3letá usíná až v půl desáté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 21:53
3leta usina az v pul desate

Ahoj, posledni cca pul rok mame strasny problem s vecernim uspavanim dcerky. Kazdy den rev a sprasky a usina az v pul desate. I kdyz je vic nebo min unavena. Bezne chodi do postele v 8. Zkouseli jsme i driv i dyl a zadny vysledek. Jen fakt vyjimecne usne driv. Pres den je zvykla jeste spat, ale i kdyz ji nedam tak neusne vecer driv, spis je jeste vic pretazena a vic rve. Beha za kockou a napit a vycurat atd, sousedi pod nama maji taky male deti tak jim to pak uz vadi. Navic mame jeste starsi dite a to taky nemuze usnout kvuli tomu. Co byste delali? Premyslim i o variante fakt ji nechavat treba do deviti vzhuru, aby ten proces nebyl tak dlouhej, ale nechce se mi do toho ji to takhle ucit. Starsi rano vstava do skolky a pak se nevyspi dost. Uz jsem fakt na hlavu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 26.12.18 21:57

Mám 3 letého, už více jak rok odpoledne nespí. Zato usíná v osm. Zkusila bych fakt nedávat odpoledne spát. A vydržet alespoň týden, ono by se to mělo ustálit. Syn vstává v sedm, spát jde v osm. Za 13 h je unaven až až. Myslím, že by měla být unavená i tvá dcerka po tolika hodinách. Ale chce to režim :think:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 568 příspěvků 26.12.18 21:59

Nám spí dvou a půlletý až o půlnoci. Posunout mu to nelze, taky jsme zkoušeli ledacos, ale jsem si jistá, že s nástupem do školky se to upraví samo.

kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 26.12.18 22:04

Moje tříletá také neusne dřív než ve 21.30. Dneska třeba uspává tatínek a stále je tam slyším (jsou tam už hodinu). Máš dvě možnosti…bud ji zmenis režim a zrusis poledni spánek ⇒ určitě bude za pár dni schopna začít usínat kolem té osmé hodiny.
A nebo bude syn chodit dřív než dcera.

Já zatím ukládam staršího syna (skolaka) dříve, protože se potřebuje vyspat - neprotestuje. Dcera jde cca o hodinu později.

Časem se to určitě srovná, ale rušit poledni spánek zatím nebudu. Je pak protivna a stejně ve školce spi…

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:06

je to na hlavu :? ja si jista u nas nejsem, mala vstava rano klidne v sest, od mimina s ni byl problem s nocnim spanim, az do dvou let probdela pul noci a rano vyspana a ja padala na pusu :) mne by to tolik nevadilo, jenze ona nevydrzi v posteli..beha po byte a kdyz se ji neco rekne tak rve, takze je to fakt lahudka ji tam udrzet..pohadky ji nikdy nebrali ani povidane..a nekdo tam musi bejt s ni..sama tam nevydrzi ani minutu..

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:10
@kkkristynka píše:
Moje tříletá také neusne dřív než ve 21.30. Dneska třeba uspává tatínek a stále je tam slyším (jsou tam už hodinu). Máš dvě možnosti…bud ji zmenis režim a zrusis poledni spánek ⇒ určitě bude za pár dni schopna začít usínat kolem té osmé hodiny.
A nebo bude syn chodit dřív než dcera.

Já zatím ukládam staršího syna (skolaka) dříve, protože se potřebuje vyspat - neprotestuje. Dcera jde cca o hodinu později.

Časem se to určitě srovná, ale rušit poledni spánek zatím nebudu. Je pak protivna a stejně ve školce spi…

malemu bude sest, ten driv jak v osm do postele nepujde nebo by to k nicemu nebylo, je zvykly od mimina do postele v osm..a ona stejne beha po celym byte, ze nemuze usnout pak..a odpoledni spanek taky rusit nechci, za prvy to fakt nepomaha a za druhy to jeste nevydrzi, uz ve tri odpoledne klidne je pak unavena a protivna, ale vecer lip neusne..tak fakt nevim jestli to proste jeste vydrzet takhle, bude to asi spjaty s obdobim vzdoru, to ona fakt umi :D

peta81
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 26.12.18 22:12

Ja mam obe deti od narozeni nespavce, a to uz jsme vyzkouseli vazne vse :nevim: nekdy je to proste k nicemu. Momentalne nas triletak usina nekdy po 22 hod, pres den uz nespi davno. Pokud je ve skolce, vstavame pred 6, tam po obede spi a vecer je to katastrofa ho uspat aspon do te 22. A bydlime na vesnici, venku jsme hodne, mame psa, mladsi beha se starsim, dovadi spolu…neutaha ho nic. Starší byl taky takovy, az nekdy po 4 roce zacal spat tak nejak normalne, usina okolo 20 hod. Takze doufam, ze i ten mladsi se nejak zklidni.

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:15
@mamina89 píše:
Mám 3 letého, už více jak rok odpoledne nespí. Zato usíná v osm. Zkusila bych fakt nedávat odpoledne spát. A vydržet alespoň týden, ono by se to mělo ustálit. Syn vstává v sedm, spát jde v osm. Za 13 h je unaven až až. Myslím, že by měla být unavená i tvá dcerka po tolika hodinách. Ale chce to režim :think:

na ni to nema vliv i kdyz je to nespani odpo nekolik dni v kuse, zrovna ted jsme zkouseli, kdyz je tatinek pres vanoce doma.. navic je pak protivna a unavena nekdy uz treba ve tri odpoledne, takze spanek pres den jeste potrebuje :? rezim maji nastaveny dost..kazdy den i obedvame presne v pul dvanacte nekolik let, vecery vzdy stejne a v posteli v osm..jen ona ten rezim proste vecer sabotuje..

axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 26.12.18 22:16

@mattez ted když mam 2 deti tak mam pocit že opravdu existuje neco jako rozdílná potřeba spánku… syn ve skoro 7 letech potřebuje 11 hodin spanku jinak je nesnesitelný …takže chodí striktne po 19hod do postele a vstává tak 6.30 . Roční dcerka naopak asi moc spanku nepotřebuje…večer chodí spat později než syn (právě proto aby ho nebudila a mohl usnout) a ráno v 5.30 mě dcerka budí rozesmátá… přes den si dá hodinu a to ji stačí. takže podle me davej dceru pozdeji až když usne prvni

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:18
@mamina89 píše:
Mám 3 letého, už více jak rok odpoledne nespí. Zato usíná v osm. Zkusila bych fakt nedávat odpoledne spát. A vydržet alespoň týden, ono by se to mělo ustálit. Syn vstává v sedm, spát jde v osm. Za 13 h je unaven až až. Myslím, že by měla být unavená i tvá dcerka po tolika hodinách. Ale chce to režim :think:
na ni to nema vliv i kdyz je to nespani odpo nekolik dni v kuse, zrovna ted jsme zkouseli, kdyz je tatinek pres vanoce doma.. navic je pak protivna a unavena nekdy uz treba ve tri odpoledne, takze spanek pres den jeste potrebuje :? rezim maji nastaveny dost..kazdy den i obedvame presne v pul dvanacte nekolik let, vecery vzdy stejne a v posteli v osm..jen ona ten rezim proste vecer sabotuje..
@peta81 píše:
Ja mam obe deti od narozeni nespavce, a to uz jsme vyzkouseli vazne vse :nevim: nekdy je to proste k nicemu. Momentalne nas triletak usina nekdy po 22 hod, pres den uz nespi davno. Pokud je ve skolce, vstavame pred 6, tam po obede spi a vecer je to katastrofa ho uspat aspon do te 22. A bydlime na vesnici, venku jsme hodne, mame psa, mladsi beha se starsim, dovadi spolu…neutaha ho nic. Starší byl taky takovy, az nekdy po 4 roce zacal spat tak nejak normalne, usina okolo 20 hod. Takze doufam, ze i ten mladsi se nejak zklidni.

no, u nas je to podobne, casto venku atd a i kdyz by stravila cely den na trampoline nebo ujdem 5km po zoo na vecer to nema vliv..taky spala blbe v noci vzdy..tak ja holt vydrzim..jen fakt nevim, jestli radsi povolit to usinani dyl, aby nebyly ty sprasky tak dlouhy, uz kvuli sousedum nebo jestli trvat na osmej at vidi, ze ores to vlak nejede..

pocker
Kecalka 267 příspěvků 26.12.18 22:19

To je ještě v poho, já bych mohla napsat, roční usíná nejdříve ve 23:30..ale stane se i o půl druhé ráno :pocitac:

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:24
@axelina píše:
@mattez ted když mam 2 deti tak mam pocit že opravdu existuje neco jako rozdílná potřeba spánku… syn ve skoro 7 letech potřebuje 11 hodin spanku jinak je nesnesitelný …takže chodí striktne po 19hod do postele a vstává tak 6.30 . Roční dcerka naopak asi moc spanku nepotřebuje…večer chodí spat později než syn (právě proto aby ho nebudila a mohl usnout) a ráno v 5.30 mě dcerka budí rozesmátá… přes den si dá hodinu a to ji stačí. takže podle me davej dceru pozdeji až když usne prvni

je pravda, ze davat spat prvni driv jsme nejak zvlast nezkouseli..on spal vzdycky hodne, uz od porodnice od deviti vecer do osmi rana a obvykle se nenechal vzbudit ani na mliko :D a mala ne..to je fakt..ta byla schopna jednu dobu se budit i desetkrat za noc a bejt vzdycky pul hodiny vzhuru a rano happy v sest budicek..jen mam strach, aby ho pak nevzbudila az si pujde prilehnout..ale diky za odpoved

mattez
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 26.12.18 22:26
@pocker píše:
To je ještě v poho, já bych mohla napsat, roční usíná nejdříve ve 23:30..ale stane se i o půl druhé ráno :pocitac:
:roll: to je oak super soukromej zivot s manzelem, ze? ty deticky jedny :)
peta81
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 26.12.18 22:34
@mattez píše:
no, u nas je to podobne, casto venku atd a i kdyz by stravila cely den na trampoline nebo ujdem 5km po zoo na vecer to nema vliv..taky spala blbe v noci vzdy..tak ja holt vydrzim..jen fakt nevim, jestli radsi povolit to usinani dyl, aby nebyly ty sprasky tak dlouhy, uz kvuli sousedum nebo jestli trvat na osmej at vidi, ze ores to vlak nejede..

Ja v tomhle rezignovala, nevedlo to k nicemu. Takze aktualne u nas petiletak jde v 8 do postele a spi. Triletak je se mnou dál v obyvaku, hraje si, cteme knizku, skladame puzzle, hraje si na tabletu… v 10 ho vezmu, jdu si s nim lehnout, porad remca, ale nakonec usne. Ja vstanu a konecne mam chvilku pro sebe. Tatinka v procesu usinani nevyuzijeme, ten chodi spat prvni, do prace vstava v 1 rano. U nas je to s tim spanim proste cele na hlavu :joy:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 1 inzerát 26.12.18 22:47

@mattez Náš dvouleťák tu teď, skoro v jedenáct ječí jak tarzan a ne a ne spát. Se stejným řevem vstává i během noci … pohroma …

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >