8 / 9 tt

Anonymni
3.3.06 18:26

8 / 9 tt

ahoj všichni těhulky, pročítám si Vaše zprávičky a zajímala by mne jedna věc, já se snažím brát vitamíny, ale asi ne v takové míře jako vy všichni ostatní. Opravdu je to takovej problém pokud se nebere ta kyselina listová ? Mne doktorka min týden na kontrole nic o těchto vitamínech neřikala ..... Dále bych se chtěla zeptat, jak jste na tom s Vaší pletí? dělá se Vám akné? Mne se po dlouhé době udělali pupínky na krku a na zádech a nemohu se jich zbavit, jinak obličej je OK, nemáte nějakej fígl ?? díky, Terka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2058
3.3.06 18:32

ahojík,
já tedy vitamíny nebrala téměř vůbec, jen jedno balení calibrum.baby plan/ a to proto, že jsme hodně zvracela/. Dál už neberu nic, ve stravě mám dost ovoce a zeleniny, jogurty, sýry a vláknunu a tak nechci tělo cpát vitamíny.
Ale záleží na názoru každé z nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.06 18:33

Ahoj Terko,
mě tu kyselinu listovou doktorka předepsala už 3 měsíce před otěhotněním. Je ze všech těch vitamínků docela důležitá. Snižuje riziko roštěpových vad až o 70 %. Docela se divím,že ti o nich doktorka neřekla. Stojí kolem 50-60 Kč a část hradí i pojišťovna.
No jinak já jsem teď v 17tt a až teď se mi pleť docela srovnává,ale taky jsem měla pupínky na zádech,krku,obličeji.A s tím asi nic nenaděláš, jsou to zkrátka hormónky. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
3.3.06 18:57

kys. listová se má brát asi 3 měsíce před plánovaným těhotenstvím, jednak snižuje riziko rozštěpu páteře, jednak připravuje sliznici dělohy na lepší uhnízdění oplodněného vajíčka.
Já ji teda brala, ale pak skoro celé těhotenství skoro žádné multivitamíny-myslím, že je to hlavně veliký byznys, tak jsem brala asi jeden mamavit týdně, aby se neřeklo. Celé těhotenství jsem dbala na stravu, takže jsme žili dost zdravě a cítila jsem se fit.Zato ted po 9tiěsíčním kojení jsem vyfluslá a beru tak 3 mamavity týdně na podporu.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
3.3.06 19:01

Ahoj
Já beru už od začátku gravital, brala jsem ho i měs. před otěhotněním. Hlavně kvůli té listovce první tři měs, je opravdu důležítá, aby nevznikly roštěpy. Teď beru tyto vitamíny hlavně abych něco nechytla. Lítají všude chřipky ajn. Dost mě chrání.
Slyšela jsem, že vitamíny jsou jen reklamní tah. Většinu tělo vyloučí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
4.3.06 09:14

Ahoj,

my taky vitamíny nebereme. Teda žádný vitamínový komplex. Od Dr. mám předepsaný jen jód, kys. listovou a vit. E. Tu listovku bych určitě brala, jak už psaly holky, je proti rozštěpu páteře, takže je dost důležitá. Pokud budeš jíst dost ovoce, zeleniny, mléčných výrobků atd. tak si myslím, že je úplně zbytečné cpát do sebe uměle vytvořené vitamíny. Já jsem je zkusila necelé dva měsíce a připadalo mi, že se po nich hodně spravuju - značně mi vzrostla chuť k jídlu.

Milli + Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
4.3.06 09:28

Ahojky,

taky se přidávám k těm, co žádné vitamíny tipu mamavit atd. neberou.Beru akorát jod a kyselinu listovou, bohužel nepravidelně, zapomínám dost často :( Stejně tak jako Kristain si myslím, že je to jen obchod, tak to všude reklamují, že bez toho se teda žádná těhule neobejde.Nerada do sebe cpu jakoukoli tabletku a pokud to jde, tak to nedělám.Jím spoustu zeleniny a ovoce, atd,nic si neodpírám,když tělo něco potřebuje,samo si řekne.
Přeju pohodové těhotenství.Anajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
13.7.12 14:57

Ahoj jsem v 8. tt a plod není vidět:( prosím poraďte. děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174
13.7.12 15:26

A víš kdy jsi měla asi ovulaci? Třeba si ji měla později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Hanny1994
20.7.13 09:51

Ahoooj my jsme v sedmém tt v uterý jdeme na ultrazvuk tak snad pujde neco videt :)) jinak pan doktor mi pri sestém tt predepsal tabletky co obsahuji kyselinu listovou já si myslim, ze je to důležité aspon do toho dvanáctého tt :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama