4. den teploty u syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 08:42
4 den teploty u syna

Zdravim maminky, potrebovala bych poradit, mozna asi i blbost se ptat, ale je sobota a pediatr je tam az v pondeli. Syn 2 a pul roku ma od stredevniho rana vysoke teplota, zaclo mu to ja 38,3,v noci i 39,9 a i po podani leku mu to moc nesklesalo, takze jsem podavala leky po 3-4 hodinach. Jeli jsme ve ctvrtek odpoledne k lekari, kde crp mel hodnotu 19,coz je jen zvysene, moc negativni a streptest take negativni, v krku mel zarudl mandle a hmatatelne uzliny, ale nemel zadny kasel ani rymu, tak nas doktor poslal domu, at srazime teplotu, klidovy rezim, hodne pit a kdyby teplota neklesla, tak prijed znovu na vyter, ktery by se poslal do laborky. jenze teplota druhy den uz byla nejvyssi jem 37,7 a pak uz byl bez teploty, jenze vecer zase syn bojkotoval jidlo i piti, usnul uz v pul 8 vycerpany a vstaval v 8,normalne mi spi maximalne 9 hodin. V noci se akorat potit, ale teplota nic. a rano bum, teplota zase 38,4.. uz jsem spis bezradna, jestli je to teda jen nejaka chripka nebo jestli jed na pohotovost, i kdyz nevim, jestli by nas neposlali domu s neporizenou :( omlouvam se za tak obsahly dotaz, ale nemam zkusenost s tim, ze by se takhle teplota opet vratila..predem moc dekuji za odpovedi.

Reakce:
lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 12.01.19 08:47

To rozsekne jen crp. 4.den by teploty mely už klesat u viroz (ale není to pravidlem)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 08:51

Dcera to měla podobně a měla zápal plic, jenže teď řádí virový a ten se logicky na crp neukaže a atb na něj nezabírají, v rodině ho má teď 5 lidí.

Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 08:55

Prave,ze tohle vubec neznam,iak pisete,kdyz je viroza,tak byva max 3 dny teplota a pak to jde dolu nebo uz je bez teplot a pridaji se dalsi priznaky jako kasel,ryma.. prave me to udivuje,ale zase po dvou dnech mel crp 19,vcera uz byl relativne v poradku a vecer vycerpany a dnes znovu nad 38,ze by se takhle rapidne zvysilo crp ? Byla bych rada,aby se na nevo prislo,protoze jinak nez leky srazet teplotu nemuzu :(

Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 08:57

Zapal plic ?jak na to lekari prijdou tedy?to asi nejspis poslechem ze ? Jenze syn nekasle a poslech mel ve ctvrtek v poradku.

Uživatel je onlineLucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 12.01.19 09:28

Já neporadím :nevim: . Jen chci říct, já jedu raději 100× zbytečně na pohotovost než něco zanedbat. Minimálně bych tam zavolala a zeptala se, většinou mě uklidní nebo řeknou ať se přijedeme ukázat.

TRG
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 12.01.19 09:38

Měl 6. nemoc? Má všechny zuby? :) Syn měl jednou taky takhle teploty - o něco nižší, max 38,5. Slabounká rýma, občas kucknul, CRP nízké. 4. den doktorka říkala že tipuje slabou virózu v kombinaci s rostoucím zubem. Za 2 dny byl bez teplot a venku stolička. Jinak pokud by mu teploty nerostly výš, počkala bych na pondělí a dětskou. Maximálně bych se telefonicky nejdřív s dětskou nebo pohotovostí poradila, než bych jela. Nepřijde mi, že by cesta na pohotovost při klasických teplotách a bez dalších komplikací, když ho ve ČT viděla doktorka, měla smysl. Leda by se něco změnilo k horšímu.

Beata.xy
Kecalka 126 příspěvků 178 inzerátů 12.01.19 10:14

Trošku to vypadá, že na virovou infekcí volně navázala bakteriální, a proto teploty zase vylétly nahoru, ale rozsekne to až doktor. Případnou bolest nebo potíže už umí syn popsat, lokalizovat nebo ještě spíš ne?
U nás naštěstí vždycky všechny horečky skončily po dvou dnech, teď naposledy dokonce bez nějakých dalších následných obtíží, takže vlastně neporadím.
Za zavolání na dětskou pohotovost nic nedáš, je fakt, že do pondělí je to hodně času, taky bych se bála.

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 12.01.19 10:30

Ja bych taky zavolala na pohotovost,bud reknou,at prijedete nebo ne..Dcera mela 3 dny horecek a zadnou vyrazku,leky prestaly fungovat a taky jsme byli vyslani..Nakonec zaver byl zuby,ale ty to nebyly,u nich nemiva horecky. Kazdopadne se na to neprislo. 4.den uz mela jen vyssi teploty a 5.den nic. Jinak bez priznaku.

Rezii
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 12.01.19 10:33

Já bych svému dítěti nechala znovu odebrat CRP.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 12.01.19 11:19

Pokud opět vzrostly teploty, podle mě nasedla bakteriální infekce. Navíc nechce jist, možná má angínu. Říkám, že jediné, co to rozsekne, je crp. Můj starší syn to tak měl podobné, a nakonec angína, crp 70. Taky jsem původně myslela, že nějaká viroza. A druhý syn naopak, 5 dní horečky, kašel, crp 5, takže protrahovana viroza.

Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 17:36

Volala jsem,řekli akorát,pokud teploty budou přetrvávat tak se máme večer stavit na kontrolní crp,ale že to je běžné u chřipky. Díky bohu,syn měl teplotu jen ráno,skusila jsem počkat jestli se zvýší a spadla sama na 36,8 stupnu. je mozne,ze bych asi přehrátý,protože manžel špatně přepnul topení a v ložnici jsme tak měli 24 stupnu na spaní,normálně máme kolem 19 stupnu. tak snad bude vše ok už ;)

Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 17:39

To ne,šestou nemoc jsme prodělali,poznala bych ji a zuby už máme všechny už asi půl roku. On si stěžoval i na bolení v krku,nemohl polykat,dávám mu Junior Angin a zdá se mi,že už je lepší,konecně jí a pije :) tak snad jen nějaká chřipka :)

Teresska666
Povídálka 21 příspěvků 12.01.19 17:46

Na angínu to nevypadá,krček na pouze zarudlý,žádné štěpy na mandlích,s angínama už také máme zkušenost. Tak uvidíme,od rána teplotu už nemá,začíná jíst normálně,už si i hraje a na nic si nestěžuje,že by ho něco bolelo. Každopádně,uví­díme,jaká bude noc a ráno a podle toho někam pojedeme nebo ne. Děkuji za rady holky,snad už bude vše v pořádku :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >