7,5 měsíce a nepřetáčí se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 11:30
7,5 měsíce a nepřetáčí se

Ahoj holky. Mému synovi je 7,5 měsíce a ještě se nepřetočil. Nožičky zvedá, přitahuje si je k bříšku a hraje si s prsíky u nohou. Na bok se přetočí jen když potřebuje aby viděl. Ale hlavičku má trošku v záklonu. Motivuji ho hračkami ale když vidí že na ní nedosáhne tak hned ztratí zájem. A když ho zkouším přetočit sama tak se mu to nelíbí. Na bříšku vydrží celkem dlouho ale že by ho to nějak bavilo to se říct nedá. Občas dělá i jakoby letadelko. 3.6 jdeme na 8 měsíční prohlídku k Dr. Tak si myslím že nás pošle někam na rehabilitace. Máte někdo podobnou zkušenost? A jak to u vás dopadlo? Ještě podotýkám že se neplazí. akorad se pokouší občas zvedat zadeček když je na bříšku.

Reakce:
Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 11:46

V 6 měsících to neřešila že se nepřetáčí, ale teď si myslím že už bude

Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 1 inzerát 22.05.19 11:53

Dvěma kamarádkám kolem mě se dítě začalo přetáčet v 9 měsících, byli to kluci a znamenalo to jen to, že byli línější, jak už tak kluci bývají. Samozřejmě to může znamenat i nějaký problém, ale zatím není důvod panikařit.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 22.05.19 11:57

Mně se zas dítě asi dva měsíce přetáčelo jen na jednu stranu, poslali nás na neurologii, kde nic nezjistili a šli jsme tam pak jen za měsíc na kontrolu. Začala se přetáčet na obě strany v 8,5 měsících a na konci osmého se začala plazit. Teď válí sudy jak o život, řekla bych, že za tři týdny to všechno nějak tak dohnala.

Zoe1
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 22.05.19 12:00

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…a já myslela, že linější jsou v hrubé motorice holky podle té naší a kamarádčiny, naopak švagrové syn už v 10 měsícich chodil, ale naše zas říká baba, máma, táta už od osmého měsíce, ale švagrové syn začal nějak tak mluvit až teď před druhým rokem a osmém měsíci nic takového vůbec neříkal a ještě dlouho potom.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1912 příspěvků 22.05.19 12:00

Dcera se poprvé přetočila den před 7měsíčními „narozeninami“. Do té doby to měla jako vy, prostě pohoda, když nedosáhnu, zabavím se něčím jiným. Taky to první otočení bylo úplně jako kdyby to dělala pořád, žádné rozhoupávání ani půlhodinová vysilující snaha jak jsem to vídala na videích :) prostě se najednou úplně krásně plynule přetočila. Měla to prostě na háku a to jí vydrželo do teď, sice se otáčí, ale nechce lézt ani moc sedět. Ona se dostane kam potřebuje, tak proč by se obtěžovala lezením. Ale už se mi to taky moc nelíbí, je jí 9 měsíců, tak uvidíme co řekne doktorka.

Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 12:03
@Příšera píše:
Dcera se poprvé přetočila den před 7měsíčními „narozeninami“. Do té doby to měla jako vy, prostě pohoda, když nedosáhnu, zabavím se něčím jiným. Taky to první otočení bylo úplně jako kdyby to dělala pořád, žádné rozhoupávání ani půlhodinová vysilující snaha jak jsem to vídala na videích :) prostě se najednou úplně krásně plynule přetočila. Měla to prostě na háku a to jí vydrželo do teď, sice se otáčí, ale nechce lézt ani moc sedět. Ona se dostane kam potřebuje, tak proč by se obtěžovala lezením. Ale už se mi to taky moc nelíbí, je jí 9 měsíců, tak uvidíme co řekne doktorka.

Mě to právě taky znepokojuje :frowning2:️ dětičky kolem našeho věku už se plazi, zvedají hlavičku atd a mi stále nic ani se nepretacime

tulipán
Závislačka 4433 příspěvků 22.05.19 12:22

@Čekatelka93 Nechces radsi doktorce zavolat a poradit se s ni? Ja mam doktorku fajn, rekla bych ji, ze porad nic, kontrola za tri tydny, jestli se nemam stavit driv. Kazdy tyden dobry. Take nez nekoho na rehabilitace sezenes a daji ti termin, je z toho mesic. Pokud chces neco sama zkusit, tak me se moc osvedcilo cviceni na velkych micich pro kojence, muzes zkusit zjistit, jetsli nejake detske centrum toto nenabizi.

lll14
Kecalka 215 příspěvků 22.05.19 12:24

@Čekatelka93 může být línější nebo mít třeba slabší bříško. Některé děti se třeba přetočí jednou a pak dva týdny nic, jiné si počkají a otáčejí se poté pořád. Rehabilitace bych se nebála, zjistí, jak je ma tom svalstvo a maximálně budete cvičit. Známá má také línějšího kluka, otáčel se sice na půl roce, ale zase v 10 m stále nezvedá zadeček a dle dr je vše ok. Hodně závisí na povaze miminka.

Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 12:30

Furt se děsím té vojtovky :( zítra zkusím k Dr zavolat. Dnes už tam není.

Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 12:33

No malej má právě takovou povahu,, mouchy sněste si mě,, :nevim:

samantafox
Stálice 53 příspěvků 22.05.19 13:41

Hlavně to chce klid! Oba kluci se mi začali přetáčet až v 8 měsících. Doktorka nás poslala na Vojtovku, kterou jsem psychicky zvládla cvičit asi 2×, a to ještě špatně. Po asi třech týdnech se začali oba dva otáčet sami a další vývoj byl zcela v normě. Jsem ráda, že jsem Vojtu necvičila, protože by to bylo zbytečné mučení pro všechny zúčastněné. Na druhou stranu chápu tvé obavy. Taky jsem tehdy panikařila.

Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 22.05.19 16:35

@samantafox
Jo ja právě panikařim :,( a vím že tu vojtovku taky nedám..

Čekatelka93
Stálice 87 příspěvků 23.05.19 13:56

Tak jsme byli u Dr. A malý je o měsíc opožděný ale že nám dá ještě měsíc a kdyžtak se to bude řešit. Ale říkala že si myslí že to dožene

Váš příspěvek
Reklama