Reklama

Absolutně nevím, co mám dělat- partnerství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 13:40
Absolutně nevím, co mám dělat

Ahojte, nemám tohle moc komu řít a vlastně ani nevím, jestli tohle píšu kam mám, ale založila jsem si to jen kvůli tomuhle.
Chtěla bych se vás zeptat, je mi 20 a mám přítele, můžeme mu říkat Pavel. Pavel je se mnou od 15, kdy to nebyl ani vztah, rozešli jsme se tehdy a v mých 18 opět shledali, Pavlovi je 22.
Vztah byl relativně v pohodě, tak rok a ani tím si nejsem jistá, protože jsem hned měla myšlenky, že to není láska, že k němu vlastně nic necítím, že jsem tím chtěla jen všem ukázat, že nejsem sama. Vlastně si nejsem ani moc jistá, zda je to můj typ, zda mě fyzicky přitahuje.
V posteli je to na nic, spíme spolu tak 2-3 do měsíce? Jak kdy. On mě strašně miluje, vždycky miloval a vždycky by udělal vše proto, abych nám spolu bylo dobře. Já sama moc dobře vím, že mi může dát vše, co jiná ženská chce a hledá, že se s ním budu mít v budoucnu dobře, ale nedokážu se přenést přes to všechno stále.
Navíc si ho doma hodně oblíbili, ještě aby ne, je ukecanej, dokáže s nimi mluvit o všem, pomáhá jim se vším co je třeba, naši mi na rozchod s ním řekli, že se jim to nelíbí (a to moc na ničem nepřidá). Niméně od konverzace s našima o rochodu už je další měsíc pryč. U jeho rodičů to není jinak z jejich strany vůči mně. A aby to neznělo ještě víc ujetě, tak jsem si začala psát s klukem, se kterým si píšu už přes měsíc, fakt si rozumíme, ale neviděli jsme se. I tak mám pocit, že k němu něco cítím, cítím se hlavně šťastnější, přidal mi seběvědomí, to je jasný, ale nechci, aby to někdo viděl jako důvod proč jsem z toho takhle špatná. Ten kluk je zrovna to poslední, jak říkám, neviděla jsem ho, jen si píšem a o to víc mi přijde smutný, že k němu cítím víc přes ten instagram, než k přítelovi, který by pro mě udělal vše. Zní to asi strašně zmateně a nevím co vlastně čekám za odpoveď, jen už nevím co mám dělat a jak se rozhodnout.

Reklama

Reakce:

lafelay
Stálice 62 příspěvků 02.10.18 13:46

No, ja bych teda nebyla s nekym, kdo me nepritahuje a nemiluju ho jen kvuli tomu, ze mi muze dat vse.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 13:52

Já už jsem v tvém věku čekala první dítě se stejně starým klukem, jako je tvůj a byla jsem si jim naprosto jistá, že je to ten pravý. Teď už máme po svatbě, druhé dítě, takže uteklo dalších pár let a názor jsem pořád nezměnila. :lol: Pořád věřím tomu, že je to ten chlap, se kterým zestárnu. Takže za mně, ukončila bych to a hledala dál. Nezůstala bych ve vztahu, kde si nejsem jistá, že partnera miluju. On to přežije. Hodně štěstí :kytka:

Martha03
Kecalka 439 příspěvků 02.10.18 13:58

Promiň ale jsi strašně sobecka. Taháš za nos kluka jen proto, že ti přináší ekonomické výhody, ale jinak je ti ukradený. Že ti rodiče, jeho rodiče nebo třeba sám pan bůh říká, že by s tím nesouhlasili jen dokazuje jak jsi nevyzrala. Za svůj život jsi zodpovědná ty sama. Jsi ještě mladá a máš dost času na to si svůj život utvořit podle sebe a podle toho co ty sama chceš. Vztah ukonči a začni se věnovat sobě a tomu co od svého života očekáváš. Jinak je samozřejmost, že tě bude přitahovat jiný když k tomu svému vůbec nic necítíš…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 14:09

Ahoj, shrnout to jako sobeckost je prilis jednoduche. Byla jsem v podobne situaci. A protoze jsem prave nechtela vypadat sobecky, tak jsem se snazila to v sobe zlomit a vic si ho vazit. Neslo to. Bylo to cim dal horsi, az mi z toho vseho bylo fyzicky spatne a skoncila jsem to, i kdyz jsem nebyla schopna to aspon poradne vysvetlit. Dodnes se mi zdaji nocni mury o tom, ze jsme se k sobe vratili. Vzdy me to vydesi, a to i presto, ze jako kamarada ho mam stale moc rada. Zkratka to nebyl ten pravy a ja jsem dnes stastna, ze jsem to ukoncila, a navic jsem v zapeti potkala meho milovaneho muze :))

Martha03
Kecalka 439 příspěvků 02.10.18 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj, shrnout to jako sobeckost je prilis jednoduche. Byla jsem v podobne situaci. A protoze jsem prave nechtela vypadat sobecky, tak jsem se snazila to v sobe zlomit a vic si ho vazit. Neslo to. Bylo to cim dal horsi, az mi z toho vseho bylo fyzicky spatne a skoncila jsem to, i kdyz jsem nebyla schopna to aspon poradne vysvetlit. Dodnes se mi zdaji nocni mury o tom, ze jsme se k sobe vratili. Vzdy me to vydesi, a to i presto, ze jako kamarada ho mam stale moc rada. Zkratka to nebyl ten pravy a ja jsem dnes stastna, ze jsem to ukoncila, a navic jsem v zapeti potkala meho milovaneho muze :))

Možná je to jednoduché ale já to tak vnímám. Snažím se ke druhým chovat tak jak bych chtěla, aby se oni chovali ke mě. Pokud někoho nemiluju, píšu si s jiným, hledám svou vlastní cestu a s dotyčným být vlastně ani nechci a drží mne zpátky jen názory okolí na rozchod tak je to sobecky přístup. Jak by se slečně líbilo kdyby její současný partner měl její názor a ji to neřekl to by bylo hned jaký je sobec a proč ji to prostě neřekne. Není nic jednoduššího než otevřít pusu a dotyčnému říct jak to cítím, ne řešit to se všemi kolem jen s ním ne. Tohle je něco co já neuznávám, nehledě na ztracený čas jak zakladatelky tak jejího partnera jen prodlužuje nevyhnutelné s tím že ubližuje i někomu jinému než sama sobě s tím, že setrvává…

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 02.10.18 14:30
@Anonymní píše:
Ahojte, nemám tohle moc komu řít a vlastně ani nevím, jestli tohle píšu kam mám, ale založila jsem si to jen kvůli tomuhle.
Chtěla bych se vás zeptat, je mi 20 a mám přítele, můžeme mu říkat Pavel. Pavel je se mnou od 15, kdy to nebyl ani vztah, rozešli jsme se tehdy a v mých 18 opět shledali, Pavlovi je 22.
Vztah byl relativně v pohodě, tak rok a ani tím si nejsem jistá, protože jsem hned měla myšlenky, že to není láska, že k němu vlastně nic necítím, že jsem tím chtěla jen všem ukázat, že nejsem sama. Vlastně si nejsem ani moc jistá, zda je to můj typ, zda mě fyzicky přitahuje.
V posteli je to na nic, spíme spolu tak 2-3 do měsíce? Jak kdy. On mě strašně miluje, vždycky miloval a vždycky by udělal vše proto, abych nám spolu bylo dobře. Já sama moc dobře vím, že mi může dát vše, co jiná ženská chce a hledá, že se s ním budu mít v budoucnu dobře, ale nedokážu se přenést přes to všechno stále.
Navíc si ho doma hodně oblíbili, ještě aby ne, je ukecanej, dokáže s nimi mluvit o všem, pomáhá jim se vším co je třeba, naši mi na rozchod s ním řekli, že se jim to nelíbí (a to moc na ničem nepřidá). Niméně od konverzace s našima o rochodu už je další měsíc pryč. U jeho rodičů to není jinak z jejich strany vůči mně. A aby to neznělo ještě víc ujetě, tak jsem si začala psát s klukem, se kterým si píšu už přes měsíc, fakt si rozumíme, ale neviděli jsme se. I tak mám pocit, že k němu něco cítím, cítím se hlavně šťastnější, přidal mi seběvědomí, to je jasný, ale nechci, aby to někdo viděl jako důvod proč jsem z toho takhle špatná. Ten kluk je zrovna to poslední, jak říkám, neviděla jsem ho, jen si píšem a o to víc mi přijde smutný, že k němu cítím víc přes ten instagram, než k přítelovi, který by pro mě udělal vše. Zní to asi strašně zmateně a nevím co vlastně čekám za odpoveď, jen už nevím co mám dělat a jak se rozhodnout.

Prosím tě, rozejdi se s ním, ať si může najít holku, která ho bude opravdu milovat. Jen ho zbytečně taháš za nos a využíváš.Zaslouží si někoho lepšího.A hodně štěstí ve vztahu s panem neviditelným.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 14:42
@Martha03 píše:
Možná je to jednoduché ale já to tak vnímám. Snažím se ke druhým chovat tak jak bych chtěla, aby se oni chovali ke mě. Pokud někoho nemiluju, píšu si s jiným, hledám svou vlastní cestu a s dotyčným být vlastně ani nechci a drží mne zpátky jen názory okolí na rozchod tak je to sobecky přístup. Jak by se slečně líbilo kdyby její současný partner měl její názor a ji to neřekl to by bylo hned jaký je sobec a proč ji to prostě neřekne. Není nic jednoduššího než otevřít pusu a dotyčnému říct jak to cítím, ne řešit to se všemi kolem jen s ním ne. Tohle je něco co já neuznávám, nehledě na ztracený čas jak zakladatelky tak jejího partnera jen prodlužuje nevyhnutelné s tím že ubližuje i někomu jinému než sama sobě s tím, že setrvává…

Tak na výsledku se jistě shodneme - ukončit to. Jen mi připadá drsné slečnu hned hodnotit jako sobeckou. Mně se naopak zdá solidní, že nad situací uvažuje a snaží se to řešit. Jen si to chce nejprve rozmyslet a ne někomu ublížit a poté třeba zjistit, že se rozešli zbytečně a zase to slepovat. Proto přeci diskusi založila - proto, že mu ubližovat NECHCE. Jinak by to třeba vůbec neřešila a bavila se dle libosti. A myslím, že kdyby věděla určitě, že k němu nic necítí, tak by se s ním rozešla dávno. V podstatě o nic nejde, jen mi připadá hnusné místo pomoci a podpory hned urážet. :mavam:

Korela chocholatá
Kecalka 398 příspěvků 02.10.18 15:08

Omgggg už další znuděná (teď ještě asi potencionálním milencem - nečetla jsem to celé) ve vztahu z rozumu?! :roll: Sobečku, akorát plýtváš jeho časem. :zed:

Martha03
Kecalka 439 příspěvků 02.10.18 15:14
@Anonymní píše:
Tak na výsledku se jistě shodneme - ukončit to. Jen mi připadá drsné slečnu hned hodnotit jako sobeckou. Mně se naopak zdá solidní, že nad situací uvažuje a snaží se to řešit. Jen si to chce nejprve rozmyslet a ne někomu ublížit a poté třeba zjistit, že se rozešli zbytečně a zase to slepovat. Proto přeci diskusi založila - proto, že mu ubližovat NECHCE. Jinak by to třeba vůbec neřešila a bavila se dle libosti. A myslím, že kdyby věděla určitě, že k němu nic necítí, tak by se s ním rozešla dávno. V podstatě o nic nejde, jen mi připadá hnusné místo pomoci a podpory hned urážet. :mavam:

Ve výsledku se určitě shodneme. Nepovažuji označení když je někdo sobecky za drsné označení či urazeni. Já jsem také v určitých ohledech a některých věcech sobecka, asi jako každý. Nicméně netýká se to situaci kdy bych si záměrně zahravala s city druhých. Ano je fajn, že si to zakladatelka uvědomuje a že to řeší, ale na špatném místě, řešila to s rodiči, v sobě tady a na emimi ale ten podstatný člověk se kterým to má řešit stále není informován. Sama zakladatelka píše že po roce jej ani nemiluje ani k němu vlastně nic necítí. Toto je sobecké jednání stále řeší jen sebe a jak se na ni budou koukat v rodině, ale jak zbytečně bere čas svému partnerovi, který ji dle jejího vyjádření miluje, nepíše o tom, že ví jak mu ubližuje a že jí to trápí, řeší jen sebe…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 15:40

Já vám děkuji za vaše odpovědi, ať už to každý vidí jak chce, opravdu jsem sem napsala, abych to mohla pořešit s někým nestranným, nechtěla jsem nic víc.
Samozřejmě přijímám to, že to na někoho může působit sobecky a jak jsem říkala pan „neviditelný“ , jak jste ho tu nazvali, je ten nejmenší důvod, jen se to prostě teď odehrává, tak jsem nechtěla psát jen půlku.
Jen nevím, jak s tímhle mám sama nákládat, nejsem s ním rozhodně kvůli tomu, že mi zajistí pěknou budcnout, na té si chci především budovat sama, jen jsem tím chtěla vyjádřit, že i když tohle všechno vím, nejsem si jistá.
I tak Vám moc děkuju, ze všech odpovědí jsem si něco vzala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.18 15:44

S přítelem jsem problém řešila, ví moc dobře, že to z mojí strany není uplně dokonalý cítení něčeho velkýho.
Jde o to, že to nechce moc slyšet a ani si to připustit, až pak jsem se rozhodla tohle říct rodině, která je v tomhle ohledu stejná.

starýkmet
Stálice 55 příspěvků 02.10.18 16:07

U lidí jsou k výběru partnera kompetentní jednak vlastní rozum a zkušenosti, jednak geny, tedy příroda sama.
Na rozdíl od středověku už nikoliv rodiče.
Geny mají právo veta, rozum by to měl respektovat a mít je taky.
Kdo to nepochopí nebo neuzná, jeho škoda.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >