7měsíční mimi a domácí práce

26
27.5.16 22:36

7 měsíční mimi a domácí práce

Ahoj maminy, mám 7 měsíčního chlapečka a nejsem schopná nic doma udělat :nevim: Jsem z toho už nešťastná. Zvládám akorát se nasnídat, vyčistit zuby, k obědu a večeři rohlík nebo chleba s něčím. Stále jsem s ním a buď ho zabavuji nebo krmím, přebaluji či uspávám na posteli a pak musím ležet s ním, aby se nevzbudil. Prosím o radu, co děláte s miminkem, když třeba plníte pračku, vaříte, žehlíte, vysáváte, věšíte prádlo apod. Kde máte mimi? Na zemi u sebe, v postýlce nebo kde? Moc diky za rady a tipy :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1838
27.5.16 22:38

V šátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.5.16 22:43

Zkus hlavne vyresit to spani. pokud se potrebujes dospat, tak klidne lez s nim, ale jinak je to ztrata casu. na prochazky jsem chodila zasadne, kdyz byl vzhuru a kdyz spal, tak slo neco udelat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8069
27.5.16 22:44

@Marp76 proč a ním lezis v posteli? 8o nauc ho spat samotneho a už by si mohl chvilku hrát i sám v postýlce nebo ohradce. A v kočárku nespí?

Příspěvek upraven 27.05.16 v 22:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
27.5.16 22:45

Dcera od ukončeného 2. měsíce byla na puzzlích v obýváku s kk. Do postýlky chodila jen spinkat. Zvládala jsem si uvařit, každodenní úklid i praní. Byla na puzzlích a hrála si nebo spala. Když už pak lezla, tak furt lezla za mnou, tak jsem jí ukazovala a vysvětlovala, co dělám. Technická - vařila jsem vždy víc porcí. Druhou jsem snědla druhý den a zbytek zamrazila. Tj. Nemusela jsem vařit den co den. Se synem to teď dělám stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2994
27.5.16 22:50

Co šlo, dělal syn se mnou. Plazil se u pračky, když jsem věšela prádlo, seděl na lince při vaření nebo si hrál na zemi. Zvládala jsem v pohodě.
Nauč dítě spát samo a zapojuj ho do práce. Ať kramaří v kuchyni, hraje si s kolíčky, cokoli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
27.5.16 22:50

@Marp76 V 7měsících mi obě dcery lezly a všude byly se mnou, ale taky jsem nic nestíhala…všechno za pochodu, najíst se, zapnout pračku, vyklidit myčku, vysát, pověsit prádlo, to snad byly jediné činnosti které jsem zvládala :lol: Vaření, žehlení, mytí podlahy, jsem dělala když byl doma muž a věnoval se dítěti, nebo to udělal on ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
27.5.16 22:56

@Marp76 dcera byla v košíku pak na hrací desce, zvládala jsem v pohodě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
27.5.16 22:57
@eluv píše:
@Marp76 proč a ním lezis v posteli? 8o nauc ho spat samotneho a už by si mohl chvilku hrát i sám v postýlce nebo ohradce. A v kočárku nespí?Příspěvek upraven 27.05.16 v 22:47

Protože jinak neusne, no a pak od něj nemůžu. Když jsem to zkoušela, vždy se vzbudil.
V kočárku na procházce většinou spí, ikdyž teď asi třikrát za sebou už taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5011
27.5.16 23:01

Dcera byla tak do roka dost nesnesitelná a uřvaná, cokoliv doma udělat šlo jedině s ní v šátku. Hrát si sama na zemi nevydržela ani minutu, spát mimo šátek odmítala - nešlo ani uspat v šátku a odložit. Spoustu domácích prací jsem odkládala na neurčito, snažila jsem se jenom nějak udržet domácnost v chodu a přežít - myslím zejména stihnout se taky najíst a napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
27.5.16 23:04

Tak me treba mala taky v postylce pres den nespi. Mam to dost podobne jako ty. Stiham takove to naplnit pracku, prehodit do susicku atd. Obcas uvarim rychlovku. Dopo jsem s ni dve hod v kocarku, odpo taky. Kdyz delam ty bezne rychloprace, bud je na zemi v ohradce (v ohradce kuli psovi) nebo v postylce. Ale v ohradce uz sama taky moc ne, protoze uz radi jak dabel a vecne se tam o neco naryje. Takze uz u ni musim byt. Druha vec je ta, ze veci jako zehleni atd pres den nedelam, protoze vzdy kdyz to vytahnu, zacne mala brecet nebo tak, tak uz se nepokousim a delam to po veverech, nebo kdyz prijde manzel z prace a hlida ji. Obcas ji pres den dam do vibrolehatka, ac nerada, ale kdyz je potreba neco udelat, tak to jinak nejde. Ale vesmes si cas organizuju tak, abych to delala vecer. Bydlime daleko od rodin, tak hlidani a pomoc nemame. Nositko ci satek na tyhle veci nepouzivam. Bojim aby ji treba cistic nevstiknul do oci ci na ni neprsklo horke jidlo z plotny. Mam kamarada zachranare a casto mi povida o takovych pripadech a to mi za to uklid fakt nestoji. 8) co se tyka jidla, casto se odbyvam stejne jako ty. Teply obed mam tak 2× do tydne a to vetsinou „zbytky“ z vikendu :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
Envie
27.5.16 23:04

Jo a moje dcera ma taky 7 m.

• Citovat
  • Upravit
3761
27.5.16 23:10

Na puzzlích se mnou v obývákokuchyni, kde si hrála, pásla koně a pokoušela se rozlézt a pozorovala mě jak kmitám, já jí u úklidu zpívala a křenila se na ní

jinak přebalování mi trvalo cca 5minut, ikdyž třeba po 3 hodinách, ale to je chvilička, krmení trvalo cca 20minut a UM pila sama, držela si flašku

je fakt, že vaření nechávám na večer a je to jídlo na další den, kdy je chlap doma a hraje si s malou on, ale párkrát jsem to zvládla i s malou, ale jednodušší jídla, jako třeba guláš, který se dělá sám, jednou jsem dělala smažený květák a nebyl to moc dobrý nápad :mrgreen: :mrgreen: jinak nemusí se vařit každý den, dá se vařit do zásoby, nebo pizza dovezená, číňani, nebo meníčko za pár šušní někde na zahrádce

žehlit můžeš taky večer třeba u telky, když už je v pelechu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.5.16 23:19

Jo jinak upozorňuju, že naší malé je 15m a je to teda určitě horší než v 7m, kdy se max plazila rychlostí šneka a teď přelítne pokoj za půl minuty, ale byt jsme uzpůsobila tak, aby mohla být aspoň na chvíli sama aniž by si způsobila úraz nebo zramovala byt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9145
27.5.16 23:32

@Marp76 Mela jsem to se dcerou stejny, to bylo neodlozitelne dite (jak rikavam 23 hod a 55 minut v kontaktu s matkou, 5 minut denne jsem se dovolila se sprchovat :mrgreen: ). Uderem roka se to zlepsilo, po prechodu na jeden spanek denne zacala i spat v postylce. Ale uz samostatne lezeni poskytovalo aspon sem tam minutku (treba k oloupani brambory, kdyz se zadari, do vecera jich mas na veceri pro dva dost).Se synem slo vzdycky vsechno. Je to o diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama