6 týden těhotenství prvnička a komplikace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petyšé
Povídálka 37 příspěvků 13.03.18 09:24
6tt prvnička a komplikace???

Ahoj holky, jsem prvnička a zatím se tu rozkoukávám, ale i tak budu mít hned dotaz. Minulý týden mi začly křeče v břiše, zobala jsem prášky jak divá, do toho jsem začla špinit a 1den teploty. Vše se tak nějak ustálilo a mě napadlo si udělat test a hned 2//. Včera jsem byla tedy u dr ten mi to potvrdil a prý 6tt, jen to nesouhlasí s poslední MS, tu jsem měla 20.2. Když mi dělal ultrazvuk a koukal do monitoru tak z něj padaly velice povzbuzující slova jako sakra a kruci 8o. Nelíbí se mu tam "nějaká tekutina a cysta ". V pátek mám přijít na konrolu a kdyby se cokoliv do patku dělo okamzitě do nemocnice. Vidí to na nitroděložni těhu, ale nemůže vyloučit i mimoděložní. Odcházela jsem jak spráskaný pes a vlastně vůbec nic nevím… do pátku je dlouhá doba a už teď jsem před zhroucením. Taky jste někdo měl divoký začátek a pak bylo vše ok? :andel:

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3746 příspěvků 13.03.18 09:26

Prvnička? co to je?

hehehe
Extra třída :D 11509 příspěvků 13.03.18 09:31

@Tableta
No asi jako prvorodička? :mrgreen:
@Petyšé
To je tedy opravdu zvláštní, MS 20.2. a podle UTZ 6tt, to asi bylo spíš nidační krvácení.
Držím ti palce, je to prostě buď a nebo.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 13.03.18 09:35

@Petyšé Může to být cokoli, u tebe je to o tom, žes šla brzo..vždycky je to na začátku 50:50

Petyšé
Povídálka 37 příspěvků 13.03.18 09:44
@P4ja píše:
@Petyšé Může to být cokoli, u tebe je to o tom, žes šla brzo..vždycky je to na začátku 50:50

Včera ráno jsem volala k dr, řekla problémy jaký jsem měla a prý ať hned přijedu. No a místo toho abych se těšila tak se klepu jak ratlík :zed:

vertunka
Závislačka 4153 příspěvků 13.03.18 09:47

Hele je to na zacatku. Bud to dopadne nebo ne. Moc Ti drzim palce :kytka:, ale zase pokud by melo byt neco spatne, tak by bylo lepsi kdyby to priroda vyresila sama.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 13.03.18 09:51
@Petyšé píše:
Včera ráno jsem volala k dr, řekla problémy jaký jsem měla a prý ať hned přijedu. No a místo toho abych se těšila tak se klepu jak ratlík :zed:

No ono to tak na začátku těhotenství bývá. Bohužel s tím toho moc neuděláš. Je to buď a nebo. Já to brala tak, že miminko ví, kdy přijít.

Fuside11
Stálice 81 příspěvků 13.03.18 10:08

Niceho se neboj… Pokud to nevyjde tak s tim nic neudelas.. Ja mela 2 potraty a ted mam zdraveho chlapecka :)) proste v 6tt to proste nekdy tak dopadne… Ja mela prvni potrat v 8tt a druhy jen prazdny vacek… Neves hlavu :)

magratka
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 13.03.18 10:17

Vy neznáte rčení: „Být nervózní jak prvnička.“? :)
Je to krásné archaické slovo.
Já při posledním těhotenství ze začátku špinila a na první UZ doktor taky viděl cystu. Na dalším už nebyla a vše dopadlo dobře.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 13.03.18 10:19

@magratka No to znám, ale u nás se termínem prvnička označuje žena, která má první styk. O prvorodičce jsem to teda neslyšela, ale jiný kraj jiný mrav.

hapolda
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 13.03.18 10:40

Znam pod rcenim “trva ti to jak prvnicce” mysleno tak ze prvni porod byva delsi ;)
K dotazu @Petyšé takovou zkusenost nastesti nemam, jen od znamych a vim ze to muze dopadnout i dobre. Bohuzel to ti ale nikdo ted nerekne. Drzim palce :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 13.03.18 10:50
@Petyšé píše:
Ahoj holky, jsem prvnička a zatím se tu rozkoukávám, ale i tak budu mít hned dotaz. Minulý týden mi začly křeče v břiše, zobala jsem prášky jak divá, do toho jsem začla špinit a 1den teploty. Vše se tak nějak ustálilo a mě napadlo si udělat test a hned 2//. Včera jsem byla tedy u dr ten mi to potvrdil a prý 6tt, jen to nesouhlasí s poslední MS, tu jsem měla 20.2. Když mi dělal ultrazvuk a koukal do monitoru tak z něj padaly velice povzbuzující slova jako sakra a kruci 8o. Nelíbí se mu tam "nějaká tekutina a cysta ". V pátek mám přijít na konrolu a kdyby se cokoliv do patku dělo okamzitě do nemocnice. Vidí to na nitroděložni těhu, ale nemůže vyloučit i mimoděložní. Odcházela jsem jak spráskaný pes a vlastně vůbec nic nevím… do pátku je dlouhá doba a už teď jsem před zhroucením. Taky jste někdo měl divoký začátek a pak bylo vše ok? :andel:

každé moje „těhotenství“ bylo vtipné.. mám 2 zdravé kluky.. a do toho za sebou cca 15 ztrát.. ale co se dá dělat, je to příroda.. teď je moc brzy..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama