8 tt a svátky

Anonymní
26.12.19 09:17

8 tt a svátky

Ahoj, chci se Vás poptat, jak zvládáte svátky v těhotenství. Jsem teprve v 8 týdnu a posledních pár dní se zvládnu akorát překulit z ložnice do obýváku k televizi. Celý den ležím, zvracím a poslední dny mě celý den tak různě poboliva podbřiško jako při ms. Ležení mi na to velmi pomáhá, když vstanu tak mě to rozbolí. Také to tak máte? A zítra jedeme po příbuzných, na oběd a to bude teprve náročné. Samozřejmě to nikdo zatím neví. Jak to o svátcích zvládáte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.12.19 09:27

Anonym2 ahojky, já 6tt, ještě js ani na ultrazvuku nebyla, o to víc se bojím, zda je vše ok, ale fungovat se nějak musí, takže až mě štve a bojím se, ať se něco nepos..tou mou aktivitou,..nikdo nic neví, takze lítání kolem návštěv, v sobotu budu vařit pro 10 lidí, děs, a taky bych tak ráda ležela, žaludek na vodě, na zvracení mě jen natahuje, no a podbrisek právě bolí hodně, tak po snídani zas ležím, ale musím jít vařit, takže tělo to bude muset vybojovat samo,..není to lehké :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
505
26.12.19 09:29

Ahoj, těhotná jsem byla vloni, taky kolem 8. tt a taky jsem hrozně zvracela. Návštěvy jsme zrušili, manžel jel za svými rodiči sám, protože je to půl dne cesty a to bych v tom stavu nedala. Akorát moje mamka se stavila na Štědrý den dopoledne, dovezla nám naporcovanou rybu. Jinak mi pomáhaly kratičké procházky dopoledne, ledový džus a pohádky na gauči spolu s dcerou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
26.12.19 09:35

Noooo to se holt bude muset vydržet patří to k tomu.. Taky mi na začátku bylo dost špatně pak to bylo postupně lepší a nakonec se to od 2 trimestru zlomilo a je mi parádně. Ovšem začínají zase jiné obtíže.. ale každá jsme jiná. Jinak mi dost pomáhali těhu lizatka, jíst častěji, ale menší porce a nebo doporučují věci se zazvorem jako sušenky apod. Tak zkuste třeba to pomůže. :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 09:41

Holky díky moc, je to náročný, za celý život jsem nezvracela tolik jako poslední dva týdny. To si člověk vezme k jídlu něco na co má chuť a žaludek to stejně vrátí :). Že to aspoň jednou nemají ty chlapy :lol:.

Holky a to celodenní občasné pobolivani podbrisku jako při MS je asi taky bohužel běžné co? Když lezim a jsem v klidu, tak je to v pohodě, ale jakmile jsem trochu aktivnější, tak mě to poboliva a jsem unavená sotva dojdu do kuchyně. Ještě, že jsou vánoce a v televizi běží ty pohádky. Snad ty návštěvy zítra nějak přežiju.

• Nahlásit
  • Citovat
237
26.12.19 09:42

Ahoj, já jsem na konci 6tt, u doktora jsem jeste nebyla. Do teďka žaludek chvílema jak na vodě, no a vcera mi bylo dost hůř, psala jsem do tematu TP srpen 2019. No po vyzvracení to bylo o něco lepší. Nic mě teda nebolí. Tak ono, můžeš se z toho vymluvit, že ti neni dobre. Já bych momentálně oběd nikde asi nezvládla.. Fakt jsem nějak na tyhle stavy nebyla připravená.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
26.12.19 09:47
@Anonymní píše:
Anonym2 ahojky, já 6tt, ještě js ani na ultrazvuku nebyla, o to víc se bojím, zda je vše ok, ale fungovat se nějak musí, takže až mě štve a bojím se, ať se něco nepos..tou mou aktivitou,..nikdo nic neví, takze lítání kolem návštěv, v sobotu budu vařit pro 10 lidí, děs, a taky bych tak ráda ležela, žaludek na vodě, na zvracení mě jen natahuje, no a podbrisek právě bolí hodně, tak po snídani zas ležím, ale musím jít vařit, takže tělo to bude muset vybojovat samo,..není to lehké :mavam:

Možná být tebou tak bych to zrušila, že je ti špatně, nejak si neumím představit při těch nevolnostech vařit. A pak to x lidem servírovat.. U mě se to střídá, chvilema ok, a pak zas hůř. Ale na ty různý pachy jsem ted citlivá, musela jsem utect z kuchyně když dělal přítel krutony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 10:48

Ahoj tak já jsem také v 8tt a před týdnem jsem trpěla zvracela jsem 10× denně. Byl to horor sem tam jdu i teď ale není to taková hrůza. Bolení bříška mám také když delší dobu něco dělám. Ale u mne to může být hematomem co mám pod bobkem. Tim neříkám že ho máš třeba to ani u mě nemá souvislost. Ale jak píšes bolení jak při MS někdy a záda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama