7letá dcera krade

Anonymní
29.5.15 16:01

7leta dcera krade

Achjo, uz to presahuje meze… zjistila jsem ze dcera ve skolce sebrala plastove penizky (asi z nejake hry). Uz jsem ji parkrat prisla na to ze si od kamaradky odnese nejakou malickost, treba oblecek na malickou panenku, hopik atp. Kdyz jsem se ji ptala tak rikala ze to bylo omylem kdyz si s tim hrali, ok tak to priste vratila. Sice se mi to nezdalo ale zas jsem ji hned nechtela obvinovat a neverit ji. Ale tohle nebyloomylem, nejdriv tvrdila ze je nasla na trave pri prochazce tak jsem chtela vedet, isto, to se zacla zamotavat a mladsi pak rikala ze je to ze skolky. starsi tvrdila ze ne ale jakmile jsem rekla ze se zeptam pani ucitelky tak spustila hysterak at se neptam. Ale ja nevim co s tim… cca 2 roky nazpet vzala v obchode tiktaky, kfyz jsem si toho vsimla tak se musela vratit, dat je pani prodavacce a omluvit se. A nasledovalo vysvetlovani. Zijeme si dobre, fakt to nema kde okoukat a nemame to zapotrebi… doufam ze chapete anonym, desne sestydim a fakt nevim co s tim, poradite?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6529
29.5.15 16:08

No člověče, asi bych trvala na tom, že danou věc v pondělí osobně odevzdá učitelce a omluví se… :nevim:
Doma bych s ní mluvila o tom, proč se to nesmí dělat, co by bylo, kdyby si každý ze školky něco odnesl apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11757
29.5.15 16:13

Domluvy domluvy domluvy. Extremni by bylo kdyby to mela chorobne. To uz se pak resi s lekarem. Ale myslim, ze spis chce to co neni jeji no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 16:15

Setkala jsem se s tím přesně v tomhle věku u obou synů. Taky se nejednalo o nějaký materiální nedostatek z naší strany. Prostě najednou něco hrozně chtěli a neovládli se (v obchodě). Bylo mi hrozně, řešila jsem to na všechny strany. Naštěstí u pedagogů jsem se setkala s velkým pochopením a taktem.
Samozřejmě je neminulo moje sáhodlouhé kázání a trest (tuším dlouhodobý zákaz TV a počítače to byl). Závěr - vyrostli a jsou to úplně normální kluci, kteří respektují společenská pravidla. A nekradou.

• Nahlásit
  • Citovat
kerrankin
29.5.15 16:18

Tak v sedmi letech uz pravdepodobne vi, ze se to nesmi… Snazila bych se z ni dostat proc to dela - treba ma nejake problemy, chce pozornost…

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
29.5.15 16:18

Mám taky takovou zkušenost. Když sem byla malá, tak sem to dělala taky. Ve školce, ve třídě sem kradla křídy, ptže ostatní je doma měli a já doma ne. Šlo to do takovýho extrému, že sem lezla babičkám do peněženek. Ale já nevím dodnes proč. Naši peníze měli, na dovolený jsme jezdili. Akorát, že nám nekupovali oblečení, co jsme chtěli. Jsem vždycky vyčnívala, měla něco jiného než ostatní. Fakt nevím. Teď samozřejmě nekradu.
Ale dcerka todle měla, když jí byli tak tři, že si vzala tic tac, ale já na to přišla až doma. Schovávala to v autě. Tak pak jsme se domluvili, že jí koupím pití a něco k tomu. no a pak už se to nestalo. Teď je jí sedm a zatím dobrý. Do školy půjde v září. ale myslím, že už je srovnaná.
Anonym jistě chápete.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
29.5.15 16:30

@Black Cat jo, na tom trbat budu, hucim do ni pokazdy, acjo :zed:
zakl

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.15 16:31

Pokud domlouvání nepomáhá, tak bych za tím hledala nějaký psychický problém, třeba ji něco trápí, nebo chce co mají jiné děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 16:35

@kerrankin to me taky napadlo, zeptam se ucitelky jestli se neco nedeje ve akolce. Doma je vsechno v pohode, myslim ze detem se venuju hodne, jsem doma. Takze vylety, spolecne hry kdyz je osklivo, cteme… fakt to nejsou rozmazlenci co cely den sedi u pc a maj vse na co si ukazou-dovolit si to muzem, ale z principu, snazim se aby pochopily ze veci maji svou hodnotu. Nekdy jim vkrame koupim, jindy ne, rikam jim predem aby to cekaly. Nejaky vyrvavani a vynucovani si od nich neznam. Obcas prijdou ze chtej nejakou hraclu co ma kamaradka, tak jim vysvetlim ze maji zas neco jineho a nemuzoumit vse nebo pokud to je neco rozumneho tak se domluvime a poridime
zakl

• Nahlásit
  • Citovat
kerrankin
29.5.15 16:57

Jenze to, ze je vsechno v pohode, mate se materialne dobre, venujes se ji - to ona muze vnimat jinak. Pro tebe je neco nepodstatne, pro ni to muze byt problem.

• Citovat
  • Upravit
733
29.5.15 16:57
@Anonymní píše:
Achjo, uz to presahuje meze… zjistila jsem ze dcera ve skolce sebrala plastove penizky (asi z nejake hry). Uz jsem ji parkrat prisla na to ze si od kamaradky odnese nejakou malickost, treba oblecek na malickou panenku, hopik atp. Kdyz jsem se ji ptala tak rikala ze to bylo omylem kdyz si s tim hrali, ok tak to priste vratila. Sice se mi to nezdalo ale zas jsem ji hned nechtela obvinovat a neverit ji. Ale tohle nebyloomylem, nejdriv tvrdila ze je nasla na trave pri prochazce tak jsem chtela vedet, isto, to se zacla zamotavat a mladsi pak rikala ze je to ze skolky. starsi tvrdila ze ne ale jakmile jsem rekla ze se zeptam pani ucitelky tak spustila hysterak at se neptam. Ale ja nevim co s tim… cca 2 roky nazpet vzala v obchode tiktaky, kfyz jsem si toho vsimla tak se musela vratit, dat je pani prodavacce a omluvit se. A nasledovalo vysvetlovani. Zijeme si dobre, fakt to nema kde okoukat a nemame to zapotrebi… doufam ze chapete anonym, desne sestydim a fakt nevim co s tim, poradite?

pedagogicko-psychologickou poradnu. Tam už zjistí, proč to dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
29.5.15 17:52

Snad ani nedám anonym..v tomhle věku jsem to párkrát udělala taky, sladkosti ve škole..máma si se mnou promluvila, a pochopila jsem to…dnes už bys těžko hledala poctivějšího blba, než jsem já..hlásím, i když mi prodavačka vrátí víc :lol: myslím že v tomhle věku to děti občas zkouší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.15 18:09

Moje dítko kradlo kolem 5.roku, ve školce, hlavně sladkosti jiným dětema odložené věci v šatničce. kromě morálního pohovoru, aby pochopila, co je špatně, jsme zavedli kapesné na sladkosti. Bylo důležité, aby si sama mohla vybrat co chce atd. Pak už se to neopakovala. Blbý bylo, že u toho i lhala. Pak už to vyloženě vypadalo, že chce i aby ji chytla určitá učitelka, která se v té době musela věnovat víc nováčkům a dítko žárlilo.

• Nahlásit
  • Citovat
1219
29.5.15 18:10

V sedmi letech ještě ve školce? to tak bývá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
29.5.15 18:16

@JaneDoe
celkem bývá - odklady školní docházky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...