9 měsíců snažení

Anonymní
23.2.21 08:57

9 měsíců snažení

Zdravím všechny chtěla bych se zeptat těch které už to řešili 9 měsíců se snažíme o mimčo zatím nic
Jsem objednaná k dr bude to semnou řešit,
Nevím co mě čeká co poradí atd mám 29 let 170,/56 kg
Děkuji za odpověďi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18982
23.2.21 09:05

Než tam půjdeš, měla by jsi vědět, zda máš ovulaci nebo ne. To je základ. Takže buď koupit ovulační testy nebo si měřit bazální teplotu. Bez toho snad ani nemá smysl k lékaři chodit, protože to po tobě bude stejně chtít vědět a odešle tě domů se stajným doporučením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
23.2.21 09:14

Nechci te odrazovat, jit k lekari ti urcite neublizi, ale jen jako povzbuzeni, my se o prvni snazili pres rok, aniz by bylo cokoliv v nepořádku :nevim: ve tvem veku je do roka a pul porad v rámci normalu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
23.2.21 10:15

Základem je mít vysledovanou MS a ovulaci. To je úplný základ na který se tě gynekolog zeptá. Protože na to se dá navázat.
Jinak u zdravých mladých lidí se „neplodnost“ začne řešit po cca roce, kdy to nejde. Ale ten „rok, kdy to nejde“ by měl být rok, kdy se oba dva aktivně snažíte a souložíte ob den v době kdy máš ovulaci. Pokud nevíš kdy ovuluješ, a se sexem to bylo tak nějak všelijak, tak nečekej zázraky ani od doktora. Úplně nejlepší rada jak otěhotnět je: přestat na to úplně myslet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 10:31

Ahoj, taky se snažíme 9 měsíců a věkové jsme přibližně stejně. Já už u doktora byla, dělal mi akorát hormonální profil a kontroloval jestli ovuluji. Dvakrat ovulaci potvrdil, dvakrát říkal, že už asi proběhla nebo ne, že jsou vaječníky nečinné. Takže vlastně stejně nevím na čem jsem. Příští měsíc začnu dělat ovulační testy. A ty děláš ovu testy? Viky

• Citovat
  • Nahlásit
38
23.2.21 19:43

Snažili jsme se cca 9 měsíců. Pak jsme to přestali řešit a myslet na to a povedlo se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
23.2.21 19:49

No ja nevim..moje doktorka vedela, ze se snazime nejakou tu dobu, nedarilo se + 2 x biochem tehu (o kterych jsem vedela) a rovnou nas poslala do car..neptala se me, jestli mam ovulaci a tak, to jsme resili az v car…stejne ovulace se s nejvetsi jistotou potvrdi ultrazvukem a ani tak nikdo nevi, jestli folikul obsahuje vajicko a jak je to vajicko kvalitni…navic informace na gynde, ze mam ovulaci podle testu, ale stejne nemam v ruce vysledky spermiogramu partnera, je uplne k nicemu… co te ceka na gynde nemohu presne rict, asi ti udela ultrazvuk, zepta se te na nejake veci, na rodinou anamnezu, leky, choroby, mozna te posle na krev a mozna rovnou do centra. Preji hodne stesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
25.2.21 19:10

Mě se Dr. Po 9 měsících skoro vysmál co tam dělám ( zmínila jsem se v rámci preventivní prohlídky) začal to se mnou řešit až po roce a půl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
25.2.21 21:23

Nechápu, co tě tady drtí s ovulaci. Me doktoři s papírky a zmerenou BT poslali do prdelky, že si to zhodnotí sami :lol: ty si z domácího prostředí schopna akorát vědět délku svého cyklu a jak dlouho mas menstruaci, její síla a bolest taky může leccos prozradit. :palec:
Me kontrolovala sliznici a občas mrkla na folikuly, 2× testy z krve. „Berte jenom tu listovku.“ Rikala. Chlap 2× skončil se špatným spermiogramem, tak jsme v CARu. Ještě že jsem to zacala řešit po pul roce.
Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat