36tt kortikoidy

7
8.11.19 16:37

36tt kortikoidy

Zdravím vás :mavam:
Chtěla bych poprosit o rady či zkušenosti. Jsem prvorodička aktuálně 36+1. Předevčírem jsem byla u gyndařky kde mi zaměřila malou na 2400g, že prý je o dva týdny menší. Poslala mi do nemocnice kde mi včera malou změřili na 2200g. Objednali mě na podělí, že si u nich dva dny poležím aby mi mohly dát kortikoidy :(. V nemocnici sem úplně ztratila řeč a od ty doby co jsem dorazila z nemocnice domů si o tom jen čtu a jsem z toho úplně na prášky. Ve zprávě mám napsáno „doporučená aplikace kortikosteroidu jako matrace plicní zralosti“. Moje otázky Teda zní : Jak doktoři poznají že malá ještě nemá vyvinuté plíce? Můžou ty kortikoidy maléj nějak ublížit, nebo může mít pak nějaké následky? Můžu to odmítnout? Na co všechno u plodu ty kortikoidy působí? Předem moc děkuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
933
8.11.19 17:25

Dobrý večer, nejsem sice doktor, ale kortikoidy se aplikují, aby miminku dozrály rychleji plíce a dobře dýchalo (řečeno laicky). Aplikují se, když hrozí, anebo začne předčasný porod. Myslím, že se to dělá právě do 36 týdne. Určitě jsou pro jejich aplikaci i jiné důvody. Být vámi, věřím doktorům, vědí co dělají. Můj mladší syn je také předčasně narozen, kortikoidy dostal (já injekcí) a nijak mu to neublížilo…
Doporučuji přestat podrobně studovat internet, nebo se z toho zblázníte…
Držím palce a přeji vše dobré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
8.11.19 17:26

@Romca2397 neuškodí je to na dovivinuti plyn ale celkem to nechápu když ti nehrozí porod navíc dítě od 36 týdnů už má vyvinuté vše :nevim: Ale nejsem doktor..pokud to doporučili tak asi vědí co dělají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.11.19 17:35

@Petája děkuji moc, s tím internetem asi máte pravdu :) já se právě dočetla že by pak mimčo mohlo mít ADHD a různý nemoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
8.11.19 19:38

Rodila jsem 36+1, vypadalo to na porod ještě o týden dřív - na dotaz, v jakém budou miminka stavu mi doktorka řekla, že to je krásný týden a že se nemám bát. Miminka se narodila bez problémů, plně donošená, nepotřebovala vůbec žádnou speciální péči. Měla jsem je hned u sebe. To menší vážilo něco maličko přes 2 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1801
8.11.19 20:56

Mám za sebou 2× kortokoidy-poprve mi zastavovali porod na konci 28tt a pak od 32tt jsem už lezela na rizikovem, s tim, ze jsem dostala druhou davku kortokoidu, čekala jsem dvojčátka. Nakonec jsem porodila planovanou sekci v 36+1 a kluci jsou v pořádku i po 2 davkach. Samozřejmě dýchali sami. Začni věřit doktorum a ne internetu. Nechápu, jak když ti doktoři něco doporučí, jak si můžeš myslet, že by ti doporučili něco špatně, nebo že by tím snad ohrozili miminko…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
8.11.19 21:00

@Romca2397 doktoři to opravdu nedělají bezdůvodně, je to potřeba na dozrání plic, kdyby bylo nutné rodit dříve, třeba kvůli horšímu vyživování placentou
není to nic škodlivého, spíš naopak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.11.19 21:35

@suzka1 jsem 36+1 a necítím se ještě na porod, přijde mi zbytečný cpát do sebe nějaký svinstvo jen kvůli tomu že málo změřili na 2200 ještě když všude říkají jak se to měření může lišit o 300-500g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat