36tt a otevřená na prst

451
23.12.09 14:56

36tt a otevřená na prst

Holky jdu k Vám pro radu. jsem ve 36 tt a dnes mi Mudr. na ko sdělil, že jsem otevřená na prst, tak by mne zajímalo, jak dlouho jste ještě vydržely do porodu s takovým to nálezem ??? Moc děkuji za odpovědi a všem přeji krásné Vánoce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

136
23.12.09 15:09

Ahoj, já byla na kontrole v 36+4 tt otevřená na 2 prsty a rodila jsem 40+3 tt, takže to bylo ještě docela dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16494
23.12.09 15:41

Ja byla otevrena na 2 prsty v 35+3 a porodila jsem spontanne 36+2. Je to zcela individualni, nic z toho nevyvodis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
23.12.09 15:42

Klidně můžeš přenášet - nebo zítra porodit… Držím palce ať je vše jak má :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
23.12.09 15:51

Holky děkuji za odpovědi. Jsem tak trošku vyplašená, ale snad ještě chviličku vydržím 2 v 1. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5408
23.12.09 16:33

ahoj,
já porodila 41+1tt :mrgreen: byla jsem na tom jako ty :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
23.12.09 16:52

Mě dr. řekla, že jsem otevřená na prst od 29. týdne. Teď jsem 33. a pořád stejné. Taky říkala, že se to těžko odhaduje i vícerodiček. Že u toho čtvrtého můžu klidně přenášet. Břicho mi kleslo a malej spadl dolů… no sama jsem zvědavá. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.12.09 17:07

Velice dlouho, několik týdnů, nijak jsem se nešetřila, spíš naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3378
23.12.09 20:03

Já už si to přesně nepamatuju ale s nálezem na prst jsem chodila cca dva měsíce. Břicho mi taky spadlo brzo a rodila jsem 38+4.
Je to hrozně idividuální. Ani doktoři ti moc neřeknou. Vlastně nevím, proč mě v pokročilém těhotenství vnitřně kontrolovali. (Byla jsem v pondělí v poradně v porodnici, bolelo mě břicho, doktor konstatoval poslíky a že rodit se ještě nechystám, druhý den po poledni byla malá na světě :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
23.12.09 21:20

Já byla v obou těhotenstvích otevřená na prst asi od 36tt a rodila jsem obě děti v 40tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
24.12.09 01:54

Hm, ve 30tt jsem byla otevřená na prst, magnézko jsem nejedla, bo mi to holky vymluvily … doufala jsem že tedy porodím jaksi normálně … a nakonec jsem přenášela a porod vyvolávali tuším 42tt???

• Nahlásit
  • Citovat
22.3.12 15:38

Včera na kontrole v poradně mi Dr. oznámila, že jsem otevřená na skoro dva prsty (včera 35+5tt)malá tlačí pořádně hlavou dolů a okamžitě mě poslala do porodnice s žádostí o hospitalizaci, což mi přišlo poněkud přehnané, ale jeli jsme. No tam mi další dr. vzdělila, že se sice otvírám, malá sestupuje, ale pokud nemám pravidelné kontrakce nebo mi neodtekla PV, tak důvod k hospitalizaci nevidí, že mám mít klidový režim a v případě pochybností hned přijet, tak jsme jeli zase domů :D . Poslední týden mě opravdu dost bolí stydká kost - asi jak se rozestupuje (dělá mi to problém při chůzi apod.), občas mi tvrdne břicho, občas mě jakoby škube ve spodku a cítím u toho tlak na konečník. No, jako prvorodička prostě nevím jestli jsou to poslíčci, nebo se mi to tam dole jen chystá :D Ale hlavou se mi dneska celý den honí jestli má cenu ležet a oddalovat něco co může a nemusí přijít. Co myslíte? Co by jste udělaly vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
22.3.12 15:43

Já měla něco takového taky… od 32.tt. nakonec jsem ve 36tt jela do nemocnice, protože jsem měla bolesti. zjistilo se že to jsou poslíčky, ale jelikož jsem měla málo plodové vody, nechali si mě tam na pozorování a necelý týden po nástupu mi porod vyvolali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1297
22.3.12 15:44

mimochodem, nemám to odzkoušený, ale mnoho mamin to vychvaluje, teplou sprchu nebo koupel při bolestech. pokud to odezní, jsou to poslíčky, pokud to zesílí, tak rodíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69315
22.3.12 15:45

Já bych v klidu doma odpočívala, je v porodnici, kam se chystáš Jip pro nedonošence? Já byla na dvy prsty a CS8 od 36+1 a ve 39+2tt jsem byla na 4cm a kontrakce nikde, malá se narodila ve 40+ott, ale porod parádní, za 4 hodiny a tři munuty od první kontrakce. Tak máš ležet doma nebo v porodnici, myslím, že by už stejně porod nezasatvili. Jo a sestřenice malý se narodil loni v říjmu ve 36+2tt a měl 51cm a 3700gramů a byl s ní rovnou na pokoji a bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama