Reklama

a zase ty potničky...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leontýnka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 30.07.09 16:09
a zase ty potničky...

Ahojky,

neměla byste některá radu, co vám nejvíce pomohlo na potničky v obličeji? naše 1měsíční mimi na ně dost trpí. potíráme to odvarem z řepíku, snažím se nenabalovat, ale na jedné tvářičce se to pořád horší.¨
moc děkuju za všechny rady.

Reklama

Reakce:

Laya
Kelišová 6479 příspěvků 30.07.09 16:11

já si koupila minerální vodu ve spreji a omývala. Za chvíli to měla pryč.

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 30.07.09 18:43

nám pomohl heřmánek. Otírala jsem každé přebalení.
Všelijaké mastičky nepomáhaly. Až potom jsem někde vyčetla pytiol. Zní to hrozně, ale znatelně pomáhalo. Do rána zmizlo zarudnutí, druhý den byl jen malý pupínek a dalši to bylo pryč. Pak jsme mazali modrou indulonou.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 30.07.09 19:53

Ja potirala cernym cajem a nejhorsi pupence potrela mastickou na zadecek -zinkovou-ta to pekne vysusila,Mik to mela fakt hrozny,neverila jsem ze to nekdy bez nasledku zmizi,nektere mela obri bedary s bilou hlavickou… :roll: ale zmizelo a neni po tom ani pamatka :wink:

ka-tka
Generální žvanilka 22308 příspěvků 30.07.09 20:05

Holky a nepletete si potnicky s novorozeneckym akne?

To se objevuje cca 3 tydny po porodu- jak se telicko cisti a zmizi to samo.

Jako nezda se mi mit potnicky na obliceji- ten nezakryvate a tim padem se nema ak zpotit.

Nase Ani si tim ted prochazi- nemazu, ma to na obliceji, na hlavicce a trosku na hrudnicku

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 30.07.09 20:18

Nevim co to napr. u nas bylo,mala se potila protoze usinala u prsa a spaly jsme pak spolu-ona oblicejem na mem hrudniku..takze jsem si tam potom davala plinu.
Na akne maji asi i vliv hormony z MM ze?Ale asi bych stejne zkusila podobnou „lecbu“ at uz na akne nebo potnicky.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 31.07.09 12:08

Většinou to bývá novorozenecké akné (na tvářích, čele, ve vláskách), které mizí za několik dnů i týdnů (u někoho i měsíců). U syna se z toho nakonec vyvinul atop (měl to od 5 týdnů). Heřmánek určitě nepoužívat - rada naší doktorky i kožařky. Je alergenní. Nejlepší je potírat černým čaje, přípaně udělat i obklad. Mast je nutné vyzkoušet, každému pomůže něco jiného. Někomu Holtova (po pár dnech je nutné pak promazat něčím mastným), ale na ni pozor - nesmí se s ní na sluníčko. Někomu zabere Bepanthen, Sudocrem, obyč. modrá Indulona apod. Malému nejvíc vyhovuje a pomáhá Nivea baby Nutri Sensitive krém. Schválila ho i kožní. A na vysušování máme od kožařky klasický tekutý pudr - slaboulinká vrstvička na postižené místo a za půlhodinky smýt a promazat - to když je nejhůř. Ale určitě ti doporučuji ten černý čaj, je šetrný a funguje dobře.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >