2 týdenní miminko pořád spí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nikiki2511
Povídálka 46 příspěvků 30.08.18 14:32
2 týdenní miminko-spánek

Ahojte. Chcela by som sa poradiť či ste niekto niečo podobné zažili. Náš malý (16 dní) je extra spavý. Snažím sa ho budiť čo 3 hodiny cez deň, niekedy čo 2 hodiny ale ak sa nezobudí sám nič s ním nepohne. Po návrate z pôrodnice akurát dva dni preplakal a prebdel a to sme potom zistili, že preto, že mám málo mliečka a bol hladný (nakojím tak 20-30ml). Po porade s laktačnou poradkyňou kojím (u prsa bežne usne do 5 min a zložito ho budím) a potom dokrmujeme. Každopádne som z toho na nervy lebo niekedy ho ani hodinu a pol nemôžem zobudiť. Zatiaľ priberáme, ale som z toho ako je spavý a ako málo saje z prsu zúfalá. Priberanie je tiež také hraničné. Cez deň prespíme od posledného kojenia aj 3 hodiny, v noci aj 6,5! Žloutenka nemáme ani sme nemali, plenek máme počúraných dosť. Máte podobné zkúsenosti? Budiť ho nasilu aj v noci aj cez deň?

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Kelišová 6757 příspěvků 30.08.18 14:39

Já měla syna takhle spavého právě při žloutence, ale píšeš, že tu nemá :think:
Pokud má počůraných plenek dost a přibírá alespoň „hraničně“, tak bych to asi neřešila a jela v režimu jako máte teď. Jedině bych možná zkusila přikládat v noci cca po 4 hodinách, mě třeba syn vždycky lépe pil v noci. Navíc noční kojení je důležité pro tvorbu mléka.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 30.08.18 15:17

Kontaktuj laktacni poradkyni z mamila.sk

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 30.08.18 15:18

A v noci v takovém případě musíš určitě budit.

warita
Echt Kelišová 8490 příspěvků 30.08.18 15:53

Hele, to se muze ze dne na den zmenit a budes rada, kdyz bude spat. Moje mala prvni 2 tydny taky vice mene prospala. Sice se teda na krmeni budila, ale jinak spala durch. Po 2 tydnech naraz zlom a nespala skoro vubec.

Dej tomu volny prubeh a uvidis jak to pujde. Dokud nehubne, tak to neni zase takova tragedie.

lampicka11
Závislačka 3443 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 16:11

Hele mám +- stejně starého syna. V porodnici spal i klidně 6hodin a sestry buzerovali (ale on se prostě vzbudit nedá)Co jsme tam začli vážit tak vypil 40citku z jednoho prsa druhý den po porodu ! Sestry žasli kolik mám mlíka…zhubl jen 100g a v den propuštění měl porodní vahu (3210g) a o den později u pediatra 3300g :potlesk: . Nikdy jsem nekojila dýl jak 10min… U prsa je průměrně pije 7min a padne do spanku. Někdy kojím po 1,5h někdy po 3, v noci klidně po 6. Zkus často přikládat. Malý mi taky chrni pořád… Já teda nebudim protože malý přibírá. A stres dělá taky své…a strava…

Tonick19
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 30.08.18 16:19

V noci bych přikládala určitě častěji. A tím spíš pokud máte hraniční přibírání..
U takhle malého miminka jsem kojila co 2 hodiny .. :palec:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7932 příspěvků 30.08.18 16:50
@nikiki2511 píše:
Ahojte. Chcela by som sa poradiť či ste niekto niečo podobné zažili. Náš malý (16 dní) je extra spavý. Snažím sa ho budiť čo 3 hodiny cez deň, niekedy čo 2 hodiny ale ak sa nezobudí sám nič s ním nepohne. Po návrate z pôrodnice akurát dva dni preplakal a prebdel a to sme potom zistili, že preto, že mám málo mliečka a bol hladný (nakojím tak 20-30ml). Po porade s laktačnou poradkyňou kojím (u prsa bežne usne do 5 min a zložito ho budím) a potom dokrmujeme. Každopádne som z toho na nervy lebo niekedy ho ani hodinu a pol nemôžem zobudiť. Zatiaľ priberáme, ale som z toho ako je spavý a ako málo saje z prsu zúfalá. Priberanie je tiež také hraničné. Cez deň prespíme od posledného kojenia aj 3 hodiny, v noci aj 6,5! Žloutenka nemáme ani sme nemali, plenek máme počúraných dosť. Máte podobné zkúsenosti? Budiť ho nasilu aj v noci aj cez deň?

Ahoj,

já jsem měla to štěstí, že obě mé děti byly a jsou hodně spavé. V noci nemají problém po obědě nemají problém, jako miminka spinkala krásně a poměrně brzy začala spát i celou noc. Já jsem tedy zásadně nebudila ani přes den a ani v noci. Holkám nevadila ani smradlavá plína - jakmile ale mely nakakáno, tak jsem přebalila a v tom se probudily, takže sem mohla nakrmit.

Obě krásně prospívaly, rostly jak měly a vše bylo v pořádku. Kamarádky mi záviděly, já si krásně trajdala se spícím miminkem v kočárku, cestu autem vždy obě prospaly, já v noci vyspaná. Má to jen klady :mrgreen: pokud při krmení opravdu saje a nají se, přibývá na váze, tak bych nebudila nějak na silu a spíše odsávala, aby jsi nepřišla o laktaci.

Ale pro klid duše bych kontaktovala ještě i jinou LP

nikiki2511
Povídálka 46 příspěvků 30.08.18 20:56

@ivašot. @Tonick19 @chs.jasmin
Ja si myslím, že laktačná bola super… Predtým som kontaktovala inú a tá si ani nevšimla, že malý nesaje ale duduluje :( a potom sme doma 3 dni preplakali hladom kým som na to prišla.. tak dnes sme ho vážili a má 3720 g, pôrodná váha 3550, váha u propuštění 2990. Dnes máme 17 dní, tak si myslím, že to neni také zlé. Ja mám skôr potíže s rozbehnutím laktace (ak vypije 40 odo ˇMna viac než 20 neodsajem), stále dúfam, že to bude lepšie časom:(.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 30.08.18 21:34

@nikiki2511 to asi moc super nebyla když musíš dokrmovat. Vřele doporučuji z vlastní zkušenosti aspoň si přečíst stránky mamila.sk a nejlépe si pozvat poradkyni

nikiki2511
Povídálka 46 příspěvků 30.08.18 22:42

@Vladimirovna mám ho nechať hladovaŤ? stránky som si čítala, vďaka nim som prišla na to že malý nesaje…chcela som plne kojiť ale mlieko nemám…
Poprosila by som keby sa mi tu vyjadrovali maminky, čo majú podobné zkúsenosti so spavými miminkami..ne­potrebujem tu riešiť či mám alebo nemám dokrmovať

nikiki2511
Povídálka 46 příspěvků 30.08.18 23:07

@chs.jasmin @chs.jasmin no on práveže u prsníka zaspáva, lebo mi ide mliečko po kvapkách, aj keď sa snažím odsávať neni to žiadna sláva.. dokrmujeme podľa toho koľko vypije z prsníka od 30 do 60ml..vždy sa snažím ho prebudiť pri kojení tým že po 5 min vystriedam prsníky..ale keď ho zobudím zo spania není to žiadna sláva čo sa týka snahy piť z prsníkov…od 8 či 9 večer do 1 ráno máme epizodu keď nespíme a potom spíme aj 6 či 7 hod a máme problém budiť..však ja by som bola rada za to že je to spavec keby som nepotrebovala rozbehnúť to kojenie :) ale takto to moc nejde keď sa ho všetkými doporučenými metódami niekedy snažím budiť aj hodinu :(

chs.jasmin
Echt Kelišová 7932 příspěvků 31.08.18 07:55

@nikiki2511 Že odsaješ málo nevadí - odsávačka pracuje jen s podtlakem, je docela agresivní na to prso, kdežto dítě tu pradavku i pusinkou zmáčkne, nesaje jen podtlakem - jako když si sama prsty zmáčkneš bradavku a mléko vyteče, takže ono to dítě si vysaje třeba i jednou tolik, než co odsaješ.
Já tedy nejsem LP, ale myslím si, že přírůstek váhy na dva týdny je velice hezký! :palec:

nikiki2511
Povídálka 46 příspěvků 31.08.18 13:24

@chs.jasmin no ja ho zatiaľ vážim pred a po kojení lebo mu nechcem dávať zbytočne veľa dokrmu..a niekedy vypije za 20 min 15ml a niekedy 40ml…ale teraz posledné dni je to väčšinou kolo 30ml…dnes som ho nechala spať v noci 5 hodin a potom som ho zobudila..a tvoje holky už také malé prespali noc?

chs.jasmin
Echt Kelišová 7932 příspěvků 31.08.18 16:31

@nikiki2511 Uplně celou noc ne, ale třeba se budily jen jednou. Také vypily okolo těch 30-50ml jak kdy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >