37 týden těhotenství plod nepřibírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Staworowski
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 1 inzerát 19.03.18 14:34
37tt plod nepřibírá

Ahoj, dnes jsem byla na kontrole a od minule miminko nic nepribralo. Stagnaci doktorka pozoruje od 33tt takže mě předala do péče porodnice. Tam dnes druhá kontrola a od minulé před 10dny žádný posun ve 37tt má prcek 2500g. Monitor a průtoky ok, takže asi špatná placenta. Dle doktorky ještě 14dni sledovat a pak půjdu na vyvolání. Ale poslali me domu a kontrola v pátek. Mám strach že se něco stane, sama mi řekla že placenta může selhat a plod zamlkne… Máte někdo podobnou zkušenost? Byla bych radši kdyby mi porod vyvolali hned nebo mě aspoň hispitalizovali a denně mimčo kontrolovali. Doktorka mi přišla dost laxní…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bertoldina
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 14:38

Ahoj, a tu placentu nekontrolovali?

Kikulele
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 19.03.18 14:40

@Staworowski osobne zkusenost nemam, ale asi osobne bych se domahala toho aby porod vyvolali co nejdrive, ale ja jsem tehotna poprve a nevim jak to chodi. Lepsi aby bylo mimco par dni v inkubatoru a dopekli ho nez aby umrelo. Z cele srdce preji at jste oba v poradku :hug:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 19.03.18 14:40

@Staworowski tak si zajeď do porodky znovu :think: chápu obavy, není to jednoduchý.. ale nech se znovu skontolovat a rozhodně bych si hlídala, že se mrně hýbe :think:

anonymni_prezdivka
Kecalka 365 příspěvků 19.03.18 14:43

Teda… V 37tt už bych asi trvala na okamžitém vyvolání… než riskovat zamlklé těhotentsví 3 týdny před termínem?? Ale zkušenost nemám a doktor nejsem, takže radit určitě nemůžu, jen jak to vnímám já… Mrzí mě, že máš takový stres :-( držím palce, ať je vše v pořádku.

sissive
Kecalka 245 příspěvků 19.03.18 14:47

Měla jsem něco podobného. Malá nestagnovala úplně, ale během jednoho týdne nepřibrala nic a během druhého něco málo přibrala, ale nebyl to žádný zázrak. Každý týden jsem chodila na kontrolní velký ultrazvuk do porodnice. Kontrolovali mi průtoky a i placentu. Dokud tohle vše bylo v pohodě, tak mě nechávali v klidu. Nakonec jsem spontálně porodila v 39. týdnu, takže se to vyřešilo samo. Pokud si nejsi jistá, tak se objednej na dřívější termín a požaduj hlavně kontrolu placenty

Judithkaj
Nováček 19.03.18 14:49

Jak píší holky…chtěla bych to ukončit. Porodnice nechce mít nezralce, ale pro mě by to byl takový stres, ze se něco stane, ze bych to tak nenechala. Takových příběhů je tu spousta.

ivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 19.03.18 14:51
@anonymni_prez­divka píše:
Teda… V 37tt už bych asi trvala na okamžitém vyvolání… než riskovat zamlklé těhotentsví 3 týdny před termínem?? Ale zkušenost nemám a doktor nejsem, takže radit určitě nemůžu, jen jak to vnímám já… Mrzí mě, že máš takový stres :-( držím palce, ať je vše v pořádku.

Taky by mi přišlo lepší vyvolat porod hned, než čekat jestli se něco, nedejbože, nepodělá. Navíc si myslím, že tohle musí být pro rodičku opravdu velký stres, který ve svém důsledku ani tomu mrněti neprospívá.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 1 inzerát 19.03.18 14:51

Placenta se myslím nijak zkontrolovat nedá, tedy zda funguje… Průtoky jsou v pořádku, ale placenta zřejmě už miminko nevyzivuje. Pozvali mě na kontrolu zase v pátek (dnes jsem byla v porodnici). Mě se taky zda, ze by bylo rozumné vyvolat porod hned, případně aspoň hospitalizace a denně kontrolovat zda je miminko ok. Takto doma ještě 14dni… Se může stát cokoli. Doktorka mi řekla že se prostě čeká do 38tt, vzhledem k tomu že monitor i průtoky jsou v pořádku…
Jak píše @anonymni_prez­divka jsou to 3tydny do porodu a já si taky myslím že mu bude líp venku.
Ale co můžu dělat? Sama si porod nevyvolám :nevim:

ivašot.
Kelišová 6602 příspěvků 19.03.18 14:52
@Judithkaj píše:
Jak píší holky…chtěla bych to ukončit. Porodnice nechce mít nezralce, ale pro mě by to byl takový stres, ze se něco stane, ze bych to tak nenechala. Takových příběhů je tu spousta.

Zrovna nedávnu tu byla diskuze na podobné téma, ale tam to dopadlo špatně.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 1 inzerát 19.03.18 14:56
@sissive píše:
Měla jsem něco podobného. Malá nestagnovala úplně, ale během jednoho týdne nepřibrala nic a během druhého něco málo přibrala, ale nebyl to žádný zázrak. Každý týden jsem chodila na kontrolní velký ultrazvuk do porodnice. Kontrolovali mi průtoky a i placentu. Dokud tohle vše bylo v pohodě, tak mě nechávali v klidu. Nakonec jsem spontálně porodila v 39. týdnu, takže se to vyřešilo samo. Pokud si nejsi jistá, tak se objednej na dřívější termín a požaduj hlavně kontrolu placenty

Nevím co myslíš kontrolou placenty… Dělali mi utz a nic neobvyklého nenašli, průtoky ok… Ale to neznamená, že placenta funguje. Doktorka mi řekla že když miminko nepribira, tak placenta už nevyzivuje… Ikdyz se vše jeví v normálu.
Má stejnou váhu jako na kontrole před 10dny

bertoldina
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 14:57

@Staworowski Schválně jsem se teď koukala - naše malá ve 37tt měla odhad 2400g. Dr. v porodnici zvažovala hospitalizaci, ale pak mě pustila domů, protože monitor, placenta i průtoky byly ok (na 4D utz). Hlavička byla velikostně v pořádku, jen byla malá hubená přes hrudník - jo a je to holčička, ty jsou menší. Pokud je hlavička navíc sestouplá, ty odhady váhy nejsou přesné - mimino už prostě není dobře měřitelné. Taky vycházela z toho, že já i muž jsme hodně hubení, takže má i genetické předpoklady pro to být drobná. Nakonec se spontánně narodila 39+0 s váhou přes 2600g. Měla pak potíže s glykémií pár dní, ale to až když byla venku, v břiše jí bylo dobře. Na kontrole v 6t už měla o kilo navíc:)

Staworowski
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 1 inzerát 19.03.18 14:58
@ivašot. píše:
Zrovna nedávnu tu byla diskuze na podobné téma, ale tam to dopadlo špatně.

Taky jsem četla diskuze a články na toto téma kdy miminko umřelo… Proto mám takový strach a nechci nic zanedbat.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2414 příspěvků 19.03.18 14:59

Já si myslím, že bohužel není tak snadné doktory donutit k tomu, aby ti ho vyvolali. Zkusila bych jiný názor, jinou porodnici…V po­rodnici jsem ležela s holkou, ta měla taky mimco malý a nerostlo a vyvolávali ji porod, ale v jakém týdnů to bylo a jak dlouho po zjištění, to nevím…

bertoldina
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 15:00

@Staworowski Placenta se kontrolovat dá právě na tom 4d utz, mám to z toho 37tt i ve zprávě, že placenta je fyziologická (tj. v pořádku).

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >