40+0tt a nic :-(

Anonymní
4.6.21 15:09

40+0tt a nic :-(

Hezký den,

dnes mám první termín porodu a zítra druhý. Vůbec na nic to nevypadá, miminko nahoře, poslíčky žádné, jen po malinkých kousickach odchází hlenová zátka. Ve středu jsem byla v porodnici a prý se nic nechystá. Podle odhadu má malý 4050 g. Pokud se nic nebude dít do pondělka, začnou vyvolávat. Hlavně kvůli váze miminka a me poruše srážení krve.

Byla jste některá na tom podobně? Moc mi doktor nechtěl říct, co se mnou budou dělat, porodní cesty nemám vůbec připravené.

Jsem z toho špatna, ale tak třeba se porod ještě rozjede sám.

:srdce:
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21497
4.6.21 15:13

To se muze změnit z hodiny na hodinu, ještě to nevzdavej :) váha miminka není tak hrozná a je to odhad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
4.6.21 15:15

Jen 5 % žen porodí přesně na termín. Jako normál se počítá mínus a plus 10 dnů. Ale jestli ti to tak trhá žíly, tak zkus teplou vanu, sex, babské rady na vyvolání porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2157
4.6.21 15:20

Achjo ty jejich odhady byly aspoň u mě vždy totálně ale totálně mimo. První syn odhad 2500, váha 3290, druhy syn odhad 300, váha 3780. Takže tak. To už bych si to lip vyvestila z karet.

Zajisté té lékař seznámil i s negativy toho zákroku, takže se citis zcela informována a schopna to posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1447
4.6.21 15:24

Dcera se narodila přesně v termínu, den předem jsem si dala výšlap, sex, horkou vanu a víno. Měla přes 4 kg. Na 40+4 jsem byla domluvená na vyvolání. U syna mi odtékala voda ve 34+3 dali mi kortikoidy, atb a ve 34+6 ho vytáhli a věř, že to bylo psychicky náročné. Chci tím říct buď ráda, že jsi miminko donosila. Ono samo ven chtít brzo bude. já si pořád přála porodit dřív a bohužel se mi to splnilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
4.6.21 15:25

Já rodila vyvolavane ve 41+5 a malej měl 4560g a 55cm, odhad byl 4,5 kila. Jiný porod jsem nezažila, ale neřekla bych, že to byla nějaká šílená bolest. Jako jo, bolelo to ale dalo se to. V 8 ráno mi dr zavedla do čípku vyvolávací tabletu, den předem teda taky ale to se nic nedělo, jen k večeru pár kontrakci. V 10 už začali bolesti, v 11 mi pichli vodu a malej se narodil ve 20 hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31312
4.6.21 15:32
@Anonymní píše:
Hezký den,

dnes mám první termín porodu a zítra druhý. Vůbec na nic to nevypadá, miminko nahoře, poslíčky žádné, jen po malinkých kousickach odchází hlenová zátka. Ve středu jsem byla v porodnici a prý se nic nechystá. Podle odhadu má malý 4050 g. Pokud se nic nebude dít do pondělka, začnou vyvolávat. Hlavně kvůli váze miminka a me poruše srážení krve.

Byla jste některá na tom podobně? Moc mi doktor nechtěl říct, co se mnou budou dělat, porodní cesty nemám vůbec připravené.

Jsem z toho špatna, ale tak třeba se porod ještě rozjede sám.

:srdce:

V pondělí můžeš mít miminko v náruči :hug:
O tom, jak probíhá indukce porodu třeba zde https://www.emimino.cz/…lani-porodu/
Na internetu je toho napsáno spoustu, takže předpokládám, že si chceš spíš povídat ;) Mám za sebou vyvolávané porody, za mě těžká pohodička. Víš, kdy a neřešíš, jsou to kontrakce, je to plodová voda, nebudí tě porod vprostřed noci :P
Samozřejmě je to zásah, má to svá rizika a nevýhody. Ale může proběhnout i po vyvolávání hezký porod :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
4.6.21 15:36

Dcera se narodila 40+2, na kontrole jsem byla o den drive, take tomu nic nenasvedcovalo a k ranu se rozjel porod. Takze fakt to muze byt ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
4.6.21 15:51

Take mam za sebou 2 vyvolavane porody a je zbytecne se toho bat. Jestli mas poruchu srazlivosti, je to rozumne. Samozrejme najdes i velke odpurkyne vyolavani, to je na kazde zene, ale pri poruse srazlivosti je o duvod vic tohle podstoupit, protoze Ti nikdo nezaruci, jak by to dopadlo, kdybys chtela cekat (a hlavne jak dlouho bys cekala). Prvni porod me vubec nebolel, mela jsem epidural. Druhy bolel protoze epi nestihl zabrat, ale da se to, vse se da, hlavne kdyz je zdrave mimco… myslim ze na dozrani hrdla ma pomahat pupalkovy olej, tak pripadne zkus koupit, ale i kdyby nezabral, ani babske rady, ver doktorum a zustan vklidu, psychicky stav maminky dela hodne. Preji bezproblemovy porod :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
4.6.21 16:03

Klid :). První dcera se narodila 41+3 vyvolávaným porodem…bylo to v pohodě, v 7 tabletka ve 12 začali bolesti v 15:15 byla venku. Druhá dcera se narodila 41+2 přirozně. Někdy v 1 ráno jsem byla s bolestma v porodnici a poslali mě domu, že se nic nechystá, že to jsou poslíčci. Celý den mě lehce pobolíval podbřišek a ve 21: 45 se malá narodila. Takže změnit se to může každou chvíli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11431
4.6.21 16:32

Jeste 14 dni jsi porad fyziologicky v terminu.
Odhad nemusi byt presny.
Kazdopadne mas narok na to, aby ti rekli, co s tebou budou delat, protoze s kazdym ukonem davas „informovany souhlas“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
281
4.6.21 17:07

Ano, mě taky pan doktor říkal že se vůbec nic nechystá. O to víc byl překvapený když jsem další den ráno přišla do porodnice s tím že rodím, shodou okolností měl službu můj gynekolog. :D Takže se nic neboj, může se to změnit během pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
6.6.21 06:27

Neboj nejsi v tom sama. Já měla taky termín teď 4.6 a zatím nic… Ve středu kontrola otevřená na 2 prsty, udělal mi Hamiltona. Odchází mi pouze zátka jinak se nic neděje..
Taky jsem už z toho hotová a nejradši bych rodila hned :lol: bohužel malá má jiné plány. A to furt zkoušíme babske rady a nic :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat