27tt, utrogestan, nemocnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Venesí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.04.19 22:13
27tt, utrogestan, nemocnice.

Zdravím všechny, jdu si pro radu :)
Dnes jsem 26+5, minulý týden ve čtvrtek ve 01:30 jsem vyrazila na pohotovost do nemocnice, od cca 8 večer mě začala chytat bolest do spodku, ale jakoby hluboko ( nekde u čípku asi, ale nejsem si jistá) a potom to přešlo do břicha jakoby MS bolest, ale silná, nekolisava a bolest až do třísel. Nešlo to zaspat, nic… tak jsme raději vyrazili. V nemocnici udělali utz, stahy delohy, moč, krev… vše v cajku, cipek se nezkracuje ani neotvira, deloha nulova aktivita. V podstatě mi ani neřekli proč a co. (Hospitalizace do neděle)
Dali mi kapacku magneska a utrogestan. Po dokapani prvniho magneska vše v pohodě, už jsem se cítila normálně, bez potíží. V sobotu už bez kapacky jen na pozorovani.

Jde mi o ten utrogestan, mám si zavádět i nadále 2 kuličky večer, až do porodu. Přitom mi už nic není a předtím mi taky nic nebylo. Za celé těhu neznám co je to tvrdnuti bříška, nebo nějaké křeče, cipek podle vyšetření naprosto v pořádku.

Tak přemýšlím jaký má význam do sebe rvát ten utrogestan, hormony :think: bůh ví jaký to má vliv, já teda nevim právě, co myslíte vy?

Přečtěte si článek: Utrogestan pro poruchy cyklu i podporu těhotenství

Reakce:
stinga
Kelišová 6406 příspěvků 2 inzeráty 19.04.19 22:35

@Venesí no když nechceš hormony, tak si vygoogli, jak vypadá dítě narozené v 27 tt, kolik procent je šance na různé problémy - hluchota, slepota, neschopnost polykat tuhou stravu, ADHD, mentální nedostatečnost - a pak se rozhodni

mau-mau
Závislačka 3776 příspěvků 19.04.19 22:48

Prej rvát hormony.. :roll: Oni ti doktoři k tomu nic neřekli? Že to obsahuje progesteron, který brání předčasnému porodu např.? :roll: To není žádné rvát hormony, to tvoje dávkování, vzpamatuj se.. jde tu o donošené dítě, ne? :palec:

Tejule
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 19.04.19 22:49

A proč si jela do porodnice, když víš vše líp než lékaři a nedbas jejich doporučení. Pokud to nechceš brát, neber, tvoje věc, tvoje dítě. Sama jistě víš co je pro vás nejlepší! Až se něco poděla, tak zase jed do porodnice. Asi ví proč ti to nasadili a kdyby ti jak ty říkáš nic nebylo, tak zcela jistě ti ho dali aby podpořili farma firmu a dostali provizi :lol: :lol: nechápu, opravdu nechápu tvé uvažování. Ale jak píšu, je to tvá věc, odmítnout můžeš vše a můžeš rodit klidně v kravine… :joy: Nezapomeň založit diskuzi, že záchranka přijela pozdě :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 46277 příspěvků 19.04.19 23:18

V těhotenství je tělo jeden obří hormonální koktejl, a to včetně progesteronu, což je jediný hormon v Utrogestanu.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8475 příspěvků 19.04.19 23:25

Podívej mě nic nebylo, nic jsem necítila, přesto jsem porodila ve 33tt. Rvát hormonama se nebudeš, věř mi, že momentálně ti jich koluje v krvi mnohonásobně vyšší dávka. Prostě bylo zjištěno, že zaváděný utrogestan má velmi pozitivní vliv na stav čípku a aktivitu dělohy. Ty tvoje stavy mohly být náhoda, ale taky ne. Každá taková příhoda tě posune kousek blíž k předčasnému porodu. Ber to tak, že lepší zavádět utrouš než pak strávit zbytek těhotenství ležením s nohama hore, nedejbože předčasně porodit.
@Tejule to už je trochu silný kafe, nemyslíš? Evidentně jí nic nevysvětlili, tak se ptá tady. Fakt nevidím důvod, proč ji sjet takovým způsobem.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.04.19 03:32

Tak ho neber a uvidis :nevim: ja jsem si o nej v porodnici musela pred lety rict sama, protoze se jeste bezne v 3. trimestru nepouzival.

alilauter
Kecalka 387 příspěvků 1 inzerát 20.04.19 05:12

Asi to neřeknu tak vyhrocene jako některé ostatní, ale já bych to brala. Opravdu věřím doktorum, když se něco poondi, tak za nima pojedu, aby mi pomohli. Teď po návratu z nemocnice bych to brala určitě a třeba to za měsíc zkonzultovala, jestli je to ještě nutný. Není to nic extra, jsou maminy, který berou jiný dryaky. Kdyby se pak něco stalo, budeš si nadávat, žes neposlechla.

Drž se

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14322 příspěvků 20.04.19 07:05

Míň přemýšlet, víc poslouchat lékaře :kytka: zavadela bych a nešpekulovala nad tím

bedrunka01
Závislačka 3846 příspěvků 20.04.19 13:04

A dívala ses do propouštěcí zprávy? Mě by teda taky zajímalo, proč to musím zavádět, jaký je k tomu konkrétní důvod. Konzultovala bych to s obvodním gynekologem.

Váš příspěvek
Reklama