2 roky a opožděný vývoj?

Anonymní
15.12.19 23:24

2 roky a opozdeny vyvoj?

Synovi budou za mesic 2 roky.
chodit zacal v 15mes, cvicili jsme Bobatha, kvuli slabemu motorickemu opozdeni.Ma nemocne srdce, v planu operace v detstvi, zatim nevime kdy. Objektivne potize nema.
Mam obavu, jestli je jeho psychicky vyvoj v poradku.Mam uz dve starsi deti a nema ae srovnavat, i kdyz se snazim, nejde to.
Syn necura do nocnika, porad plenkuje.Mne zatleska, ale ze by se snazil on?Nemluvi.Asi 10slov. Neumi si rict kdyz neco chce, stava se, ze mu nerozumime.
Rozumi ale vsemu, je jinak sikovny, uklidi si, strasne rad si prohlizi knizky, mluvime na nej porad, venujeme se mu(az moc?).Da se mu vysvetlit kdy a proc ne..akorat vyzaduje hodne casu, ale to je normalni.
V noci se budi asi 4×.Pred mesicem jsem odstavila, myslela, ze to bude lepsi.Omyl.Casto mne vola, chce spat s nami v nasi posteli. Strasne rad nas objima, je to hodny chlapecek..
Ale tak nejak mam pocit, ze by MEL byt dal.Kdyz si uvedomim,.co vsechno mu je, nabizi se mi otazka, jestli tam neni jeste „neco“.
Vzdy jsem myslela, ze pozde mluvi deti, kterym se rodice moc nevenuji.
Moje starsi deti ve dvou letech mluvily ve vetach…mozna proto…
Zajima mne vas nazor.
Z pochopitelnych duvodu anonym, nebo smazat…dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3963
15.12.19 23:37

Vubec se mi nezda opozdeny. Syn na tom byl stejne. Za mesic se uplne rozmluvil… nemela bych zatim vubec obavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
15.12.19 23:41

Syn se odplenkoval ve 2,5 letech, do dvou let taky moc nemluvil, ve větách pořádně až okolo tří let, teď mu byly čtyři roky, zařizujeme mu vlastní pokojíček a chceme ho začít učit spát samotného, doteď spí s námi v posteli, čekáme mimčo, tak proto. Krásně mluví, rád si zpívá, umí spoustu písniček, umí přečíst a napsat všechna písmena, tiskací i psací, přečte a napíše jednoduchá slova, počítá do statisíců, zvládá jednoduché součty a odečty (mimochodem, nijak ho k tomu nenutíme, zajímá se sám). Přitom ve dvou letech vypadal jako retard, byl větší a vypadal starší, neřešila jsem to. Já bych v tom srovnávání byla opatrná a dala mu ještě šanci, rozhodně ne podle nočníku a mluvení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
15.12.19 23:41
@Anonymní píše:
Synovi budou za mesic 2 roky.
chodit zacal v 15mes, cvicili jsme Bobatha, kvuli slabemu motorickemu opozdeni.Ma nemocne srdce, v planu operace v detstvi, zatim nevime kdy. Objektivne potize nema.
Mam obavu, jestli je jeho psychicky vyvoj v poradku.Mam uz dve starsi deti a nema ae srovnavat, i kdyz se snazim, nejde to.
Syn necura do nocnika, porad plenkuje.Mne zatleska, ale ze by se snazil on?Nemluvi.Asi 10slov. Neumi si rict kdyz neco chce, stava se, ze mu nerozumime.
Rozumi ale vsemu, je jinak sikovny, uklidi si, strasne rad si prohlizi knizky, mluvime na nej porad, venujeme se mu(az moc?).Da se mu vysvetlit kdy a proc ne..akorat vyzaduje hodne casu, ale to je normalni.
V noci se budi asi 4×.Pred mesicem jsem odstavila, myslela, ze to bude lepsi.Omyl.Casto mne vola, chce spat s nami v nasi posteli. Strasne rad nas objima, je to hodny chlapecek..
Ale tak nejak mam pocit, ze by MEL byt dal.Kdyz si uvedomim,.co vsechno mu je, nabizi se mi otazka, jestli tam neni jeste „neco“.
Vzdy jsem myslela, ze pozde mluvi deti, kterym se rodice moc nevenuji.
Moje starsi deti ve dvou letech mluvily ve vetach…mozna proto…
Zajima mne vas nazor.
Z pochopitelnych duvodu anonym, nebo smazat…dekuji.

Mne přijde vás chlapeček úplně normální.😉 Ona to má něco do sebe že se říká nesrovnavat. Ono to opravdu moc nejde. Ale co pozoruji že snad každá druhá mamina říká jak první dítě krásné mluvilo a druhé ne. kdovi čím to je způsobeny. Starší taky mluvila krasne a brzy což ostatně dodnes ji učitelka chválí jak hezky mluví a mladší ze sebe sotva vychrli táta a pár slovíček k tomu. Ale já věřím že prostě máj svůj čas a my je akorát prudime :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
15.12.19 23:45

Ahoj, mne prijde normalni. Ma proste sve tempo. Pokud roxumi, vse je v poradku :hug:. Kamaradky holcicka nemluvila ve vetsch jeste ani ve 3 letrch a je v poradku.

Moje mala ma 14 mesicu a porad castrcne chodi po 4.. Takze to, ze zacal chodit v 15mes povazuji za zcela v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1277
15.12.19 23:50

@kyticka86 zeo já souhlasím s tím chozenim. Mám dokonce sousedku kdy její dcerka začal až v 18 měsících chodit dnes je jí šest hodin do školy a je to naprosto normální dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2347
15.12.19 23:58

Starsi deti byly hodne sikovne. Prijde mi normalni. Je spousta duvodu, proc se dite rozmluvi pozdeji, ale nepodnetne prostredi v dnesni dobe urcite neni nejcastejsi duvod.

Příspěvek upraven 16.12.19 v 00:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
16.12.19 00:06

Není oložděný :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
16.12.19 00:48

Take nevidim v popisu nic nenormalniho. Nektere deti potrebuji delsi cas na rozjezd, pritom muzou byt i nadprumerne inteligentni. Plenky ve dvou letech jsou v mem okoli naprosto normalni, moje deti odplenkovane drive jsou spis rarita. Mluvit ve vetach ve dvou letech take neumo zdaleka vsechny deti. Ani jedno z mych deti neumelo ve dvou letech mluvit ve vetach. Nejstarsi syn rekl ve dvou letech „auto jede“ a to byl vrchol jeho umu. Pak nastal prekotny vyvoj a ve dvou a pul mluvil v souvetich s perfektni vyslovnosti vcetne r, jen ř se naucil „az“ v necelych 3 letech. Mladsi syn do skoro dvou a pul nemluvil prakticky vubec a hlavne vubec nechtel opakovat. U nej byl ten vyvoj reci pomalejsi, presto se ve trech letech uz obstojne domluvil ve vetach i s cizimi lidmi, ted jsou mu 4,5 a uz dlouho mluvi krasne a hodne, ma velkou slovni zasobu a vyslovnost temer perfektni, pred mesicem mu zacalo naskakovat „r“, ted k tomu pridava i „ř“. Do postele k nam chodi taky stale. No a co, to neni znamka nejakeho opozdeni. Jinak je velmi samostatny, jen se rad tuli. Jeste vetsi extrem v mluveni byl synovec, ktery jeste ve trech letech mluvil hodne spatne, nebylo mu moc rozumet, babicka ucitelka byla presvedcena o tom, ze je opozdeny. Trvalo mu to, nez se rozmluvil, chodil na logopedii, ale do prvni tridy sel uz bez logo vad a co je hlavni, ma velky talent na retoriku, neustale hazi ruzne vtipne komentare, u televize komentuje sportovni zapasy jako profik, moderuje rodinne akce a oslavy, protoze ho to bavi. Vzdycky, kdyz ho slysim, tak si rikam, ze tchyne se nemohla vic mylit.
Takze ja bych synovi dala cas, nestresovala zbytecne, uz tak mate co resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
16.12.19 00:55
@Barunkaska píše:
Ale co pozoruji že snad každá druhá mamina říká jak první dítě krásné mluvilo a druhé ne. kdovi čím to je způsobeny.

To by me taky zajimalo, cim to je, ale taky to pozoruju. Mela jsem to tak ja a mladsi sestra, bylo to tak u mych dvou synu. Pritom mi prijde, ze mladsi (jak sestra, tak muj syn) meli v tomhle smeru vic pece, protoze se ucastnili cteni, ukazovani a podobnych aktivit v dobe, kdy je starsi deti jeste nedelaly. Ale jak moje mladsi sestra, tak muj mladsi syn zacali mluvit vyrazne pozdeji. Oba jsou ale stejne inteligentni, jako jejich starsi sourozenec, jen meli pomalejsi rozjezd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32414
16.12.19 01:19

Nezda se mi vubec opozdeny. Normalni decko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 05:38

Nase mela take problem se srdcem. Do doby, nez byla operace mene jedla, byla bleda, vyvoj oproti vrstevnikum o par mesicu opozdeny uz od mimina. Paseni koniku, lezeni, prikrmy, vse za delsi dobu, nez to umeli ostatni a nebo bylo v tabulkach. Po katetrizaci srdce uplny skok, zacala vse dohanet. Mela otevrenou ducej, takze okyslicena krev putovala opet do plic, kde se okyslicovala. Do obehu se tedy dostala krev pozdeji a v jinem mnozstvi, srdce bylo desne namahane az by se pozdeji i zastavilo. No, kazdopadne zakrok udelal strasne moc, uz po nem vypila ne 150ml UM na prestavky, ale 180ml na jeden zatah. Takze ja bych to u vas svedla klidne i na ten problem se srdickem.

• Citovat
  • Nahlásit
24805
16.12.19 06:24

Starsi dite jsi mela prumerne az napred. TVvuj chlapecek je sirsi prumer. Syn nemluvil do dvou a pul, v tehle dobe na nej zacal byt spoleh i ohledne nocniku, pleny mel na nic do tri let.
Mladsi dite bylo komplet bez pken ve 22 mesicich a v tu dobu zacinala mluvit ve vetech a zpivat. :nevim: Kazde dite je proste jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 06:30

Zakladatelko, opravdu nesrovnavej. Jeden syn byl bez plen v 18 měsících, druhý přes den ve 2 letech a 3 měsících s tím, že na noc měl plinu do 5,5 roku.
Ve 2 letech používal univerzální slovo kaka, dodnes nevím, co to bylo. V posteli ho mám ještě teď (5,5 roku) a asi u mě ještě dlouho bude.
Ještě ve 2 letech jsme se nedomluvili. On nechapal komunikaci. Žil si ve svém světě, o nic si neřekl a máloco chápal.
Byly to hodiny a hodiny, které jsme se mu věnovali. Ve 2 letech to vypadalo „špatně“. Nezvládal věci, co uměl starší v roce.
Teď kromě mluvení je na tom více méně srovnatelně s vrstevníky. Se starším nesrovnavam. Ten v 5,5 letech četl a počítal v tisících.

@Barunkaska @Hoa Mai mně říkala logopedka, že to je tím, že na starší dítě se mluví jinak. Víc z očí do očí. Na mladší není tolik času. Takže sice se na něj mluví třeba i víc, ale už je to „méně hodnotné“, protože chybí to odezírání, které je opravdu důležité. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
864
16.12.19 06:31

Dnes jsou klukovi 3 a mluví krásně, docela dost cizích lidí mi ho už pochválilo. Před rokem tak 20 slov, neposlouchal mě, všude behal, no hrůza, styděla jsem se jak byl nevychovaný…
Věnuji se mu dost je jedináček, na rodicaku byla moje náplň jen syn. Furt jsme byli venku. Do knížek mi zavíral prsty, nechtěl abych mu četla. Vařili jsme spolu atd. A stejně jsem vývoj neuspisila. Dneska si ho ve školce chválí. Holt úspěch se dostavil až teď, jen jsem neměla to srovnání, tak jsem to nehrotila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat