Abnormálně vzteklé dítě v DS

Anonymní
21.6.21 13:43

Abnormálně vzteklé dítě v DS

Ahoj, pracuji už 6let v dětské skupině, ale co tu máme letos za chlapečka jsem za celou svou praxi ještě nezažila :nevim:
Dítě 3,5 roku, na plenkách, nemluví jen pár slovíček, za to vydává různé skřeky, co je ale hrůza je ten jeho nezvladatelný vztek, rozčiluje se snad u všeho, valí se po zemi, kouše se do rukou, kope, trhá vlasy, plácá přes ruce, strká si prsty do pusy a kouše si je. Dovoluje si jak na děti tak na nás, nic na něj neplatí, absolutně neposlouchá, když není po jeho vzteká se, on se vzteká u všech činností i u hraní. Nic si po sobě neuklidí, každýmu dítěti jen škodí, hrát " normálně"si neumí. Záchvaty vzteku někdy trvají hrozné dlouho, být to moje dítě, tak už je pod studenou sprchou :oops: někdy se i v záchvatu začne klepat, klepe se mu brada a všimla jsem si že trpí i na klepání rukou ( i když nemá záchvat)
Odpolední spaní je hrůza, všichni minimálně leží, jediný on tu běhá, budí děti, padá z postele, když si k němu lehneme tak nás akorát kope nebo se vzteká. Chodím z práce úplně vyčerpaná, maminka to neřeší, doma se mu moc nevěnuje, dítě je chudák neustále ve školce a po školce jde hned na hlídání, moje práce se pro mě pomalu stává peklem, přitom mě vždy bavilo pracovat s dětmi, ale tohle je vážně vyčerpávající. Nemůžeme mít dítě nějakou poruchu? Popřípadě tipy jak na něj? Díky. Anonym citlivé téma

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19937
21.6.21 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj, pracuji už 6let v dětské skupině, ale co tu máme letos za chlapečka jsem za celou svou praxi ještě nezažila :nevim:
Dítě 3,5 roku, na plenkách, nemluví jen pár slovíček, za to vydává různé skřeky, co je ale hrůza je ten jeho nezvladatelný vztek, rozčiluje se snad u všeho, valí se po zemi, kouše se do rukou, kope, trhá vlasy, plácá přes ruce, strká si prsty do pusy a kouše si je. Dovoluje si jak na děti tak na nás, nic na něj neplatí, absolutně neposlouchá, když není po jeho vzteká se, on se vzteká u všech činností i u hraní. Nic si po sobě neuklidí, každýmu dítěti jen škodí, hrát " normálně"si neumí. Záchvaty vzteku někdy trvají hrozné dlouho, být to moje dítě, tak už je pod studenou sprchou :oops: někdy se i v záchvatu začne klepat, klepe se mu brada a všimla jsem si že trpí i na klepání rukou ( i když nemá záchvat)
Odpolední spaní je hrůza, všichni minimálně leží, jediný on tu běhá, budí děti, padá z postele, když si k němu lehneme tak nás akorát kope nebo se vzteká. Chodím z práce úplně vyčerpaná, maminka to neřeší, doma se mu moc nevěnuje, dítě je chudák neustále ve školce a po školce jde hned na hlídání, moje práce se pro mě pomalu stává peklem, přitom mě vždy bavilo pracovat s dětmi, ale tohle je vážně vyčerpávající. Nemůžeme mít dítě nějakou poruchu? Popřípadě tipy jak na něj? Díky. Anonym citlivé téma

podle popisu je to dítko spíš nemocný, nemyslím, že by si zasloužil sprchovat studenou vodou 8o má oficiálně nějakou diagnózu? řešili jste to s rodiči nebo s ředitelkou? chápu, že musí být velice obtížné takto pracovat, ale za mě je to dítko opravdu chudák a než studenou sprchu, tak by spíš potřeboval odbornou lékařskou pomoc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:49

@Keyllah nikdo neříká, že mu dáváme studenou sprchu, ale ty jeho záchvaty se nedají ničím ztumit, on je celý bez sebe takže vůbec nic nevnímá.
Diagnózu žádnou nemá, ale co vím tak tatínek je cholerik, možná povaha po něm. Maminka to neřeší, ředitelka také ne, proto ani tam tipy co a jak, nejsem kompetentní něco takové řešit s maminkou, upřímně bych ji navrhla odbornou pomoc, ale to já nemohu

• Citovat
  • Nahlásit
1122
21.6.21 13:50

Děťátko by potřebovalo rychle psychologa a psychiatra a na rodinu by se měla podívat sociálka. Napadá mě řada věcí, ale nechci střílet od boku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19937
21.6.21 13:52
@Anonymní píše:
@Keyllah nikdo neříká, že mu dáváme studenou sprchu, ale ty jeho záchvaty se nedají ničím ztumit, on je celý bez sebe takže vůbec nic nevnímá.
Diagnózu žádnou nemá, ale co vím tak tatínek je cholerik, možná povaha po něm. Maminka to neřeší, ředitelka také ne, proto ani tam tipy co a jak, nejsem kompetentní něco takové řešit s maminkou, upřímně bych ji navrhla odbornou pomoc, ale to já nemohu

aha, tak pokud to neřeší ani ředitelka, tak to je dost blbé :think: no, za chvíli to začnou řešit rodiče těch druhých dětí a to bude teprve mazec. Ach jo, to mě mrzí, drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323

Tak naštěstí díky bohu to tvoje dítě není, strčila bych tebe pod studenou sprchu. Ty učitelko jedna. Očividně má chlapec nějaký zdravotní problém. Ty snimi žiješ v jedné domácnosti, že víš, že se mu máma nevěnuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539

Na studenou sprchu jsou spíš rodiče a ředitelka, která toto neřeší. Informovala bych oficiálně ředitelku i rodiče. A máš dvě možnosti buď se snažit s ředitelkou domluvit na řešení a nebo změnit místo. Nevím jestli jde u takhle malého dítěte doporučit PPP nebo psychologa.
Nebo je klukovi změnit přístup a třeba se s ním víc mazlit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:54

@Keyllah je to právě hloupé vůči ostatním dětem, když má záchvat, tak to schytá každý kdo je blízko něj, děti se ho pomalu začínají bát, myslím že dítě by potřebovala asistentku ale bohužel to v našich silách také není

• Citovat
  • Nahlásit
18
21.6.21 13:54

Takové dítě byl můj chlapec, kterého jsem dostala do pěstounské péče a který byl matkou zcela zanedbaný. Měl těžkou citovou deprivaci, ADHD a FAS. Vy s tím asi moc nenaděláte, to má pravděpodobně (pokud není nemocný) ze zanedbané péče. Doma mi s ním pomohlo klidné stále stejné jednání, nastavení hranic, nekompromisní důslednost a samozřejmě mnoho lásky. Ale nevím, jestli s tím něco uděláte, pokud je to ze zanedbání, maminčinu náruč mu určitě nenahradíte. Asi by to chtělo vyšetření, nemůžete matce říci, aby s ním někam šla? Musí to být velmi těžké mít ho v kolektivu dalších dětí, já byla na mateřské a myslela jsem si, než se to podalo, že se z toho zblázním. Zkuste laskavou důslednost, to je snad to jediné, co můžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3401
21.6.21 13:55

Není to dítě mentálně zaostalé? Mít pleny a nemluvit ve 3,5 roku není běžné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Podle popisu to dítě nemocné bohužel bude. 8o Je jen divné, že to rodina nijak neřeší. Byla jsem ve spicální škole a byl tam chlapec, který také nemluvil, skřékal, vztekal se a sebepoškozoval se. Byl těžkým autistou a měl i další přidružené onemocnění.

Z toho důvodu ten chlapec zřejmě zdravý nebude, :think: Zkus dát podnět k tomu, aby s ním maminka zašla na vyšetření. A takové dítě tam mít můžete? Nebo se jedná o speciální skupinu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

@janickaIII mazlení jsme zkoušeli, to on nemá rád, chlazení po vlasech, tulení, zpívání písniček, nošení v náručí, nic nezabírá. Mysleli jsme že je to z nedostatku pozornosti doma, ale když mu tu pozornost dáme, tak se situace nemění.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 13:58

@mackA159 ano, jsme na malé vesnici, bohužel ti vidíme všichni, i rodiče co znají maminku vědí, kluk je neustále u sousedů na hlídání a tatínek doma neustále rve. Maminka mi sama řekla, že na něj nemá čas, že druhé dítě rozhodně nechce, tu péči se mu snaží vynahradit tím, že mu kupují neustále dárky, ale čas mu bohužel nikdo nevěnuje

• Citovat
  • Nahlásit
7539
21.6.21 14:00
@zudina píše:
Není to dítě mentálně zaostalé? Mít pleny a nemluvit ve 3,5 roku není běžné

No asi by ses divila, ale pleny ve 3,5 a nemluveni rozhodně nejsou raritou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 14:01

@janickaIII my se snažíme ho dávat na nočník, ale maminka ho ráno přiveze s plenou, takže ho máme za den třeba 4× po..a na nočník se snažíme ho dávat už asi 3 měsíc bez výsledku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat