3 děti - litujete?

Anonymní
5.4.20 07:11

3 děti - litujete?

Ahoj, je tu někdo kdo lituje, ze má třetí dítě? Nebo čtvrté, patě, druhé,..? Jde to vůbec? Nebo to nakonec vždy člověk přijme jako dar? Zjistili jsme, ze čekáme další mimco. Jenže takhle jsme spokojeni, nic nám nechybí, cítíme se kompletní. Děti máme hodně maličké, alw konečně s nima začíná byt legrace a jde si s nima vše užit. Na druhou stranu je to normlani vzdát se zdravého dítěte proto, ze je “nad rámec” a ze už chceme konečně chvilku klid a pohodlí? Vždycky jsme si říkali, ze by nám 3 nevadili, ale teď když je to realita, si uvědomujeme, jak moc to vlastně zkomplikuje život…auto, dovolené, výlety, hlídání u babiček, kroužky,… největší depku mám z toho, ze tyhle dvě a hlavně zase to první, budou sizene. Prosím napište své zkušenosti. Co vám dalo/vzalo třetí dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

340
5.4.20 07:21

Ahoj,
Je tu docela dost diskuzi, zkus kouknout.
My jsme chteli 3 a mame je :). Vsichni se planovane narodili behem 3 let, takze celkem hukot obcas, ale nemenila bych.
Jako jsou okamziky, kdy si rikam, proc jsme nemeli jen jedno :lol:, ale nikdy jsem nelitovala.
Jsou parta, vyhraji si, jasne obcas boje, ale jinak ja jsem pro pokud vam to situace dovoli..
Drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
5.4.20 07:25

Jinak auto mame porad stejne, dozadu se nam 3 vejdou.. hlidani zalezi na veku deti i babicek, ale uz se nam postestilo byt bez nich na vikend. 2 k babicce, 1 k segre.
Aby nikdo netrpel, na to musis myslet a planovat :) dve starsi treba do divadla, mimino s tatinkem.. a tak ruzne. Delim je, aby kazdy mel cas jen se mnou nekolikrat tydne.. potrebuji to :srdce:
Dovolene ok, jen drazsi a krouzky taky ok. Je to vzdy orisek vse jim to poskladat, ale da se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
5.4.20 07:35

Ahoj, my mame tri deti. Treti by asi planovane bylo, ale o trosku pozdeji. Navic se mu jako miminku neustale vracely zapaly plic, v te dobe jsme stavili dum, myslenky byly ruzne, obdobi narocne, ale je velky milacek, naprosto hodne a uzasne dite.Ted uz je velky a jsem s city uplne na druhem protipolu, ze mi to hrozne uteklo a chtela bych jeste jedno…Babicka nehlida casto, ale kdyz uz zvladne vsechny. Casto ale nejstarsi nechce jezdit, chce uz spise byt s kamaradka, na primestkem tabore..Ono I kdyz se to ted nezda, ale to obdobi, kdy potrebujes pomoct s hlidanim je ve skutecnosti kratke…Deti rychle rostou…
Auto jsme provizorne menili pred rokem, jakou mrnousci se vlezli. Vsechno ostatni podedil.
Bude to krasne, neboj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
5.4.20 07:37
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu někdo kdo lituje, ze má třetí dítě? Nebo čtvrté, patě, druhé,..? Jde to vůbec? Nebo to nakonec vždy člověk přijme jako dar? Zjistili jsme, ze čekáme další mimco. Jenže takhle jsme spokojeni, nic nám nechybí, cítíme se kompletní. Děti máme hodně maličké, alw konečně s nima začíná byt legrace a jde si s nima vše užit. Na druhou stranu je to normlani vzdát se zdravého dítěte proto, ze je “nad rámec” a ze už chceme konečně chvilku klid a pohodlí? Vždycky jsme si říkali, ze by nám 3 nevadili, ale teď když je to realita, si uvědomujeme, jak moc to vlastně zkomplikuje život…auto, dovolené, výlety, hlídání u babiček, kroužky,… největší depku mám z toho, ze tyhle dvě a hlavně zase to první, budou sizene. Prosím napište své zkušenosti. Co vám dalo/vzalo třetí dítě?

My jsme se s manželem už od začátku shodli na dvou. Ty máme (25 měsíců, 4 měsíce). Já bych možná šla i do třetího, kdyby mě někdo přemlouval. Ale manžel striktně nechce.

Na druhou stranu jsem mu jasně řekla, že je to teda na něm. Ha nemůžu a že jestli otěhotnim tak na potrat nejdu. Navrhovala jsem mu vasektomii, nechce. Kdyby na to došlo, tak si po třetím zazadam o pod až vaječníků, protože 4 už bych fakt nechtěla.

Pokud jste nechtěli třetí, měli jste se chránit. Pokud jste si říkali, že by vám tři nevadilo a teď jste změnili názor, tak promiň, ale :zed:. To dítě už tu je. Já bych na potrat nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
5.4.20 07:38

Jo a po narozeni prvni jsem chtela dve deti s vetsim casovym odstupem. Matky, ktere mely vice deti, ci blizko sebe mi pripadaly silene :D Vsechno je jinak a je to dobre…O tom je predsi zivot :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
5.4.20 07:40

Ahoj mám 3 děti a Teda ač jsem nikdy tři neplánovala mám je.
A nedala bych je za nic. Samozřejmě záleží i na okolnostech rodiny, finanční, zázemí a pod.Tak aby nikdo netrpěl. Já musela při třetím dítěti vše nakupovat nové Teda… chtěla jsem vše nové :lol:.
Dneska je klukům 7,4 za chvíli 8,5 a nejmenší žabce 1 rok. I když mě někdy totálně štvou a mám pocit že nic nestíhám, tak bych je nedala za nic.
Je pravda, že je to organizační záhul kor když jedno chodí do školky, školy a třetí potřebuje režim spánku.
Ale zase… neměnila bych. Baví mě to, nestěžuju si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3660
5.4.20 07:54

Já myslím, že nikdo na rovinu nenapíše, že lituje toho, že má dítě. My máme taky 3, plánované. Je To náročné, ale super. Děti se milují, samozřejmě občas i hádají. Nejmenší je zatím mimino a rozhodně ne za odměnu, takže už mě občas napadlo, jakej bych měla klid, kdybych měla. jen ty dva starší. Ale hned vzápětí mi z toho bylo smutno, protože by to tu bylo prázdný, neúplný. Až teď, se 3 dětmi, jsme kompletní a já nemám žádné choutky na další dítě. I když jsem občas s nervama v koncích (ale za to může spíš aktuální koronasituace, než ty děti), tak rozhodně nelituju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13909
5.4.20 08:08

Máme tři ve třetí třídě, snažíme se o čtvrté, bohužel se nedaří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2482
5.4.20 08:16

A já mám 4 zdravé, pracovité a soběstačné děti a považuji ti za svůj životní úspěch. A nikdy jsem nelitovala :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 08:20

@MV313 od vás to zní tak pozitivně :srdce:. No situace nám to prave dovolí, proto se úplně stydím, ze z toho mám najednou takový strach a ze si uvědomuji, ze takhle mi to vyhovuje, ne ze to jinak nejde. Líbí se mi, ze mate na každého několikrát týdne čas. To si vůbec nedokazu představit jak se to dá zorganizovat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 08:22

Já jsem taky nikdy neplanovala tři děti, ale přišlo první, za dva roky druhé, a tak rychle to uteklo. Po třetím jsem vyloženě netoužila, ale uplně ho nezavrhovala. Začátkem roku jsme se s manželem domluvili, ze tomu dame šanci, a když to nevyjde, má to tak byt. Vyšlo to, jsem v 8tydnu a pocity mam jako ty. Ale ani na chvilku mě nenapadlo ho dat pryč. Prostě k nám chce a my se s tím popasujeme. Máme se rádi i po 16 letech, finančně to taky zvládneme, tak proč ne?
Neboj, to zvládnete a nebudete litovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.20 08:24

@Lara Farseer chápu vaše rozhořčení. Možná bych to viděla před par měsíci stejně. Nemluvila jsem O tom, ze jsme se nechranili. Jsou účinnější a méně účinné metody, my kvůli kojení používali ty méně účinné. Ono se to jinak brepta dokud se vás to přímo netýká. Teď si člověk teprve začíná uvědomovat všechna pro a proti. A mám zkratka strach, který mě ovládá

• Nahlásit
  • Citovat
48759
5.4.20 08:27

My mame tri a blizko sebe. Nelituji/ nelitujeme.
Zatim mame vse, jak si prejeme, aby bylo. Praci mam v miste bydliste. Hlidani nepotrebujeme. Zustali jsme samostatni.
Spis opacne. Jsem rada, ze jsou velmi brzo po sobe, ze jsem defakto mela 3 deti behem dvou beznych rodicaku. Rodicak jsem mela pres 7r., ale posledni rok posledniho jsem chodila do prace.
Uz bych se na rodicak nevratila, proto jsem rada, ze jsou hned po sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.20 08:29

@aaaabcde to si pořad snažím říkat…ze přece to úplně nejnáročnější období, kdy člověk potřebuje hlídání, relativně rychle uteče.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama