Čeká mě mateřství

23
20.5.16 23:42

Čeká mě mateřství

Ahoj, minulý týden mi můj DR potvrdil těhotenství - 3 měsíc - jsem z toho vyjukaná, protože jsme to neplánovali, ale zatím to vypadá, že si miminko necháme. Bydlíme ve svém, manžel slušně vydělává a jednou jsme miminko stejně chtěli mít. Akorát nevím, kde začít. Co dělat do doby, než budu mít termín porodu. Napadlo mě, že si najdu někde seznam výbavičky ale to je asi tak všechno. Je třeba potřeba monitor dechu? Ten můj říkal, že když dojde k náhlému umrtí, tak monitor to sice hlásí, ale až ve chvíli, kdy miminko přestane dýchat to už je pozdě. A co třeba přebalovací pult? Je to zbytečný luxus nebo to jde řešit jinak? Sedačka, stůl atd.? Moc děkuji za tipy a další nápady. A co třeba předporodní kurzy? Jsou potřeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5812
20.5.16 23:47

Máš půl roku na to, si tady přečíst spoustu diskuzí na daná témata… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
20.5.16 23:58

@neptunie úplně ze začátku jsem panikarila co všechno musíme mít a nakoupit, sehnat a udělat. Ve finále je důležitý základ a přebalovak jsem nakonec vyřešila tak, že jsem si koupila vystuzenou přebalovací podložku na postýlku a vedle postýlky mám skříňky s kosmetikou, oblečením a tak.. Půlku z toho co jsem měla napsaný ze musíme zařídit jsem časem proskrtala ze je to teď zbytečný a může se to časem doporidit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
21.5.16 00:00

@DomísH Mohla bys mi ten seznam třeba poslat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
21.5.16 00:30

Ahoj,

měla jsem to hodně podobně jak ty, zjistila jsem těhotenství až v 11 tt :) taky jsem byla hodně vyjukaná a a ze začátku jsem hodně panikařila, že na to nemám a nezvládnu to XD

první, na co se podívej a vyber si, je porodnice. Nevím odkud jsi ale v Praze a v některých dalších velkých městech se musíš do porodnice přihlásit už ve 14+0 tt

za druhé je dobré si u doktora zjistit, jaké tě čekají prohlídky ať víš do čeho jdeš, méně se pak stresuješ a jakou poskytuje třeba nadstandartní péči a podobně a rozhodnout se, co chceš a co ne - 3D/4D ultrazvuk, zjištění pohlaví, jestli máš nějakou genetickou nebo zdravotní zátěž v rodině a potřebuješ navíc testy atd atd :)

Jako další si rozmysli jaký máš jídelníček a jestli je ho třeba nějak upravit, miminko potřebuje některé látky co by ti pak mohli chybět a tak. Ale neznamená to, že musíš automaticky do sebe cpát těhotenské vitamíny :)

Asi bych tak doporučila si koupit nějakou komplexnější knížku o těhotenství. Žádná není 100% ale rozhodně jsou tam základní typy a rady :)

Nu a pak se můžeš začít těšit :DDD

co se týče výbavičky záleží na tobě kdy začít nakupovat, hodně lidí začíná nakupovat až později, mě bavilo si pořizovat vždycky nějakou maličkost od začátku a musím říct, že se mi to vyplatilo, od nějakého 6 měsíce jsem na rizikovém a už moc nakupovat nemůžu takže jsem ráda, že jsem si většinu pořídila dopředu :) taky záleží na tom, jestli chceš vše nové a nebo ti „stačí“ použité :) sama musím říct, že většinu mám z bazárků, od kamarádek a nebo dokonce i po sobě a příteli :DD a jsou jako nové. Většina miminek nemá šanci ty věcičky unosit tak aby se zničili, obvykle jsou jako nové :) jediné, co jsem brala nové jsou dudlíky, kousátka a věci co bude strkat do pusy ;)
pokud jsi nejsi jistá, co potřebuješ na netu je hodně seznamů, já si osobně našla několik co měli nejlepší komentáře, dala jsem je do průměru a podle toho si udělala seznam a odšktrávala si :) navíc záleží i na tom zda si chceš nechat říct jestli to bude holka nebo kluk :) my se nechali překvapit a mám tím pádem spoustu spíše neutrálních věciček ^^

co se týče nákupu nábytku - záleží co doma máte, kolik máte místa a podobně. My máme teď jen malý byt takže jsem musela řešit co nejvíce úsporu ale nakonec ať jsem to brala z jakékoliv strany přišla mi nejvýhodnější přebalovací komoda se snímacím pultem (pak jí mohu použít jako klasickou komodu na oblečení či jiné věci), ještě jedna komoda na oblečky, vanička a postýlka. Ale pokud máte možnost celého pokojíčku tak samozřejmě je mnohem víc možností :) Rozhodně nemusíš kupovat to nejdražší, jen na matraci bych dbala víc :)

Předporodní kursy jsou v tvém stadiu ještě daleko, já sama jdu císařem takže jsem na ně nešla ale hodně mých kamarádek mi řeklo, že se jim docela hodily a nejsou od věci :)
Zatím můžeš dělat většinu věcí jako normálně - plavat, jógu a jiné věci, jen nenamáhej bříško a svaly až moc.

Monitor dechu je otázka. já jsem dost úzkostná takže já si ho prostě pořídila pro svojí jistotu. Co vím, tak funguje tak, že upozorní, když se dech nějak znepravidělní, je příliš mělký nebo se zastaví a i když miminko přestane na tu vteřinku dýchat tak se ještě „v klidu“ dá rozdýchat, není to tak, že už je úplně pozdě.
ale prý když je miminko narozeno v termínu, má dobrou váhu, žádné problémy ani jiné komplikace tak prý je to v pohodě a není monitor zapotřebí… :nevim:

A třeba já si udělala radost a koupila si těhotenský a miminkovský deníček kam se dávají fotky a zápisky jak mimísek roste :))

doufám, že jsem tě moc nezahltila a nenudila :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5737
21.5.16 00:59

Co se týče monitoru dechu, tak švagrová je operátorka na lince 112 a říkala, že každý týden mají aspoň jednu událost týkající se nedýchajícího kojence. Všechny případy kdy se na zástavu dechu přišlo pomoci monitoru, tj. včas, rozdýchali. Na té 112 dělá 11 let. Takže já na noc zapínám monitor ještě pod mým 8 měsíčním synem.
Jinak co se týče výbavy, tak jsem šťastná že i přes nedostatek místa, mam velký přebalovací pult dělaný na mou výšku (dvě staré skřínky sešroubované k sobě a na nich kus kuchyňské desky s přišroubovanými bočnicemi) syn je docela macek a já se kvůli každému přebalení nemusím ohýbat.
A další věc která usnadnila první půlrok hodně moc byl babykoš na kolečkách. Malého jsem měla vždycky u sebe.
A co se literatury týče doporučuji Nejšťastnější miminko v okolí od Dr. Karpa jeho utišující metody mi zachránily zdravý rozum :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7134
21.5.16 06:49

Tak sem koukala že už jedno dítko máš. tak snad víš co a jak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1720
21.5.16 07:27

Ahojky, já jsem ve 12tt a nad těmito věcmi vůbec nepřemýšlím. První jsem řešila práci, protože se blíží prázdniny a než se někdo najde, tak to může trvat. Pak jsem řešila porodnice - pomalu se rozhlížím, aby nebylo pozdě a ještě mě pak přijali. Pak řeším na která vyšetření jít a na která ne a výměnu koberce za linoleum v ložnici (pak už s tím manželovi moc nepomůžu…) :) ale co koupit za monitor dechu..na to mám pocit je ještě čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12172
21.5.16 07:28

@neptunie Určitě si vše na internetu projdi a pročti, máš hodně času :kytka: Jinak já sem si taky říkala, že monitor dechu ne, ale jak sem to viděla v nemocnici jaká je to super věc a člověk si oddychne když má ´´dozor´´ nad dítětem, takže sem ho objednávala už z nemocnice a teď sem opravdu ráda, že ho mám. Přebalovací pult mám také a nedokážu si představit ho nemít… Přebalování na posteli by mi oddělalo záda a takhle mám své místečko kde to mám stále připravené a kde mám k tomu určené věci. Jestli si prvorodička (což vypadá, že ano) tak bych určitě na předporodní kurz šla, třeba u nás v nemocnici na to pak hodně koukají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19168
21.5.16 07:32

My monitor dechu dávali, syn jako půl roční přestal několikrát dýchat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1725
21.5.16 07:47

První mimco i když plánované, jsem řešila až od 7.mesice (moc práce v práci, učení)… Celou dobu jsem se na něj těšila, porodnici měla rezervovanou. Od sedmého měsíce jsem začala řešit kočárek, vybavicku (i když tu kupovali hlavně babičky), postýlku. Bydleli jsme v podnájmu ve 2+1, tak člověk se moc nemohl roztáhnout :) ale miminku vše stačilo. Když jsem čekala druhé, stěhovali jsme se do vlastního a většího.
Jinak přebalovací pult nemám, jen podložku. Monitor dechu taky ne, ale kdyby mi ho z nějakého důvodu v porodce doporučili, tak bych ho měla, ale ani v porodnici ho kluci neměli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16985
21.5.16 07:58
@karkarka píše:
Tak sem koukala že už jedno dítko máš. tak snad víš co a jak…

Ty brdo, me by to nenapadlo a malem jsem si tu vypalacla jatra jako holky. Dekuji ti :kytka:
@neptunie kdo ti zarizoval pro dcerku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
21.5.16 08:14

@neptunie přebalovací pult jsme neměli a vůbec nám nechyběl, prebovala jsem vždy na sedacce, monitor dechu jsme také nemeli. A na předporodní kurzy jsem také nechodila a porod proběhl velice rychle a bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.5.16 08:15

Me spis zarazilo to „3.mesic - vypada to, ze si miminko nechame“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
21.5.16 08:16
@AniNevim píše:
Ty brdo, me by to nenapadlo a malem jsem si tu vypalacla jatra jako holky. Dekuji ti :kytka:
@neptunie kdo ti zarizoval pro dcerku?

no asi tak. taky jsem chtela napsat neco uklidnujiciho a par kroku planovani. ale jdu si radeji udelat kafe :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama