2 mamky, 0 taťka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 18.08.18 09:57
2 mamky, 0 taťka

Ahoj, zajímalo by mne, jestli je tu nějaká rodina, kde vychovavaji miminko vyhradne 2 ženy, bez otce. Jakou s tím máte zkušenost, co na to deti? Jestli jim tatínek nechybí anebo jestli třeba se jim někdo nesmeje ve skole apod?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 10:10

@aaaki a ptas se na to proc? Ne, tatinek jim nechybi a setkavame se zatim jen s normalnimi lidmi

aaaki
Povídálka 34 příspěvků 18.08.18 10:35
@Anonymní píše:
@aaaki a ptas se na to proc? Ne, tatinek jim nechybi a setkavame se zatim jen s normalnimi lidmi

Ptám se proto, že máme s partnerkou pul roční holčičku. A někdy se nemůžu ubranit tem myšlenkám, jestli nebude holcicka někdy nějak znevýhodnovana… miluji ji nadevše a říkám si někdy, že co když nás nebude mit ráda za to, že kvůli nám (možná) bude mit nějakou nálepku. Nevím, asi to resim zbytecne, jen kolem nás v okolí žádná takova rodina neni, nikdy jsem se s tím nesetkala, tak nevím, jak to funguje v praxi

Lioness34
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 18.08.18 10:44

Podle mě je dost naivní si myslet ze to všichni budou brat v pohodě… deti se smat nebo řešit to ze má dvě mámy apod budou. Smeji se i za jiné věci natož když matka je lesbička. Ze nemá normální rodinu - táta máma ji zasáhne a ovlivní. Zeptej se psychologů.
Mě osobně lesbicky nevadí s je mi to úplně jedno (máme příbuznou co žije s partnerkou a jejími dětmi asi 10let)… ale proste deti to ovlivní.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 18.08.18 10:45
@aaaki píše:
Ptám se proto, že máme s partnerkou pul roční holčičku. A někdy se nemůžu ubranit tem myšlenkám, jestli nebude holcicka někdy nějak znevýhodnovana… miluji ji nadevše a říkám si někdy, že co když nás nebude mit ráda za to, že kvůli nám (možná) bude mit nějakou nálepku. Nevím, asi to resim zbytecne, jen kolem nás v okolí žádná takova rodina neni, nikdy jsem se s tím nesetkala, tak nevím, jak to funguje v praxi

Není to tak ze té nebude mít rada podle mě ale ovlivní to ji i její okolí.

Bubla_Bučková
Závislačka 3782 příspěvků 18.08.18 10:54
@aaaki píše:

myslím, že se to velice pravděpodobné může stát. Je to poměrně nová věc a děti samy o sobě by se jí nesmály…ale uslyší jednu zmínku o rodičích o „buznách“ a dítko už se veze. Ale to samé může být za tloušťku nebo brýle, neuděláš nic… Jak třeba taková rozmluva vypadá v 16 letech, to by mě také hodně zajímalo :think: Osobně nikoho takového neznám, ale myslím, že časem za těch 10-15 let už to nebude taková rarita.

Bubla_Bučková
Závislačka 3782 příspěvků 18.08.18 10:58

Jinak třeba jako dospělou, když prohodí, že máma 1 a máma 2 ji asi čeká pěkná drbarna za zády. Jak to třeba bylo jestli se máma rozvedla a pak začala s ženskou nebo je z umělého oplodnění nebo adoptovana… Narazit můžete u tchánovců :nevim: Říkám no, záleží kam se společnost za nějakých 15 let posune, ale řekla bych že dost ;)

lilith1
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 18.08.18 10:59
@aaaki píše:
Ahoj, zajímalo by mne, jestli je tu nějaká rodina, kde vychovavaji miminko vyhradne 2 ženy, bez otce. Jakou s tím máte zkušenost, co na to deti? Jestli jim tatínek nechybí anebo jestli třeba se jim někdo nesmeje ve skole apod?

Tak jasne jim bude chybet muzsky vzor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:03

@Lioness34 existuje x studii i nazoru psychologu, ze se deti z homoparentalnich rodin nijak nelisi…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 18.08.18 11:03
@Bubla_Bučková píše:
Jinak třeba jako dospělou, když prohodí, že máma 1 a máma 2 ji asi čeká pěkná drbarna za zády. Jak to třeba bylo jestli se máma rozvedla a pak začala s ženskou nebo je z umělého oplodnění nebo adoptovana… Narazit můžete u tchánovců :nevim: Říkám no, záleží kam se společnost za nějakých 15 let posune, ale řekla bych že dost ;)

Já si nemyslím ze se společnost posune - nedělám si iluze (nemyslím proti tobě) a potahne se to s ni cely život - už ve školce ve škole navíc až si bude mít svůj vztah atd
Já to vidím u těch vzdálených příbuzných - nikdo je nikam nezve atd decka mají komplexy atd atd a nevidím to jen u nich…

Lioness34
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 18.08.18 11:04
@Anonymní píše:
@Lioness34 existuje x studii i nazoru psychologu, ze se deti z homoparentalnich rodin nijak nelisi…

Můžeš mi sem dat odkaz na x studii??

Deti to ovlivní a ne málo - ze se neliší? Ano holcicky vypadají tak jak vypadají a chlapečci taky ale jinak psychologicky je to podle mého názoru ovlivní značně

misuled
Kecalka 417 příspěvků 18.08.18 11:05

Prosimte, hlavne se na to neptej na emiminu. Mne prijde taky uplne posahanej rodinnej model, kdy Pepicek je tatinka Jirky, Marenka tatinka Honzy a ted vsichni spolecne s malou Adelkou zijeme s tatinkem Petrem, ale tady se vzdycky najde nejaka odbornice, ktera vi, ze dite ze stabilni homoparenralni rodiny pujde do pekel.

Lioness34
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 18.08.18 11:10

@misuled nepůjde do pekel ale ovlivní to její život … a otázka zněla mimo jiné zda se jim ve škole někdo nesmeje - a odpověď ano směje a deti to řeší… nikdo neříká ze se má rozchazet s partnerkou jen je třeba počítat s tím ze to deti ovlivní a ze se proste někdo posmívat bude a řešit to bude, tak aby zakladatelka byla připravena… mě přijde dobre to ze to řeší… ze ji to není jedno.

Russet
Extra třída :D 11573 příspěvků 18.08.18 11:10
@misuled píše:
Prosimte, hlavne se na to neptej na emiminu. Mne prijde taky uplne posahanej rodinnej model, kdy Pepicek je tatinka Jirky, Marenka tatinka Honzy a ted vsichni spolecne s malou Adelkou zijeme s tatinkem Petrem, ale tady se vzdycky najde nejaka odbornice, ktera vi, ze dite ze stabilni homoparenralni rodiny pujde do pekel.

A jen proto, že je homo, je záruka, že jim vztah vyjde do doby, kdy děti odejdou z domova? Řekla bych, že rozejít se mohou stejné jako hetero.

Russet
Extra třída :D 11573 příspěvků 18.08.18 11:13
@aaaki píše:
Ahoj, zajímalo by mne, jestli je tu nějaká rodina, kde vychovavaji miminko vyhradne 2 ženy, bez otce. Jakou s tím máte zkušenost, co na to deti? Jestli jim tatínek nechybí anebo jestli třeba se jim někdo nesmeje ve skole apod?

Nevyhne se negativním reakcím. Není to prostě obvyklé, aby dvě ženy tvořily pár a vychovávaly dítě. Děje se to. Ale protože si nikdy dvě ženy bez muže k dítěti nedopomůžou, normální to není. A mužský vzor nenahradí strejda, co se občas ukáže.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >