Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Prosím o názor.. od úterý mám šílené bolesti v krku, 3dny teplot. Dr žádnou angninu nepotvrdila, ale dala mi od včera atb na 5d. včera večer se mi udělal v puse váček, dnes praskl a vytekla tuna hnisu, hodně se mi od bolesti ulevilo. Tady čtu, jak je to na delší léčbu, a je třeba to chodit čistit. Je to teda absces a patří to k angině? Neudělalo se mi to teda na mandlich ale 🤔 Vydrží to, když to budu řešit s dr až v pondělí? Děkuji
Dobrý den chci se zeptat mea jsem abscess krku byla jsem v nemocnici že bude operace mandlí.. po pár dnech mi doktor řekl že operace nemusí být že kapačky antibiotika zabraly chodila jsem dva týdny na kontroly brala antibiotika.. prý se mi to může vrátit docela mám strach měla jsem to smrtelné teď jsem si dala zmrzku a jakoby začínala bolest při polikani tak jeslí ta zmrzlina zato stala
jen nevím jeslí mám jít stim k lékaři včera jsme byla na kontrole a pry to mam poradku ale ted mam docela strach trpěla jsem docela dlouho co myslite že to bude v poho?
Zdravím a obnovuji diskuzi. Je tu někdo, kdo měl absces mandle a nešel na operaci, tzn. nenechal si mandle preventivně vytrhnout? Vrátil se Vám absces někdy a jak jste to řešili? Letos v lednu jsem měla absces levé mandle, na angíny (nebo aspoň o tom nevim) jsem do té doby netrpěla. Poležela jsem si 5 dni v nemocnici, mandli rozřízli, vymačkali hnis, každý den čistili plus jsem dostala po celou dobu hospitalizace nitrožilně ATB a na doma ATB v tabletách. Bylo mi doporučeno si mandle nechat preventivně vytrhnout. Samozřejmě mam z operace strach. Od toho ledna jsem byla OK. Nyní se však o mě pokouší nějaká viróza, pálí mě v krku, bolí mě při polykání a já už za vším vidím angínu a mám hrůzu z dalšího abscesu. Když jsem byla s abscesem u svého doktora, to jsem měla všechny příznaky abscesu, i jsem mu to i řekla, tak mně řekl, ze angina to určitě neni. Neudělal mi výtěr z krku ani CRP. Ale z milosti mi napsal ATB, prej “kdyz teda říkáte, ze Vas to tak bolí”. Za 2 dny jsem byla na pohotovosti, CRP 300 a urychlený odvoz do nemocnice. Pak čuměl jak puk, když jsem mu tam nesla zprávu z nemocnice. Doktora jsem ještě nezměnila a nevím, kdy za ním jít, aby mě zase neměl za simulanta. Máte někdo podobnou zkušenost s vracejícím se abscesem? Případně za jak dlouho se vám to vrátilo? Kdo šel a kdo nešel na operaci. Díky za případné odpovědi.