6 týden těhotenství prvnička a komplikace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Petyšé
Stálice 80 příspěvků 13.03.18 09:24
6tt prvnička a komplikace???

Ahoj holky, jsem prvnička a zatím se tu rozkoukávám, ale i tak budu mít hned dotaz. Minulý týden mi začly křeče v břiše, zobala jsem prášky jak divá, do toho jsem začla špinit a 1den teploty. Vše se tak nějak ustálilo a mě napadlo si udělat test a hned 2//. Včera jsem byla tedy u dr ten mi to potvrdil a prý 6tt, jen to nesouhlasí s poslední MS, tu jsem měla 20.2. Když mi dělal ultrazvuk a koukal do monitoru tak z něj padaly velice povzbuzující slova jako sakra a kruci 8o. Nelíbí se mu tam "nějaká tekutina a cysta ". V pátek mám přijít na konrolu a kdyby se cokoliv do patku dělo okamzitě do nemocnice. Vidí to na nitroděložni těhu, ale nemůže vyloučit i mimoděložní. Odcházela jsem jak spráskaný pes a vlastně vůbec nic nevím… do pátku je dlouhá doba a už teď jsem před zhroucením. Taky jste někdo měl divoký začátek a pak bylo vše ok? :andel:

Reakce:
Tableta
Závislačka 4406 příspěvků 13.03.18 09:26

Prvnička? co to je?

hehehe
Extra třída :D 11594 příspěvků 13.03.18 09:31

@Tableta
No asi jako prvorodička? :mrgreen:
@Petyšé
To je tedy opravdu zvláštní, MS 20.2. a podle UTZ 6tt, to asi bylo spíš nidační krvácení.
Držím ti palce, je to prostě buď a nebo.

P4ja
Echt Kelišová 8236 příspěvků 13.03.18 09:35

@Petyšé Může to být cokoli, u tebe je to o tom, žes šla brzo..vždycky je to na začátku 50:50

Petyšé
Stálice 80 příspěvků 13.03.18 09:44
@P4ja píše:
@Petyšé Může to být cokoli, u tebe je to o tom, žes šla brzo..vždycky je to na začátku 50:50

Včera ráno jsem volala k dr, řekla problémy jaký jsem měla a prý ať hned přijedu. No a místo toho abych se těšila tak se klepu jak ratlík :zed:

vertunka
Závislačka 4818 příspěvků 13.03.18 09:47

Hele je to na zacatku. Bud to dopadne nebo ne. Moc Ti drzim palce :kytka:, ale zase pokud by melo byt neco spatne, tak by bylo lepsi kdyby to priroda vyresila sama.

P4ja
Echt Kelišová 8236 příspěvků 13.03.18 09:51
@Petyšé píše:
Včera ráno jsem volala k dr, řekla problémy jaký jsem měla a prý ať hned přijedu. No a místo toho abych se těšila tak se klepu jak ratlík :zed:

No ono to tak na začátku těhotenství bývá. Bohužel s tím toho moc neuděláš. Je to buď a nebo. Já to brala tak, že miminko ví, kdy přijít.

Fuside11
Stálice 91 příspěvků 13.03.18 10:08

Niceho se neboj… Pokud to nevyjde tak s tim nic neudelas.. Ja mela 2 potraty a ted mam zdraveho chlapecka :)) proste v 6tt to proste nekdy tak dopadne… Ja mela prvni potrat v 8tt a druhy jen prazdny vacek… Neves hlavu :)

magratka
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 13.03.18 10:17

Vy neznáte rčení: „Být nervózní jak prvnička.“? :)
Je to krásné archaické slovo.
Já při posledním těhotenství ze začátku špinila a na první UZ doktor taky viděl cystu. Na dalším už nebyla a vše dopadlo dobře.

P4ja
Echt Kelišová 8236 příspěvků 13.03.18 10:19

@magratka No to znám, ale u nás se termínem prvnička označuje žena, která má první styk. O prvorodičce jsem to teda neslyšela, ale jiný kraj jiný mrav.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 13.03.18 10:40

Znam pod rcenim “trva ti to jak prvnicce” mysleno tak ze prvni porod byva delsi ;)
K dotazu @Petyšé takovou zkusenost nastesti nemam, jen od znamych a vim ze to muze dopadnout i dobre. Bohuzel to ti ale nikdo ted nerekne. Drzim palce :kytka:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 13.03.18 10:50
@Petyšé píše:
Ahoj holky, jsem prvnička a zatím se tu rozkoukávám, ale i tak budu mít hned dotaz. Minulý týden mi začly křeče v břiše, zobala jsem prášky jak divá, do toho jsem začla špinit a 1den teploty. Vše se tak nějak ustálilo a mě napadlo si udělat test a hned 2//. Včera jsem byla tedy u dr ten mi to potvrdil a prý 6tt, jen to nesouhlasí s poslední MS, tu jsem měla 20.2. Když mi dělal ultrazvuk a koukal do monitoru tak z něj padaly velice povzbuzující slova jako sakra a kruci 8o. Nelíbí se mu tam "nějaká tekutina a cysta ". V pátek mám přijít na konrolu a kdyby se cokoliv do patku dělo okamzitě do nemocnice. Vidí to na nitroděložni těhu, ale nemůže vyloučit i mimoděložní. Odcházela jsem jak spráskaný pes a vlastně vůbec nic nevím… do pátku je dlouhá doba a už teď jsem před zhroucením. Taky jste někdo měl divoký začátek a pak bylo vše ok? :andel:

každé moje „těhotenství“ bylo vtipné.. mám 2 zdravé kluky.. a do toho za sebou cca 15 ztrát.. ale co se dá dělat, je to příroda.. teď je moc brzy..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >