla víc dětí (teď doma spíš řešíme jestli dvě nebo tři), ale v čem jsem měla jasno, že pokud se nestane nějaká náhoda, tak věkový rozdíl mít tak, aby to starší bylo trochu samostatné, takže aby chodilo a umělo se samo najíst. U syna a druhého dítěte bude věkový rozdíl necelé tři roky a myslím, že je to tak akorát, syn si umí chvíli hrát a o základní životní potřeby si taky umí říct, takže si nebudu muset hrát na jasnovidce u dvou dětí, ale jenom u toho mladšího. Jinak manžel a jeho sestra vyrostli ve 2+1 a jediné co rodičům vyčítají je společná ložnice (jako s rodiči) rozdělená jen skříněmi a obrovský skoro nevyužívaný obývák. Oba vypadli jak jen dostali příležitost, švagrová v necelých 17 a manžel v 18, ale u nich to bylo i tím, že se na minimálním prostoru tísnila skoro dospělá ženská a malý kluk, rozdíl mají 8 let a za skříněmi jim funěli rodiče, takže soukromí nulové.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 08:36

Mam deti od sebe 24mesicu v byte 2+1. Nyni jim je 6mesic a 2,5roku. Zatim spime vsichni v loznici a z pulky obyvaku je detsky pokoj. Az budou vetsi z loznice bude pokojik(dostanou palandy, pokoj ma jen 10m) a my budeme mit v obyvaku gauc na spani a misto detskeho koutku velky jidelni stul :lol: to dame :lol: je jasny ze pokoj navic by se hodil, ale i takhle to jde. Financne jsme to moc nepocitili. Vsechny veci podedilo mladsi dite, i kdyz taky mi to neda a neco obcas nakoupim. Starsi dite se odplenkovalo, takze to je vlastne taky stejne. Jedine co, tak kupuju um. A narocnejsi se dvouma to je, chvilku trvalo nez jsme nasli system :lol: ale nemenila bych :kytka:

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 19.02.18 08:41

Mám doma kluky 2,5 r a 4 m. Šestinedělí bylo mazec, ale jsou skvělí. Ten druhý nám tu dva a čtvrt roku prostě chyběl a až teď jsme komplet (jestli nepřibude časem ještě někdo:D). Takže nelekat se výzev a až se ti dvě děti přitulí v posteli, tak bude splaceno:).

Jinak druhé mimino je u nás strašně laciné, všechno dědí. K tomu provozujeme výměnný obchod s kamarádkou, co má chlapečka věkově mezi našimi dvěma. Zatím co jsme koupili, tak jen sobě pro radost.

S bytem záleží jen na vás, děti to budou řešit až nejdřív ve škole. My jsme vyměnili za dům, když se blížilo druhé, ale dokážu si představit, že s trochou úprav by i naše původní 2+1 šlo.

Ronda1
Kecalka 102 příspěvků 19.02.18 08:46

Ahoj, tak já jsem teda spokojená s jedním dítětem.. Dcerka 3,5r., je uz sikovna, samostatna.. Je to fajn, kdykoli muzeme na vylet, nebrat ohledy na mimco.. Urcite s dvema detma to uz nebude takove jako s jednim..Kámoska ma druhé dite 2 roky od sebe a hruza, ani si v klidu nezajde na zachod, je podrazdena, manzel ji moc nepomuze…
Jsme 3 a zijeme v 2+1.. Dcerka ma pokojik sama pro sebe, ja s manzelem obyvak s loznici dohromady… A tak nám to vyhovuje.. :palec:

nika1988
Kecalka 491 příspěvků 19.02.18 08:55

Mam jedno dite 3,5 r a nekdy jsem na nervy z nej, syn je zivy dite, ktery je za 3,takze jsem momentalne rada, ze mam ted jedno. O druhem premyslime spise do budoucna(rozdil minimalne 6 let).A to jsem se vetsimu vekovemu rozdilu branila-mam brachu o 11 let mladsiho a jsme jak dva jedinacci. Sourozeneckej vztah zadnej

Bebuše
Echt Kelišová 7858 příspěvků 19.02.18 08:55

Mám holky od sebe 18m. Starší budou v březnu 4, mladší 2,5. Mladší prořvala první tři měsíce (prdy), byl to očistec. Pak už to šlo, největší zádrhel byl uspat po obědě. Starší nevydržela počkat, mladší řvala bez mámy já tur a obě se navzájem rušily. Když si babička vzala na týden starší, byla to velká úleva (jak se říká „jedno dítě, žádné dítě“).
Od 18m mladší se to hodně zlepšilo, teď už je to docela v pohodě, starší ve školce, mladší trošku vynahrazuji ten nedostatek času.
Zpětně bych si je dala k sobě blíž (ideálně o rok). Takhle mi nevychází sezónní oblečení, boty a o malou bych se trošku míň bála při společných hrách (je o hlavu menší a 5kg lehčí a starší to občas neodhadne).
Co je perfektní, tak jejich vztah, teď už i můj klid, protože je nemám nalepené na noze nebo jako ocásek i na WC, už se celkem spolu domluví…
Pokud jde o mě, zkrátila jsem tím pobyt doma o 1,5 roku, vstávala jsem k oběma a teď už se krásně vyspím, stíhám brigádu. Od září půjde malá do školky a já konečně mezi lidi…
Máme 2+1 předělané na 3kk. Pokojíček, ložnice, velký obývák s kuchyňským koutem (75m) a pořád bojujeme s úložnýi prostorem, jinak se to dá v pohodě. Vztah s partnerem se nijak nezměnil při jednom stejné jako při dvou a velký rozdíl od žádné :mrgreen:

Příspěvek upraven 19.02.18 v 09:01

vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 19.02.18 08:59

Nam se ted narodila druha dcerka, rozdil 24 mesicu a 2 dny. Jaky to je, poznam az pozdeji, dneska jsme poprve samy doma.

Starsi dcera uz je dost samostatna, pleny ma jen na noc, UM nedostava vubec, usina sama ve svym pokoji ve velky posteli a spi celou noc. Jen odpoledne vetsinou uz nespi, protoze vstava okolo devaty/desaty. Kocar uz nepotrebuje.

Jinak bych do toho asi nesla. Mit na krku dve mimina co potrebujou 100%peci.

radkka
Generální žvanilka 20497 příspěvků 19.02.18 08:59

Kamarádi ve 2+kk těď čekají třetí, mají děti po 3 letech od sebe. Jsou v pohodě, ale já si to teda nedovedu představit, až budou všichni chodit do školy, myslím, že dítě si zaslouží svůj prostor a klid :kytka: neříkám každý svůj pokoj, ale aspoň dostatečně prostorný ten jeden, což teda oni nemají.
Já mám dvojčata a je to fajn, bude jim rok, zatím to není takový fičák, jak jsem čekala, ale oni mi to určitě natřou :mrgreen:
S malými dětmi to v malém bytě určitě jde :kytka: My máme byt celkem velký, ale teď a ještě nějakou dobu jsme stejně pořád spolu pomalu ve dvou místnostech :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >