Absencni epilepsie u dvouletaka ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 15:06

Absencni epilepsie u dvouletaka ?

Ahoj. Muj dvourocni syn se chova uz delsi dobu zvlastne a podle toho co jsem cetla by mohlo jit o absenci :? Jsem z toho dost na dne a chtela bych se zeptat jestli ma s tim nekdo zkusenosti u tak maleho ditete? Cetla jsem, ze se to prevazne ukaze od 4-6 let.
Poprve jsem zaznamenala, ze se u prebalovani smeje do prazdna a je tak trochu mimo ale deti maji fantazii, ze. A vcera byl u vecere mimo, smal se, delal takove divne posunky prstama a rukama, nereagoval. A mel takove prazdne oci. Trvalo to tak 2 minuty. No a od te doby to sleduju a ma to na par sekund parkrat denne, treba se rano tocil na zemi a zase ty ruce a nereagoval, zatleskla jsem a to zbystril. A po spani nebo kdyz je nevyspaly tak je vic mimo.
Jinak je uplne normalni, byli jsme pred par dny na vele vysetreni a lekar ho chvalil. V te dobe jsem to jeste,,nevedela,,. K lekari pristi tyden zajdeme.
Jsem z toho spatna. A jeste se bojim, ze jsem jsme to taky zavinili, ma 2 sestry, ty se divaji ted vposledni dobe casteji na tv a hrajou ps, co kdyz to bylo na jeho maly mozecek moc :,(
Dekuji moc za odpovedi :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3327
13.11.21 17:01

Na dalku neporadim. ale pokud je to epilepsie, tedy absence, tak ta nereaguje na nic. tedy poku při „záchvatu“ zatleskáš, a pomůže to, epi to neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
13.11.21 17:41

@Alyss1 no ted jsem zase tleskala a nic :( kdyz ho drzim tak vzdycky zacne tak kyvat nohou a to uz vim. A je to teda i v tomhle veku? Muze to i zmizet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 18:10

V tomhle věku dětí jsem řešila podobné, ale trošku jiné a pamatuji otázku lékaře, kdy se ptal, jestli má i projevy u jídla - u nás to nebylo.
V pondělí zkontaktuj pediatra, poradí jak dál. V případě objednání na neurologii zmiň důvod návštěvy - nás tak objednali docela rychle.

• Citovat
  • Nahlásit
388
13.11.21 18:14
@Anonymní píše:
V tomhle věku dětí jsem řešila podobné, ale trošku jiné a pamatuji otázku lékaře, kdy se ptal, jestli má i projevy u jídla - u nás to nebylo.
V pondělí zkontaktuj pediatra, poradí jak dál. V případě objednání na neurologii zmiň důvod návštěvy - nás tak objednali docela rychle.

Urcite hned v pondeli zavolam.
A proc u jidla? Prave, ze to bylo vcera vecer u jidla. Teda spis po jidle, ale mel jidlo pred sebou. Jinak normalne u jidla ne. Zda se mi, ze se mu to stava kdyz se nudi, treba dneska v kocarku to zase mel. A vy jste teda byli v poradku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
13.11.21 20:13

Pred casem jsem to take u syna resila, doktorka mi tenkrat rekla at to nahraji na video, a ptala se mj. jestli u toho dela i zvlastni pohyby rukami. Byla jsem u toho taky hodne spatna, snad jen utecha, ze jsem casto cetla, ze u vetsiny deti ty „zachvaty“ absence s vekem vymizi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
13.11.21 20:35

@biancaa a ma syn epilepsii? Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
13.11.21 21:01

@gusica nakonec asi ne. Mel 2 takove epizody, kdy se zasekl a koukal do prazdna, strnuly vyraz, az jsem se lekla ze je mrtvy. Samozrejme jsem hledala info na netu :zed: a konzultovala to s doktorkou, ta mi prave rekla at to kdyztak natocim, a ptala se na ty pohyby rukami. Pak jsem si uvedomila ze se mu to stalo vzdy pred spanim. A znama-psycholozka-mi rekla ve zkratce ze nekterym detem se stava ze neumi setrit energii a maji rychle usinani, coz je asi pripad syna…je mu 16 mesicu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
13.11.21 21:07

@biancaa tak to je dobre :hug: a to s tema rukama to je asi znak te epilepsie, ze? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
13.11.21 21:23

@gusica mozna,ale nemusi byt. Zkuste tu neurologii. A drzte se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
13.11.21 21:31

@biancaa urcite. Dekuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 23:24
@gusica píše:
Urcite hned v pondeli zavolam.
A proc u jidla? Prave, ze to bylo vcera vecer u jidla. Teda spis po jidle, ale mel jidlo pred sebou. Jinak normalne u jidla ne. Zda se mi, ze se mu to stava kdyz se nudi, treba dneska v kocarku to zase mel. A vy jste teda byli v poradku?

U nás to nakonec nic nebylo.
Proč u jídla netuším.

Jak tady byla zmínka o těch rukách, tak dítě mělo okolo 7roku tiky a kroutilo u toho rukami a po video ukázce ho poslali na eeg pro podezření na epi. Také to bylo ok. Tiky nakonec byly z nepřeléčené infekce.

• Citovat
  • Nahlásit
388
14.11.21 00:03
@Anonymní píše:
U nás to nakonec nic nebylo.
Proč u jídla netuším.Jak tady byla zmínka o těch rukách, tak dítě mělo okolo 7roku tiky a kroutilo u toho rukami a po video ukázce ho poslali na eeg pro podezření na epi. Také to bylo ok. Tiky nakonec byly z nepřeléčené infekce.

No taky jsem uvazovala jestli to neni z nejake infekce. Preci jenom to zaclo fakt nahle a moc. No a kdyz melo to dite ty tiky tak bylo i mimo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
14.11.21 00:05
@gusica píše:
No taky jsem uvazovala jestli to neni z nejake infekce. Preci jenom to zaclo fakt nahle a moc. No a kdyz melo to dite ty tiky tak bylo i mimo?

A jeste to zacalo druhy den po ockovani fsme. Ale to s tim asi nic nema spolecneho.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 08:50
@gusica píše:
A jeste to zacalo druhy den po ockovani fsme. Ale to s tim asi nic nema spolecneho.?

V tom případě to také nahlas. Může to souviset. Třeba i jen tím, že nějaká indispozice byla a jen bylo potřeba „vyvolávač“ - jako u jiných podobných nemocí.
Naše dítě mělo po tomto očkování až po 14-ti dnech 3 dny horečky 40st C.

U nás bylo dítě jakoby mimo okolo toho druhého roku.
Když mělo tiky později, tak ne.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat