4 měsíční kontrola - obézní miminko?

Anonymní
2.2.21 11:45

4 měsíční kontrola

Zdravím, v pátekjsme byli s naší 4 měsíční na kontrole u doktorky. Máme 66cm a 7.950 kg. Doktorka teda nic neřekla, až ke konci, když si všimla, že naše malá má velikost oblečení 80. (Je jí to kapku volnější, ale menší velikosti se jí zařezávají do třísel, a má z nich červené otlačeniny). V tu chvíli se do mě pustila s tím, že malá je obézní, že má i velkou hlavu (43 cm obvod) a že dál takhle určitě ne. Přikázala mi ubrat dávky mléka (jsme na um a pijeme 180ml 6×-7× denne) mám prý dávat 120-150, jenže to potom malá křičí hlady a jí častěji, což samozřejmě k ničemu nevede, protože ve finále sní to co předtím :lol: Podle doktorky je to špatně i kvůli vývoji, prý bude kvůli váze opožděnějsi, protože ji všechno půjde hůř když je těžší.
jinak je prý šikovná, koníky pase od 7 týdnů, na bříško se přetáčí přesně od 3 měsíců, akorát ta váha..

asi to nijak hrozit nebudu, nepřijde mi, že by byla fakt moc obézní. Starší dcerka byla sice ve 4 měsících o 2 kg lehčí, jenže ta se narodila s necelými 3 kg. Mladší se narodila s porodní váhou 4,6 :roll:
Jen mě zajímá, jestli jsou tady i jiné 4mesicni miminka s podobnou váhou? Řeší to nějak vaše doktorky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1183
2.2.21 11:55

Moje dcera měla ve 4 měsících 7 310g a délku 65cm a nepřišlo mi, že by byla obézní… Ani doktorka nic neříkala. Teď jí jsou 3 roky, měla 100cm a 16kg, je normálně štíhlá. :nevim: :hug: Žádný vývoj u ní nebyl opožděný.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 12:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
216
2.2.21 11:56

Neporadím, ale krvácí mi oci z toho mykání. To je strašný. Ja bych teda jako mama UM nepila, pije ho snad jen to dítě. 🤦‍♀️
Jinak vzhledem k porodni vaze bych asi brala doktorku s rezervou a udělala to podle sebe, netrapila bych dítě hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 12:01

Syn měl ve 4 měsících 7 kg, 70 cm a doktorka na mě ječela, že se zadusí ve vlastních specich. No a v roce měl 9,5 kg a 80 cm.
Od 6 měsíců stál, v 11 měsících chodil.

• Citovat
  • Nahlásit
283
2.2.21 12:10
@Anonymní píše:
Syn měl ve 4 měsících 7 kg, 70 cm a doktorka na mě ječela, že se zadusí ve vlastních specich. No a v roce měl 9,5 kg a 80 cm.
Od 6 měsíců stál, v 11 měsících chodil.

Zadusi ve vlastních specich? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pardon, já vím, že to není k smíchu, ale ta věta mě teda pobavila… Mimochodem v 6 m stal? Tyjo! A v 11 chodil? Tyjo podruhé! Šikulka!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19430
2.2.21 12:13

Co to mate za doktora hulvaty? Navic velikost obleceni oreci nic nerika, kazdy cisluje jinak. Ma doktorka by si tedy neceho takoveho nemela sanci vsimnout, oblekam, kdyz ona zapisuje, na veci nam nesaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
2.2.21 12:14

Schválně jsem se podívala do průkazu, syn s porodní váhou 4300g měl ve 4 měsících 7900g a 66 cm a hlavu 42.2. Jako byl to macek, ale kojený v té době už lehce koketoval s příkrmy. Teď je z něj 3,5 lety kluk a je naprosto normální. A mimochodem chodí od 9 měsíců :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
2.2.21 12:18

Jestli je to pravda, tak od takovych pediatrů bych fofrem šla pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15551
2.2.21 12:18

Změň doktorku. Měla jsem obě děti mnohem větší a nikdo na mě nekřičel a nebyl nepříjmnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13110
2.2.21 12:32

Jestli byla porodní váha skoro pet kilo, tak bych se netrápila. Rid se podle dítěte. Kdyby dal pribiralo nejak prekotne, tak bych zvazila vyšetření u endokrinologa. Ale jak se zacnou vic hybat, tak se přibírání vetsinou zpomali…

Ja mam opacny problém, dostávám vilagos kazdou kontrolu za nizkou vahu. Ted nas ceka roční prohlídka a modlim se, aby byla vaha pres 8kg :) Takže jak dítě není tabulkové, nevyberes si..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
2.2.21 13:08

Neuveritelny. Zazila jsem uz pet pediatru a vsichni resili akorat krivku rustu a pribyvani, u absolutni hodnoty vzdy konstatovali, ze je pouze orientacni (syn byl mensi, dcerka je naopak vetsi, na 4m mela 69 a 7,5 - hodnoty syna v 6m). Syn ma pres tri roky a z podprumeru dorostl na prumer, uvidime, jak mala :lol:

Urcite bych nenechala mimino rvat hlady, za chvili poleze, prijdou prikrmy a vaha spadne sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
2.2.21 17:11

My zas máme dlouhána hubeňoura. :nevim: ale přibírá, tak ho doktor nechává na pokoji. Ve třetím měsíci měl 64cm, 42cm obvod hlavy, ale „jen" 5700g. Za pár dní jdeme na čtyřměsíční, tak jsem zvědavá, zaujalo mě, že ti dcerka vypije 180ml, syn dá na sílu 120-140ml a už se kroutí, že má dost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22966
2.2.21 18:46

Naše holky, plně kojené měly v 6 měsících okolo 9 kg. Na 5 měsíční prohlídce bylo doporučeno už nasadit zeleninku. Stejně jsem dala až okolo 6. měsíce. Ale jinak doktorka neřekla ani ťuk. Holky byly jak mišelinky. Ve třech měly 100 cm a cca 15 kg, takže normál.
Teď je jim 9, 7 a 5 a jsou velké a akorát hubené.

A to se doktorka zarazila až podle velikosti oblečení? Snad má musí poznat jinak, jestli je před ní zdravé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
2.2.21 18:49

Syn měl ve 4 měsících 65,6 cm a 7985 g. Porodní váha 4290 g. Doktorka říkala, že je to fakt velký dítě, ale konstatovala to jako fakt, ne jako kritiku. Tvoje doktorka je fakt divná.

Ještě bych pochopila, kdyby byl těžkej, ale kratkej a měl malou hlavu. Ale když je to dítě celé velké, i hlava a na délku, tak co ty jako s tím? Takhle prostě roste, no :nevim:

Nedbala bych na ni a dost by to nahlodalo mou důvěru v ní…

Jo, jinak syn tedy skutečně nesikovny a opožděný byl (a je, tedy pohybově), ale u nás je to genetika, chodí na rehabilitaci a neurologii a asi ještě dlouho bude. A je fakt, že mám zkušenost, že větší děti jsou v pohybovém vývoji pomalejší, jaksi neohrabanejsi, ale myslím, že nechávat je hlady není úplně řešení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
2.2.21 18:55

Jo, a já jsem měla jako mimino pry podobné míry a doktorka tehdy nařídila kojit po čtyřech hodinách. Máma to tedy dodržela, ale nepomohlo to, stejně mám 183 cm :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat