Máte zkušenost se synerchií?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 20:16
Máte zkušenost se synerchií?

Dobrý den,

máme dceru, 1 rok. Má tkáň směrem od hráze nahoru k poševnímu vchodu (stydké pysky jsou v pořádku, jdou od sebe oddálit). Ta tkáň je tak do půlky těch stydkých pysků a příjde mi, že má ten poševní vchod docela malý (jako ale nejsem zase žádný anatom, abych to mohla posoudit). Je to snerchie? Máte někdo zkušenost? Od 1. prohlídky u dr. každý večer mažeme celou tu oblast olejem + i během dne, když má stolici (nyní 3krát denně). V oklolí mají kamarádky jen samé kluky, tak nemám s kým bych se porovnala. Předem děkuji.

Reakce:
Modrásek modrý
Povídálka 22 příspěvků 21.05.19 20:38

Je to možné… Googli,,synechie,,…nech zkontrolovat u dětské lékařky, případně vás pošle na dětskou gynekologii k ambulantním rozrušení synechie

Ms.Ragdoll
Závislačka 3150 příspěvků 21.05.19 20:42

Asi myslis synechii. Primou zkusenost nemam. Jestli mas pochybnost, zajdi znovu za pediatrem. Co jsem cetla, tak se to holt nekterym devcatkum bohuzel dela, jinym zase ne (nezavisle na sebedokonalejsi hygiene). Je to hormonalni a v zahranici se to pry nijak extra neresi. Az zapracuji hormony, melo by se to udajne spravit samo. :nevim:

Příspěvek upraven 21.05.19 v 20:48

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 20:45

Dětská doktorka radila dát olej na látkovou plínu a prstem s tou plínou silněji přejet přes ten srůst, při každém prebaleni klidně 10× denně, postupně se srůst ztenčí a zmizí. Je to rozhodně menší zlo, než jít na zákrok. Hlavně to pak musíte dělat preventivně třeba jednou denně, aby se to nevrátilo.

Lu1234
Kecalka 382 příspěvků 1 inzerát 21.05.19 20:47

Je to synechie, česky srůst. Ne sychenie, ne synerchie. Pro ty, kteří budou googlit.

fia80
Závislačka 3170 příspěvků 21.05.19 20:55

Moje dcera synechii měla. Teď už ani nevím, jak stará byla - něco mezi 6-9 měsíci. Objevil to pediatr na nějaké preventivní prohlídce a řekl, že se mám objednat na dětskou gynekologii do Fakultní nemocnice. Tam měli ordinační hodiny jen ve středu. Dr. dceru vyšetřila dokonce i ultrazvukem a zkontrolovala ji jím její reprodukční orgány.

Zákrok byl rychlý a dcera ani moc neplakala. Od té doby každý den vytírám olejovým ubrouskem a preventivně roztahuji, aby to zase nezačalo zarůstat. Až se začne tvořit estrogen, tak by to mělo být už OK.

Ms.Ragdoll
Závislačka 3150 příspěvků 21.05.19 20:59

Tohle téma kdysi nakousla kamaradka, ma dceru, stejne jako ja, a hrozne se tech srustu bala. Porad to resila, mazala olejickem, porad oddelovala, ale z logiky veci by mne zajimalo, jestli je to opravdu tak zavazny medicinsky problem, nebo spis panika vyvolana prilisnym pozorovanim. :think: Mam za to, ze priroda si to vyresi sama. Vemte si, kolik narodu treba tu hygienu az tak neresi (at uz v soucasnosti nebo v minulosti) a fakt jsem neslysela nic o hromadnem zarustani prirozeni. Moje tchyne mi rikala, ze za nich to nikdo neresil, slysela to ode me poprve v zivote, to same babicka, tak fakt nevím. :nevim: V CR holcicky posilaji i na gynekologii, kdezto v zahranici to nijak zvlast neresi. Je to zvlastni. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 21:17

Taky by mě zajímalo zda je to problém dnešní doby, nebo byl i dříve. No máme za sebou zákrok už třikrát (poprvé v 9mes, podruhé ve 2,5 letech, potřetí nedávno ve 4 letech). Ty první dva jsem ppdchytila v začátku takže rozrušení bylo rychle a asi snad bezbolestne, malá ani nepipla. Teď ve ctyrech už přece jen ji dole nemazu a tolik nekontroluju, ona se mi celkem i bráni je ve veku kdy vše sama a podle doktorky na gynde to už byla silnější synechie takže to rozrušení prý více štiplo. Řekla mi, ze kdybych nepřišla nyní slepeni by srostlo a přešlo do kožoviteho srustu, kde už by se rozrušení muselo provést v narkoze a otvor do pochvy by se musel vlastně znovu proříznout nějakým žhavým dratkem. No a ze by problémy stejně brzy přišly. Mohla by ji tam zatekat moc, při zánětu by neslo zavádět leky a pod. Takže nám řekla ze jsme bohužel ten pripad kdy ji nějaký hormon ještě nepracuje a sliznice je vysušena a proto mají tendenci sliznici pochyb k sobě slepit. Říkala ze to ovlivňují proste hormony a i hygiena je osemetna. Protože přílišná k tomu také muže přispět. Trpí na to pak zase ženy po přechodu.
Takže já jednou týdne když malá usne ji dole roztahnu a dovnitř nacpu dermazulen. Doufám ze počtvrté už nás na gynde nikdo neuvidí.

P4ja
Echt Kelišová 9463 příspěvků 21.05.19 21:18

Malá ji měla. Pediatr si toho všimnul a tamponkem namočeným do nějakého olejíčku a poševní vchod zase oddělil. Jinak je potřeba jednou denně roztáhnout.

@Ms.Ragdoll Prý je to o tom, že dnešní holčičky mají málo estrogenu. Mamka o tom taky nikdy neslyšela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 21:19

Vím od mamky, že tenhle problém měla moje sestra. Kolem jejich tří let to vygradovalo do extrému, kdy jí to neustále pálilo, každý večer řvala v postýlce a nevěděli, jak ji toho pálení zbavit. Dětská doktorka jen odvětila, že panenská blána má mnoho podob. Je to už 35 let, tenkrát jí to prý prostě protrhla a dala jí na to nějakou mastičku.

Ou
Echt Kelišová 7756 příspěvků 21.05.19 21:31

Plus za to že si odolala fotit rozkrok své dcery.

Ale jinak to potřebuejš řešit s pediatrem, internet ti neporadí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 08:02

Ahoj, tak jsem to vyřešila těmi naolejovanými vatovými tyčinkami. Mazala jsem při každém přebalení, i jsem musela trochu přitlačit, malá nijak bolestivě nereagovala, spíš ji to asi nebavilo, jak musela mít nohy pokrčené a nahoře…ale šlo to :-)

Váš příspěvek
Reklama