6m očkovat? nebo ne?

604
16.11.15 10:02

6m očkovat? nebo ne? poraďte

Ahoj maminky,

nechci tady rozpoutat nějakou melu ohledně očkovani.. ale v poslední době se to očkovaní hodně řeší, teď když jsem se o to začla trošku víc zajímat se do toho víc a víc zamotávám :(

Myslela jsem si, že když odložíme očkovani na 6 měsíc budete to v pohodně.. jenže jak tak čtu tak hodně se nežadoucí učinky vyskytují i u starších dětí, :((

Prostě nevím jak se rozhodnout.. manžel říká, že bychom měli dát na doktorku, a ja bych neměla totik číst na internetu.. :roll:

Doktorka když jsem ji volala naposled říkala, že máme přijít na 6 měsíční kontrolu (za týden) a aspoň tu jednu dávku před tou zimou by opravdu bylo dobré dát.. protože černy kašel je teď hodně rozšířený..

Jenže co jsem se tak dočetla, tak účinnost vakciny je až po druhé dávce.. navíc v hexe je ho pry opravdu málo..

Ja prostě nevím pořád se snažím to nějak rozseknout, ale nevím a nevím.. říkám si, že očkovani je třeba, ale opravdu není to jenom přežitek? pak když se podíváte jak z usměvaveho miminka je ležák.. to je fakt hrozné.. na druhou stranu jak mi dr. řekne, že na černý kašel mi dítě taky muže umřít.. ale o tom už na internetu nepíšou.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

43722
16.11.15 10:06

@agulla za mě, pokud na internetu pátráš, musíš umět třídit informace. Nemůžeš brát za fakt všechno co si kde přečteš, pak se z toho zblázníš. Seber zdravý rozum, poraď se s mužem a doktorkou. Tady ti nikdo nenapíše, jak se máš rozhodnout, je to tvoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22620
16.11.15 10:07

Tak čiště můj názor je takový, že hexa v půlroce je tak akorát. Mám v plánu taky takhle odložit.
Nežádoucí účinek v podobě teploty je vlastně dobře, že tělo nějak zareaguje. Být úplně bez ničeho není taky úplně dobře. Další nežádoucí účinky nikdy nevíš. Jedno dítě ve 3 měsících nic, druhé v 10 šilené :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
16.11.15 10:09
@Moise píše:
@agulla za mě, pokud na internetu pátráš, musíš umět třídit informace. Nemůžeš brát za fakt všechno co si kde přečteš, pak se z toho zblázníš. Seber zdravý rozum, poraď se s mužem a doktorkou. Tady ti nikdo nenapíše, jak se máš rozhodnout, je to tvoje dítě.

To bude asi můj problém.. protože mam hlavu jako balon..:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misskaaa
16.11.15 10:17

Já nechala dceru očkovat povinnými i nepovinnými vakcínami. A žádné očkování jsem neodkládala. Ale neporadím ti, každý na to má jiný názor. Lidi vidí to, že po očkování může dítě ochrnout atd, ale mám kamaráda, kterému by očkování zachránilo bratra a kamarádův zrak…jeho mamka si to do teď vyčítá, proto já jsem o očkování vůbec neváhala. Ale je to na každém

• Nahlásit
  • Citovat
2952
16.11.15 10:28

Já jsem nechala malou očkovat tak jak je běžne a ani v 9 ani ve 13 týdnech neměla žádnou reakci, myslím, že je to individuální a ty to stejně nijak neovlivnis, pokud tu reakci má mít, tak ji mít bude ve 2 měsících nebo v 6..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:46

Já bych to odložila právě až po zimě… protože očkování oslabuje imunitu, očkovat v chřipkovém období mi přijde nerozum..
reakce se může vyskytnout v každém věku, musíte hlavně dát pozor na to, aby bylo dítě zcela zdravé při očkování

jinak já takhle studovala a studovala, odkládala a odkládala a syn 2 a čtvrt roku není zatím očkovaný vůbec ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.15 10:48

@Katuskka může to tak být, ale nemusí, větší dítě s větší váhou určitě takovou chemickou nálož snese lépe…

přijde mi zarážející, že stejnou dávku očkování dostane miminko v 9týdnech - které nemá třeba ani pět kilo a stejnou dávku dostane dítě které se začne očkovat později a má třeba už víc jak 10kg…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
16.11.15 11:04

@lesniboruvka ano, souhlasim ohledne te davky - veku - vahy…je to super byznys…co znam lekare v zahranici, mnoho znich by neockovalo, sami ockovani nejsou, ani deti nedali…protoze z pohledu chemika to co je ve vakcinach by vubec nemelo do lidskeho organismu vybec prijit, natoz do mimin…prosim, dospelak mnoho veci vylouci z organismu, nebo ta davka contra vaha a imunita to rozdistribuuje po tele a rekace je minimalni. ockovani jako takvoe je super napad - imunitni system je na to pripraven s tim nalozit ale dnes se do vakcin pridava mnoho nesmyslnych a nedulezitych slozek, ktere tam anibyt nemusi ci nemaji. Je to postavene na hlavu.
My prozatim ockovani odlozili z duvodu ekzemu, ktery se nam silene rozjel po 1.davce. Dceri jsou 2 a prozatim ockovat nebudem. Uziva jinou lecbu a ta se nam osvedcila. Nestovice zmizely po 3dnech uzivani, pritom imunita se za tech 52 hodin vytvorila, takze by je uz nemusela nikdy dostat. takze ja jsem spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
16.11.15 11:13

No tak zrovna černý kašel měla moje dospělá sestra, bylo to tak strašný, že u mimina si to fakt nedovedu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
16.11.15 11:13

@agulla
tvuj manzel ma pravdu.
Neznam zadneho lezaka po vakcinaci. Zato znam dite, neockovane, ktere v 7M onemocnelo pertusi. Inu, prezilo… ale… maminka dosud VELMI lituje, ze neockovala. Dite ma nasledky. Ty se do umrtnostnich grafu nepromitnou, samozrejme, tudiz antivax NEZAJIMAJI. Hlavne, ze ma dite prirozenou imunitu. :zed:
Min emoci, vic zdraveho rozumu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
16.11.15 11:14

Tak černý kašel u půlročního dítěte by smrtelný být neměl, poslední úmrtí jsou všechno mimina do 2-3m :nevim: já bych asi počkala na jaro, máš pořád čas. my máme 10,5m, pořád jsem to odkládala, v půlroce jsem se na to ještě necítila, v červenci, v srpnu tam dr nebyla, v září jsme nechtěla před dovolenou, byli jsme objednaní 12.10., jenže malej 10. slabou rýmu, fakt minimální, no ale radši jsem to odložila, naštěstí pač druhý den se mu rozjela šílená rýma, po týdnu se přidal šílenej kašel, tak z toho se dostal, tak že 9.11., ale já byla od 7. šíleně nachcípaná, a malej měl úplně zelenou stolici(no důvod byl nakonec velmi prozaickej, ale to jsme si uvědomila až o den později). tak jsme objednaní na středu, a zase to neklapne, všichni chrchláme a smrkáme, všichni kromě toho nejmenšího, ten má, klepu, jen malinkou rýmu, a to už tu prskáme dobrý 4 dny…ale i tak je to na tu jeho imunitu nápor. takže si říkám, jestli to ještě během zimy stíháme, tu první dávku, jeslti někdy budeme 14 dní úplně zdraví :roll: půl roku je ještě prcek, počkala bych do března, a začala v 10m, schéma 2+1 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43722
16.11.15 11:20
@agulla píše:
To bude asi můj problém.. protože mam hlavu jako balon..:(

no :mrgreen: :mrgreen: hele já to studovala několik let, pročítala jsem oba tábory atd. a dosud jsem si neudělala nějaký vyhraněný názor. Je to složitá problematika a hlavně v rámci ní koluje spousty neověřených nesmyslů :mrgreen:

@BellinkaX prosím jaké následky po černém kašli můžou být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
16.11.15 11:56

@Moise
Pri studiu jsi vynechala nemoci, proti kterym se ockuje, a jejich komplikace? :think: zde konkretne melo z komplikaci kde co, co vygooglis, a dosud pretrvavaji opakovane respiracni infekty s kokrhavym kaslem,, ktere jdou hned na prudusky a plicni parenchym, otitidy, do kolektivu nemuze, staci, co se deje mimo kolektiv, takze nejaka MSnehrozi, matka tudiz bez zamestnani… at zije prirozena imunita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22620
16.11.15 12:00

@agulla Musíš se řídit zdravým selským rozumem. Jako odložit ano, ale nic nepřehánět. Tak jak bych nenechala svoje dítě naočkovat v 9 týdnech, tak bych to neodkládala třeba po roce. Nebo neočkovat vůnbec… zvlášť teď s uprchlíkama. Pak máš možnost schématu 2+1.
A moje doktorka mi vysvětlovala, že má z praxe případy, kdy se dítě naočkovalo hexou a pak se dělaly testy a zjistily, že na třeba 2 z těch 6 nemocí, si dítě protilátky nevytvořilo. Takže všemocné to taky není :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama