3měsíční miminko chrochtá nosem

1.10.19 18:57

3mesicni miminko chrochta nosem

Maminky jsme narození 33+6 od propuštění z porodnice malý chrochta nosem neteče mu sopel nic jen mu každý večer vytahují šušinky z nosu pokud tam nějaké ma. Teď máme 3 měsíce a chrochta čím dal víc někdo říká ze nemají v nose něco úplně vyvinutého tak proto ale mě se to nezdá. By se to mělo zlepšovat ne když roste a ne aby to bylo horsi a horsi jo a odsavackou nevytahnete vůbec nic. Nějaké rady? Poznatky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10967
1.10.19 19:07

@Terezsh dětská doktorka ti na to říká co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
1.10.19 19:08

Náš chrochtal taky dost hrozně, taky jsem se bála co mu je, ale nakonec to prostě přešlo časem, ani nevím kdy, možná v půl roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 19:45

@stinga
No na kontrole v 1 měsíci mi řekl ze nemá sliznice vyvinuté ze to přejde a vždy když tam jdeme tak mi řekne ze zrovna nic neslyší… zítra jdeme na 3mesicni kontrolu tak uvidíme ale je to někdy fakt strasn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10967
1.10.19 20:05

@Terezsh my když jsme chodili do poradny, tak tam také jedno miminko hrozně chrochtalo, ale všichni se tvářili, jako že je to ok, tak asi to ty miminka mají - možná bylo také předčasně narozené, ale to chrochtání bylo hrozné, mně to přišlo, že je tak nachlazené, ale bylo tehdy i na očkování, tak asi se z toho fakt vyroste

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16077
1.10.19 20:21

A nema reflux?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 20:27

Můžou bejt lehce slabší krční svaly, tím jak jsou ty trubice ne tolik napnutý, tak se „krčej“, tedy míň místa a tedy chrocht, něco, jako když chrápeš, protože se ti svaly uvolněj, nic zásadního vyřeší se časem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 22:24

Náš malej to tak taky měl. U dětské si ho vždy poslechla a tvrdila, že to tak malé děti mají. Hrtanová chrupavka je prý stejně, jako ta na ouškách ještě měkká, takže to těm prckům uvnitř lítá.
Pro uklidnění mi to stačilo a teď ve skoro půl roce už problém nemáme :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.10.19 22:40

@Terezsh A není to stridor laryngis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.10.19 22:41

@pohledzdruhestrany To je ten stridor laryngis. Věkem odezni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.19 22:46
@Barry1997 píše:
@pohledzdruhestrany To je ten stridor laryngis. Věkem odezni.

já jsem si nemoh pomoct nereagovat, protože s tím mám spojenej zážitek, kterej zásadně zasáhnul moje ego… :mrgreen:

první lehce nedonošený děcko nám takhle chrochtalo a my paranoidní vystíhovaný rodiče s tím jeli nejdřív na pohotovost a pak o pár dnů později na specializovaný ORL, tak to řešíme, doktorka říká to co píšu a já na to takovým vystrašeným rozklepaným hlasem…a není to jako nic vážnýho?… a ona, no prostě každej to má jinak, vždyť podívejte se na sebe, vy taky nejste zrovna žádnej sportovec…čímž mě teda pekelně nas.rala, protože jsem měl pocit, že jsem zrovna v nejnaposilovanějším období :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 12:28

Moje taky chrčí a chrochtá, ale je teda podle mně i zahleněná, furt se jí vrací rýma, někdy i rukou cítím jak jí to chrčí v hrudníku. Podle doktorky je zdravá. Tak nevím no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama