Pomočování u dětí - tříleté dítě

644
23.5.18 21:26

3leta se stale pocurava ve skolce

Ahoj, řeším problem s 3 letou dcerou, tak 3× az 4× týdne se ve školce pocura. Nekdy pri spani nekdy pry ani neusne a stejne se pocura, nekdy i venku. Bez plinek je od roku a pul, doma se nepocurava, vydrzi celou noc. Ucitelka mi rekla ze bych to mela poresit s doktorkou, ze to normalni neni. Coz s ni asi souhlasim, ale chtela jsem se zeptaz, zda to tu nekdo taky neresil? Do skolky chodi rok a neustale jen nosim balicky????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.5.18 21:46

Syn se počůrává dodnes…zabere se do hry a je to. Dělá to i doma. Je mu 6 let. Chodíme k psycholožce. Prakticky nikdy nebyl 100%. Od té doby co chodíme k psycholožce se hodně zlepšil. Jednu dobu se i pokakával a to jsem vyřešila kineziologií.

Dcerka to zas má naopak…zadržuje kakání. A to je bohužel mnohem horší. Už jsem z toho zoufalá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.18 21:47

Změnit školku, pokud je to tak, jak píšete. Ale třeba jenom byla brzy dána do školky :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
23.5.18 21:54

@abela zajdi k doktorce, dá vám žádanku na nefrologii, budete zapisovat kolik toho vypije a vyčůrá…musí se vyvrátit nějaká fyziologická příčina…kámošky holka v 5ti letech má diagnostikovaný nedovyvinutý močový měchýř a celé roky bylo vše v pohodě

pokud se neprokáže problém na nefrologii, jděte k psycholožce…není se čeho bát, většinou jdou první sami rodiče a pak přijde i dítě…to si hraje a povídá u toho…žádný trauma z toho mít nebude…klidně volte i soukromého psychologa, na ty se moc dlouho nečeká a já mám zkušenost s nimi mnohem lepší

hlavně neměňte školku!!! to je ta největší blbost…pokud si holka jinak na školku nestěžuje…bylo by to pro ní opět stresující…další změna se kterou by se musela vyrovnávat a vzhledem k tomu, že do školky chodí rok, už tam jistě má nějakou kamarádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1569
23.5.18 22:05

@abela jsem docela v šoku, že ti tu radí vyšetření! Vždyť jsou ji tři roky, to je vcelku normalni, ze se pocurava, moje mladá se ve školce pocuravala také tak jak píšete a paní učitelka říkala, ze uplne v pohode, ze jak dozraje tak to přejde, ze ji mám dát čas a opravdu jen potřebovala dozrat.. nebyla zdaleka jediná. V podstatě ještě ve čtyřech se občas stalo. Ve třech bych ani náhodou nestresovala ani sebe ani dítě nějakým vyšetřením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
23.5.18 22:22

Pokud se pocurava jen ve školce bude to mít příčinu ve školce, nelíbí se ji tam, má to jako protest, děla to naschvál, nevím… ale jinak je prý zcela normální, ze se dítě do 5 let občas pocura.. vůbec bych to zatím neřešila!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22288
23.5.18 22:43

@abela pokud to dělá jen ve školce, hledala bych příčinu tam.

I když se jí tam může líbit, jde tam ochotně, tak je to pro ni asi dost náročné. Musí tam spát po obědě? a nebo nějak vyřešit komunikaci dcery s učitelkou - některé děti se stydí jít na záchod. Nebo si neumí zpět natáhnout oblečení, nebo nevyleze na záchodek… někde prostě bude zakopaný pes. Chodí doma na nočník nebo záchod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12289
23.5.18 22:48

@Kazimíra Olejovka to resim s dcerou taky. Peklo :? Je mi ji strasne lito

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brumbera
23.5.18 23:01

@abela Ja bych to s psycholozkou zatim neresila. Myslim, ze byste na to mohly prijit sami. Zkus se ji zeptat, proc se pocurala.

• Citovat
  • Nahlásit
3993
23.5.18 23:10

Resim to stejne, syn bude mit v srpnu 3 roky, ale odplenkovany je rok. Doma vydrží 10 hodin spanku bez pocurani. Ve školce 4× do tydne plna plinka. V zari doufam změníme skolku, kde uz mu plinu nikdo neda, tak mam obavy, co bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brumbera
23.5.18 23:31

@Mishka85 Presne tak, take nechapu. Treba se jen doma maminka pta, jestli curat nechce a ve skolce se nikdo nezepta. Pricin muze byt hromada.

• Citovat
  • Nahlásit
428
23.5.18 23:42
@Mishka85 píše:
@abela jsem docela v šoku, že ti tu radí vyšetření! Vždyť jsou ji tři roky, to je vcelku normalni, ze se pocurava, moje mladá se ve školce pocuravala také tak jak píšete a paní učitelka říkala, ze uplne v pohode, ze jak dozraje tak to přejde, ze ji mám dát čas a opravdu jen potřebovala dozrat.. nebyla zdaleka jediná. V podstatě ještě ve čtyřech se občas stalo. Ve třech bych ani náhodou nestresovala ani sebe ani dítě nějakým vyšetřením.

Taky si myslim, ze by to mohlo prejit, pokud nema nejaky stres ze skolky. Treba se boji ucitelce rict nebo neco jineho. Rekla bych ze to spise obtezuje pani ucitelku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
24.5.18 00:13

Syn se taky občas pocura a to mu budou 4…hlavně když je zábrany do hry nebo do pohádky…chodil do školky před půl rokem a tam se někdy stalo, ze se počural za den několikrát…protože se ho tolik neptali, bylo to cizi prostředí, raději si hrál, než jít na záchod - a celkove asi úplně nebyl ve své kůži tam, i když to byla malinka soukromá školka s respektujicim přístupem k dětem..já v tom problém nevidím, pokud vím, tak je to u děti do cca 5-6 let normální, nenapadlo by mě to řešit u nějakého doktora..a teda učitelka řekne, ze to není normální??? Manžel se prý občas pocuraval jeste když chodil do 2.tridy a teď už to nedělá :kytka: pokud to děla jen ve školce, tak mate odpověď…třeba na ni není ještě zralá..pro některé děti to muže být stresující prostředí…zkoušela jste si s ni o tom promluvit??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
24.5.18 01:27

Dcerce se to stávalo, ředitelka nám už po třech týdnech dala ultimátum, že to musíme napravit - bylo by to na dlouhé vyprávění. Nicméně doktorka nás nikam neposílala, časem se to srovnalo i bez trápení dítěte a lítání po vyšetřeních. Nicméně, v první třídě zažila stresovou situaci a v určité míře se jí to vrátilo, trvalo rok, než se zase srovnala a jako mávnutím proutku to pak přešlo. Ale rozepisovat se tady do detailu nechci. Určitě se to časem srovná, jen vydržet. Některé děti jsou holt citlivější a reagují třeba i takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9101
24.5.18 06:47

Taky bych asi hned nelítala po doktorech, záleží i na povaze tvojí dcery. Jestli je kamarádská a společenská, třeba v zápalu hry opravdu zapomene a pak nestihne. Jsou jí tři roky, to na to má ještě nárok…problém je, že učitelky prostě nebaví počůrané děti převlékat a hned posílají k lékaři. Já bydlím v cizině a když jsme byli malého zapsat do jeslí, ukazovali nám i školku od tří let. Mají normálně přebalovací místnost a ředitelka nám řekla, že nikdo neřeší, jako dřív, pokud se to dítě ještě počůrává. Upozorňují až v předškolní třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama