A zase ta tchýně...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 07:41
a zase ta tchýně

ahoj chtěla jsem se zeptat jak by ste se zachovali v mé situaci, moje tchýně o které sem si myslela že je tak v rámci možností normální mě včera přesvědčila o opaku. Na jedné sociální síti si dopisuje s bejvalkou mého manžela. Co čert nechtěl tak baba blbě odeslala zprávu a tak sem četla kde stálo jak jí pijeme krev, já sem zkazila jejího syna, od té doby co je semnou je na ní zlej a aby toho nebylo málo tak proti svýmu synovi s tou bejvalkou kujou pikle aby ho udala k soudu a sociálku o zvýšení alimentů. Jeho vlastní matka jí v tom podporuje…přičemž předemnou jí neskutečně pomlouvala. Řekla sem to mnželovi a jelikož nám zrovna hlídala syna tak sem si pro něj okamžitě jeli a já sem bohužel nevydržela a sjela jí tak jako ještě nikdy nikoho, jen seděla na zadku a čuměla, zbalili sme děti a odjeli. Manžel je rád že sem se ozvala ale je vidět že ho to mrzí protože se mi furt za mámu omlouvá. já mu to za zlé nemám jen nevím jak ho z toho mám dostat aby se netrápil a taky co říct dětem protože sem usoudila že když jí tak pijeme krev tak vnoučata neuvidí. dělám správně co by ste dělali mám na to právo manžel s tím souhlasí

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25278 příspěvků 06.05.11 07:49

To je nepříjemná situace :-?
Ale co se týká zvýšení alimentů, tak je to na její vnouče(vnoučata?). očividně se svou bývalou snachou udržuje kontakty, tak proč by si s ní nemohla psát. Samozřejmě, že by se mohlo zvýšení alimentů možná řešit jinak než přes soud, ale nevím, jak k tomu její syn přístupný (ani kolik platí, jestli to stačí atd.). Není hezké, že vás pomlouvá, to je jasné.
Co se týká zákazu vnoučat, tak je otázka, jaký s nimi má vztah. Jestli taky neublížíš jim. Mají právo na babičku, pokud se k nim chová hezky a mají se rádi :nevim:

ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 07:56
jenny.fields píše:
To je nepříjemná situace :-?
Ale co se týká zvýšení alimentů, tak je to na její vnouče(vnoučata?). očividně se svou bývalou snachou udržuje kontakty, tak proč by si s ní nemohla psát. Samozřejmě, že by se mohlo zvýšení alimentů možná řešit jinak než přes soud, ale nevím, jak k tomu její syn přístupný (ani kolik platí, jestli to stačí atd.). Není hezké, že vás pomlouvá, to je jasné.
Co se týká zákazu vnoučat, tak je otázka, jaký s nimi má vztah. Jestli taky neublížíš jim. Mají právo na babičku, pokud se k nim chová hezky a mají se rádi :nevim:

no to já právě nevím jaký k nim má vztah, do včera sem si myslela že má ráda i mě protože sme si rozumněli, až do té doby než sem to přečetla, nemohla sem věřit svým očím ještě ráno sem tam byla nakafi a odpoledne taková darda…k vnoučatum se chová mile ale z vlastní zkušenosti vím že další tři taky pomlouvá a když přijedou vhová se k nim pěkně tak zase silně pochybuji že moje děti budou výjimka…

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 06.05.11 08:07

Nesnesla bych takovou pretvarku. To je teda carodejnice.
Sice bych si nedovolila na tchyni kricet a chtela bych aby si to s ni vyrikal manzel, ale jinak bych k ni prestala jezdit. Pokud by o me nekdo rekl, ze mu piju krev,tak by me na navsteve uz nevidel. Proc se taky vnucovat, ze?
Snad se neceho takoveho nedoziju. A jelikoz tchyne bydli 400 km daleko, tak asi ne! :-)

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 06.05.11 08:13

Těžko říct, co za tím je…jestli to myslela vážně a nebo se takhle před bejvalkou jen přetvařuje… Ale dořvala bych jí taky, je to hnus. A zákaz vidět vnoučata - no nevím, tohle asi není nejrozumnější, ikdyž chápu, že člověk je ve vzteku schopen vícero věcí. :think: Asi bych se zachovala taky tak. :think:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.05.11 08:18

Já v zásadě souhlasím s Jenny Fields - že udržuje kontakt s bývalou snachou a matkou svého vnoučete, to mi přijde normální. :nevim: Že Vás pomlouvá, to už samozřejmě normální není - na druhou stranu, zcela jistě Vás pomlouvá spousta lidí (jako každého, tak to chodí), jenom o tom prostě nevíš. Dozvěděla ses to náhodou, hloupou formou, hodně důrazně ses ozvala, což je dobře - ale řešit to dál způsobem, že neuvidí vnoučata, to mi připadá opravdu hodně přehnané. Takovými rádoby „velkými činy“ jenom ztrácíš vlastní důstojnost - a svoje děti připravíš o babičku. Ať je jakákoli, je to jejich babička a ony mají právo udělat si na ni vlastní názor. Neovlivněný Tvou (zcela pochopitelnou) averzí.

majsinka
Kecalka 255 příspěvků 06.05.11 08:20
ivuss píše:
ahoj chtěla jsem se zeptat jak by ste se zachovali v mé situaci, moje tchýně o které sem si myslela že je tak v rámci možností normální mě včera přesvědčila o opaku. Na jedné sociální síti si dopisuje s bejvalkou mého manžela. Co čert nechtěl tak baba blbě odeslala zprávu a tak sem četla kde stálo jak jí pijeme krev, já sem zkazila jejího syna, od té doby co je semnou je na ní zlej a aby toho nebylo málo tak proti svýmu synovi s tou bejvalkou kujou pikle aby ho udala k soudu a sociálku o zvýšení alimentů. Jeho vlastní matka jí v tom podporuje…přičemž předemnou jí neskutečně pomlouvala. Řekla sem to mnželovi a jelikož nám zrovna hlídala syna tak sem si pro něj okamžitě jeli a já sem bohužel nevydržela a sjela jí tak jako ještě nikdy nikoho, jen seděla na zadku a čuměla, zbalili sme děti a odjeli. Manžel je rád že sem se ozvala ale je vidět že ho to mrzí protože se mi furt za mámu omlouvá. já mu to za zlé nemám jen nevím jak ho z toho mám dostat aby se netrápil a taky co říct dětem protože sem usoudila že když jí tak pijeme krev tak vnoučata neuvidí. dělám správně co by ste dělali mám na to právo manžel s tím souhlasí

ahojka..mno nedivim se ti, zachovala bych se stejne…manza se omlouvat nemusi, ten nic neudelal, je jen na jeho mama abych si uvedomila, ze se chova jak bezpaterni krysa…taky jsem to ze zacatku nemela s tchyni lehke a nedala jsem se, tak je klid..vidame se ale neni to jako videt se s tchyni, spis s nejakou vzdalenou znamou rodicu..a manzel to bere v pohode a stoji pri me..

ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 08:37
BohunkaP píše:
Já v zásadě souhlasím s Jenny Fields - že udržuje kontakt s bývalou snachou a matkou svého vnoučete, to mi přijde normální. :nevim: Že Vás pomlouvá, to už samozřejmě normální není - na druhou stranu, zcela jistě Vás pomlouvá spousta lidí (jako každého, tak to chodí), jenom o tom prostě nevíš. Dozvěděla ses to náhodou, hloupou formou, hodně důrazně ses ozvala, což je dobře - ale řešit to dál způsobem, že neuvidí vnoučata, to mi připadá opravdu hodně přehnané. Takovými rádoby „velkými činy“ jenom ztrácíš vlastní důstojnost - a svoje děti připravíš o babičku. Ať je jakákoli, je to jejich babička a ony mají právo udělat si na ni vlastní názor. Neovlivněný Tvou (zcela pochopitelnou) averzí.

nebřešila bych že udržuje kontakt s bývalou snachou, jenže za dob kdy sní manžel žil tak se tak pohádali že jí vyrazili z baráku a nemohli jí ani cejtit, ještě do nedávna bylo naprosto nepřípustné aby se ozvala to hned dělal elent že má vůbec tu drzost se pot tom všem ještě ozývat, a ejhle najednou jí opět miluje a pod. nepřijde mi to normální a to že mě pomlouvá plno lidí to neřeším já taky nejsem bez chyby ale nezlob se na mě chtěla bych vidět tebe jak by ses zachovala ty kdyby si ještě ráno s tchýni kecala u kávy srandičky a opdoledne se dozvíš že jí piješ krev a ona tě vlastně nemůže ani vystát, nevěřím že bys to nechala bez odezvy a pokud ano tak holt máš dost rozdílnou povahuu

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:42

Takové chování nesnáším a velmi obtížně by se mi to rozdýchávalo. Pokud někomu dávám děti na hlídání musím k němu mít důvěru a upřímně babička nebabička, po tomhle bych jí teda neměla. Zažívám to už několik let a je to fakt složitý.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.05.11 08:44
ivuss píše:
chtěla bych vidět tebe jak by ses zachovala ty kdyby si ještě ráno s tchýni kecala u kávy srandičky a opdoledne se dozvíš že jí piješ krev a ona tě vlastně nemůže ani vystát, nevěřím že bys to nechala bez odezvy a pokud ano tak holt máš dost rozdílnou povahuu

Já přece nepíšu, že bych to nechala bez odezvy. 8-o

Já bych se hodně důrazně ozvala - přesně jako jsi to udělala Ty. A přerušila bych s ní v maximální možné míře svoje osobní kontakty. Ale rozhodně bych nepodnikala akce typu „vnoučata nikdy víc“. Ten konflikt je mezi Vámi dvěma a měly byste si to vyřídit spolu - děti za to nemůžou a neměly by být používány jako rukojmí. Což momentálně děláš.

ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 08:47
BohunkaP píše:
ivuss píše:
chtěla bych vidět tebe jak by ses zachovala ty kdyby si ještě ráno s tchýni kecala u kávy srandičky a opdoledne se dozvíš že jí piješ krev a ona tě vlastně nemůže ani vystát, nevěřím že bys to nechala bez odezvy a pokud ano tak holt máš dost rozdílnou povahuu

Já přece nepíšu, že bych to nechala bez odezvy. 8-o

Já bych se hodně důrazně ozvala - přesně jako jsi to udělala Ty. A přerušila bych s ní v maximální možné míře svoje osobní kontakty. Ale rozhodně bych nepodnikala akce typu „vnoučata nikdy víc“. Ten konflikt je mezi Vámi dvěma a měly byste si to vyřídit spolu - děti za to nemůžou a neměly by být používány jako rukojmí. Což momentálně děláš.

jenže jak sem už psala já nevím jaký má k mým dětem vztah, když sme ta,m byly tvářila se na ně jako milující babička, když tam byly bráchovo děti taky se tak tvářila a když odjedou klidně se nestydí nám říct do očí že vlastně ty děti sou parchanti a že je nesnáší, co si tedy musí myslet o mých dětech?

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.05.11 08:54
ivuss píše:
co si tedy musí myslet o mých dětech?

Pokud se k nim navenek chová dobře, neporušuje Tvoje přání ohledně výchovy, atd., pak by si v tomhle směru měly Tvoje děti udělat vlastní názor. Ne že Ty předpokládáš, že „ona si o nich asi něco myslí, tak je od ní preventivně odstřihnem rovnou“.

Samozřejmě pokud máte neshody v tom, že se o ně špatně stará, že třeba nerespektuje, co řekneš, že děti můžou nebo nemůžou, pak je to jiná věc. Ale pokud to tak není, nemůžu si pomoct, ale nevidím důvod pro přerušení kontaktu dětí s ní. Jenom uraženou ješitnost - což je věc pochopitelná, ale měl by se projevit i zdravý rozum a trocha nadhledu.

ynax1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.11 08:56

narovinu ti řeknu, že vzhledem k tomu, že ut dotyčný dopis nečteme, nemůže ti nikdo poradit. To, co jsi napsala, mohlo být napsáno zle, ale taky si covedu představit, že po nějaké hádce řeknu třeba o svojí máme, že je děsná, že mě pije krev, že si pořád něco vymýšlí, umím si i představit, že by moje máma v těžší chvíli si mohla postěžovat na mého muže, že jsem kvůli němu na ní zlá a může tím myslet, že už nemám tolik času být s ní , když něco potřebuje hned už neběžím a neřeším její problémy… a to, že povzbuzuje exku ohledně alimentů - dá se to brát taky tak, že chce (pokud vnouče vídá) vídat dál vnouče a třeba taky ví, že její finanční situace (pokud je) není tak dobrá a chce jí pomoct aby měla víc. Třeba máte víc a mohl by jí platit větší alimenty… ale to jsou všechno spekulace, takže radím řešit všechno s chladnou hlavou. TO, že jsi ji sjela, ti možná ulevilo, ale co si dojít s ní promluvit, že jsi četla co nebylo určené tobě a bylo by dobré aby ti do očí řekla co se děje, že jsi myslela, že máte dobrý vztah a kvůli vnoučatům bys nechtěla aby přestali vídat babičku - a počkej, co ona na to.

ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 09:01
ynax1 píše:
narovinu ti řeknu, že vzhledem k tomu, že ut dotyčný dopis nečteme, nemůže ti nikdo poradit. To, co jsi napsala, mohlo být napsáno zle, ale taky si covedu představit, že po nějaké hádce řeknu třeba o svojí máme, že je děsná, že mě pije krev, že si pořád něco vymýšlí, umím si i představit, že by moje máma v těžší chvíli si mohla postěžovat na mého muže, že jsem kvůli němu na ní zlá a může tím myslet, že už nemám tolik času být s ní , když něco potřebuje hned už neběžím a neřeším její problémy… a to, že povzbuzuje exku ohledně alimentů - dá se to brát taky tak, že chce (pokud vnouče vídá) vídat dál vnouče a třeba taky ví, že její finanční situace (pokud je) není tak dobrá a chce jí pomoct aby měla víc. Třeba máte víc a mohl by jí platit větší alimenty… ale to jsou všechno spekulace, takže radím řešit všechno s chladnou hlavou. TO, že jsi ji sjela, ti možná ulevilo, ale co si dojít s ní promluvit, že jsi četla co nebylo určené tobě a bylo by dobré aby ti do očí řekla co se děje, že jsi myslela, že máte dobrý vztah a kvůli vnoučatům bys nechtěla aby přestali vídat babičku - a počkej, co ona na to.

vnouče neviděla 7 let

ivuss
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.05.11 09:04
ivuss píše:
ynax1 píše:
narovinu ti řeknu, že vzhledem k tomu, že ut dotyčný dopis nečteme, nemůže ti nikdo poradit. To, co jsi napsala, mohlo být napsáno zle, ale taky si covedu představit, že po nějaké hádce řeknu třeba o svojí máme, že je děsná, že mě pije krev, že si pořád něco vymýšlí, umím si i představit, že by moje máma v těžší chvíli si mohla postěžovat na mého muže, že jsem kvůli němu na ní zlá a může tím myslet, že už nemám tolik času být s ní , když něco potřebuje hned už neběžím a neřeším její problémy… a to, že povzbuzuje exku ohledně alimentů - dá se to brát taky tak, že chce (pokud vnouče vídá) vídat dál vnouče a třeba taky ví, že její finanční situace (pokud je) není tak dobrá a chce jí pomoct aby měla víc. Třeba máte víc a mohl by jí platit větší alimenty… ale to jsou všechno spekulace, takže radím řešit všechno s chladnou hlavou. TO, že jsi ji sjela, ti možná ulevilo, ale co si dojít s ní promluvit, že jsi četla co nebylo určené tobě a bylo by dobré aby ti do očí řekla co se děje, že jsi myslela, že máte dobrý vztah a kvůli vnoučatům bys nechtěla aby přestali vídat babičku - a počkej, co ona na to.

vnouče neviděla 7 let

jo říct o svojí mámě že je hrozná…ale tohle bych řekla že je drobet něco jinýho :poblion:

vždycky tvrdila že už je nechche nikdy vidět a teď najednou takhle obrátila prostě mi nejde do hlavy co zatim stojí

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >