A zase ty peníze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 16:39
a zase ty peníze

Ahoj holky určitě je zde takovéhle téma již vícekrát ale spíš nez pro radu si sem jdu asi postěžovat… nějak se nemám kde pořádně vykecat. ikdyž je mě jasné že se zde najdou i takové které mě vmetou že jak sem to chtěla tak to mam… :roll:
tak začnu nějak od začátku, jsme s přítelem asi dva a půl roku a čekáme za cca 14dní miminko které jsme oba chtěli. přítel je starší má jednu dceru 12ti letou a já mám též děti z předchozího desetiletého manželství. Na miminko se oba moc těšíme máme se rádi trávíme spolu hodně času ikdyž spolu vlastně nebydlíme, on bydlí u rodičů a zamnou jezdí jen na noc pokud nemá právě dceru to bývají u babičky aby si vnučky také užila. nejdřív mě to strašně štvalo že když má dceru tak já jdu bokem prostě sem se ale naučila si najít svůj program a ted když jsem na rozpadnutí jsem i ráda že mám tak trošku svůj klid. Ale k věci… trápí mě že pro přítele se vlastně nic nezměnilo… funguje bez nejmenších změn zato mě se převrátil těhotenstvím život a to dost. přišla jsem o práci kde jsem na ženskou vydělávala docela dost peněz takže jsme byli s dětma zvyklí na určitý komfort a věděla jsem že zvládnu vše zaplatit a ještě si budeme moct slušně žít. Tím že jsem nastoupila na mateřskou jsem přišla asi o 10000tisíc korun měsíčně a to jde docela znát. na děti samozdřejmě dostávám alimenty ale to sem nepočítám… prostě těch 10000kč měsíčně máme mín. přítel se nějak nemá k tomu i přes pár předešlích výměn názorů že by začal na živobytí nějak přispívat… nikdy jsem od něj neviděla víc jak 2000kč jako příspěvek na jídlo když tu večeřívá. Nějak jsem doufala že mě ušlé peníze které chybí bude nějak vyrovnávat ale ejhle když řeknu že mě na něco chybí a že nevycházím řekne at si nechám zvýšit alimenty na děti a nebo jdu požádat o socialní dávky, ani jednou neřekl že mě vypomůže. prostě to nějak nemůžu zpracovat že já došla o tolik peněz a pro něj jako žádná změna? čekala jsem že se mě to bude snažit nějak vykompenzovat ale ono nic… taky mě strašně štve kolik nastrká peněz do dcery, platí 4000 alimenty a mimo to ji platí telefon který dělá i 2000kč měsíčně a další jeji záležitosti prostě jen do dcery nacpe asi 7000kč měsíčně a nemůžu nic říct protože se ihned chytneme že na ní furt něco vidím. mojě děti dostanou kerdit 200kč a vydrží s ním celej měsíc protože prostě musí na víc nemáme peníze. Zdá se mě že se chlap s maldou nechce hádat aby náhodou neřekla že za ním nechce už jezdit tak raděj platí a neřekne jí na to půl slova. achjoo… nevím jak to řešit už mě nebaví neustále upozornovat že s penězma prostě takhle nevycházím… děla jako by to neslyšel. už se stalo že jsem měla neočekávanou platbu a musela sem jít poprosit mamku protože když řeknu příteli tak se mě zeptá kam furt dávám všechny peníze ale jak mám vyjít s 15000kč měsíčně když platím 9000 bydlení, školu, děti a jídlo? on má kolem 28000kč jen pro sebe… příjde mě že tím že spolu nebydlíme mě prostě dávat nic ani nechce prostě jako že každej si budeme žít za svoje. achjooo raděj to už ukončím už tak jsem se nějak rozepsala :lol: snad ty mé zmatky holky nějak pochopíte :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
pionyrka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 1 inzerát 27.06.19 16:45

Tak si nech soudem stanovit od něj alimenty na to dítě, které s ním čekáš a i na sebe, když může platit alimenty na jedno dítě tak ať platí i na druhé.

Kriss Tina
Extra třída :D 10997 příspěvků 27.06.19 16:45

To já něco teda 8o a jak to budete dělat až se mimčo narodí? Já si nedovedu představit čekat s někým rodinu a bydlet od sebe :nevim: co budeš dělat až dojde mateřská a bude jenom rodičák?

Vosma29
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 27.06.19 16:46

Tak teď ti snad bude přispívat na dítě on a pokud ne tak podej návrh na výživné jak na dítě tak na sebe do 2 let dítěte máš na to nárok.

vonajebohyne2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.19 16:47

Tak on cpe prachy do sveho ditete a pritom by je prece mohl krasne cpat do tebe a tech tvych. Boze, dej si mokrej hadr na hlavu, nejste rodina, je to jen kamarad, ktery s tebou nezije, obcas prespi a nejakou nahodou ti udelal decko. Partneri si totiz o takovych zasadnich vecech (bydleni, finance) promluvi obvykle predtim, nez zalozi na sklebaka.
Pochopila bych to u mlade holky, ktera nema zkusenosti, ale ze jde za takove situace do tretiho ditete matka dvou deti??
Jina rada, nez zazadat po porodu o alimenty, asi neni.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 27.06.19 16:49

No, budu upřímný. Chápu to, že se to děje, to by skoro nebyl den, aby tu nebyl tento příběh s dtto scénářem.
Co ale pořád nechápu, že si dva nezodpovědní lidé, kteří spolu neumí žít, neumí společně hospodařit, absolutně neumí společně řešit životní otázky, a pořídí si dítě. Co pak proboha čekají?

Je to jen na vás dvou, abyste si spolu sedli a tohle si vyříkali. Je tu na to nespočet diskuzí a jestli tě to uklidní, tak podle místních diskuzí to nemají vyříkané ani úplné rodiny, aka sezdané páry.

Stačí si to tu projít. Moudra tu nehledej, žádná tu nejsou a nikdo vaší situaci nevyřeší.

vitalis
Stálice 64 příspěvků 27.06.19 16:50

Neviem ako inak poradiť len sa s ním o tom rozprávať. My keď sme sa vzali sme sa dohodli na spoločnom účte a drahé nákupy sme riešili spoločne či kúpiť alebo nie…

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30744 příspěvků 27.06.19 16:51

Pořídila sis chlapa z druhé ruky, se závazky, s problematickým bytovým zázemím, tak co se divíš, co brečíš? Pokud přispívá dceři z předchozího vztahu nad rámec alimentů, pak je to slušný táta. Pokud se Ti vše zajídá, nemusela jsi si s ním pořizovat dítě, kdo Tě nutil?

Jana525
Kelišová 5672 příspěvků 27.06.19 16:56

A on ti slibil, ze se v tehotenstvi a po narozeni ditete neco zmeni? A nebo sis to jen myslela?

Je mi te lito, ale nevim, co s timhle chces delat. Asi budes mit dalsiho tatinka, ktery bude platit alimenty.

Alušáček
Závislačka 3808 příspěvků 27.06.19 16:58

Nechápu proč jsi si s takovým chlapem pořídila dítě, vzhledem k tomu, že už dvě děti máš tak bych předpokládala nějaké životní zkušenosti a představy o tom do jakých podmínek by se mělo dítě narodit.. Nech si vyměřit alimenty, možná výživné na sebe, nevím přesně na co všechno máš nárok, možná přídavky na děti, příspěvek na bydlení..

Eemii
Neúnavná pisatelka 17521 příspěvků 27.06.19 16:58

Poridila sis s nim dite, aniz byste předem dohodli finance? Tobe vyhovuje takovy model rodiny, která nastane? To bude fajn otec pro to dite fakt. On prijede, když bude chtit a ty budes na všechno sama. Ale do toho vseho, jsi sla bez rozmyslu a dobrovolne.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 27.06.19 16:59
@Zumpa píše:
No, budu upřímný. Chápu to, že se to děje, to by skoro nebyl den, aby tu nebyl tento příběh s dtto scénářem.
Co ale pořád nechápu, že si dva nezodpovědní lidé, kteří spolu neumí žít, neumí společně hospodařit, absolutně neumí společně řešit životní otázky, a pořídí si dítě. Co pak proboha čekají?

Jak kdybych tu mel druhy ucet a psal to sam. :potlesk:

Jinak ber radu vyse. Nech si od nej vymerit alimenty na sebe a dite a hnedka na jeho dceru zbytny penize mit nebude a bude mit co chtel.

Elzaaa
Kecalka 290 příspěvků 27.06.19 17:01

8o 8o zeny cim myslite? Poridit si do takove situace dite :roll: fakt nevim co poradit snad jen alimenty soudne

P4ja
Extra třída :D 10043 příspěvků 27.06.19 17:02

Tak předně na očekávala jsem se bohužel nehraje. Tohle jste si měli ujasnit ještě před otěhotněním. Otázka jak to budeme mít s penězi až půjdu na mateřskou by snad měla být první, když se rozhoduju o dítěti.

No pokud s ním není řeč a dřív jsi vše táhla že svého, tak těžko slevi. Jinak oba máte dítě a poslat mě chlap na sociálku pro příspěvek, tak bych ho poslala i s kufrem tam, kam slunce nesvítí.

TopSecret
Závislačka 4683 příspěvků 27.06.19 17:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky určitě je zde takovéhle téma již vícekrát ale spíš nez pro radu si sem jdu asi postěžovat… nějak se nemám kde pořádně vykecat. ikdyž je mě jasné že se zde najdou i takové které mě vmetou že jak sem to chtěla tak to mam… :roll:
tak začnu nějak od začátku, jsme s přítelem asi dva a půl roku a čekáme za cca 14dní miminko které jsme oba chtěli. přítel je starší má jednu dceru 12ti letou a já mám též děti z předchozího desetiletého manželství. Na miminko se oba moc těšíme máme se rádi trávíme spolu hodně času ikdyž spolu vlastně nebydlíme, on bydlí u rodičů a zamnou jezdí jen na noc pokud nemá právě dceru to bývají u babičky aby si vnučky také užila. nejdřív mě to strašně štvalo že když má dceru tak já jdu bokem prostě sem se ale naučila si najít svůj program a ted když jsem na rozpadnutí jsem i ráda že mám tak trošku svůj klid. Ale k věci… trápí mě že pro přítele se vlastně nic nezměnilo… funguje bez nejmenších změn zato mě se převrátil těhotenstvím život a to dost. přišla jsem o práci kde jsem na ženskou vydělávala docela dost peněz takže jsme byli s dětma zvyklí na určitý komfort a věděla jsem že zvládnu vše zaplatit a ještě si budeme moct slušně žít. Tím že jsem nastoupila na mateřskou jsem přišla asi o 10000tisíc korun měsíčně a to jde docela znát. na děti samozdřejmě dostávám alimenty ale to sem nepočítám… prostě těch 10000kč měsíčně máme mín. přítel se nějak nemá k tomu i přes pár předešlích výměn názorů že by začal na živobytí nějak přispívat… nikdy jsem od něj neviděla víc jak 2000kč jako příspěvek na jídlo když tu večeřívá. Nějak jsem doufala že mě ušlé peníze které chybí bude nějak vyrovnávat ale ejhle když řeknu že mě na něco chybí a že nevycházím řekne at si nechám zvýšit alimenty na děti a nebo jdu požádat o socialní dávky, ani jednou neřekl že mě vypomůže. prostě to nějak nemůžu zpracovat že já došla o tolik peněz a pro něj jako žádná změna? čekala jsem že se mě to bude snažit nějak vykompenzovat ale ono nic… taky mě strašně štve kolik nastrká peněz do dcery, platí 4000 alimenty a mimo to ji platí telefon který dělá i 2000kč měsíčně a další jeji záležitosti prostě jen do dcery nacpe asi 7000kč měsíčně a nemůžu nic říct protože se ihned chytneme že na ní furt něco vidím. mojě děti dostanou kerdit 200kč a vydrží s ním celej měsíc protože prostě musí na víc nemáme peníze. Zdá se mě že se chlap s maldou nechce hádat aby náhodou neřekla že za ním nechce už jezdit tak raděj platí a neřekne jí na to půl slova. achjoo… nevím jak to řešit už mě nebaví neustále upozornovat že s penězma prostě takhle nevycházím… děla jako by to neslyšel. už se stalo že jsem měla neočekávanou platbu a musela sem jít poprosit mamku protože když řeknu příteli tak se mě zeptá kam furt dávám všechny peníze ale jak mám vyjít s 15000kč měsíčně když platím 9000 bydlení, školu, děti a jídlo? on má kolem 28000kč jen pro sebe… příjde mě že tím že spolu nebydlíme mě prostě dávat nic ani nechce prostě jako že každej si budeme žít za svoje. achjooo raděj to už ukončím už tak jsem se nějak rozepsala :lol: snad ty mé zmatky holky nějak pochopíte :mrgreen:

No nevim, co se divis :roll:
Si poridis dite s nekym, kdo s tebou ani nebydli :roll:
Nech si stanovit alimenty na sebe a na dite a budes zase samozivitelka. A to se vyplati :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama