Adoptované, podobné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 10:47
Adoptované, podobné.

Zdravím, moje otázka bude jistě dost netradiční…
Mám kamarádku Ivu - je jí 15, od malička ví, že je adoptovaná. Já se to dozvěděla asi rok a půl zpět, náhodou, od její babičky. Její matka je z Itálie, porodila ji v ČR. Vše v pohodě, ale vždycky mi přišlo strašně zajímavé, že její sestřenice Lenka (o rok a 4 měsíce mladší) je na ní tak strašně moc podobná. Stejné oči, povahové rysy, tvář, postava, chování. Strašně stejné. Říkala jsem si, že když je ale přece Iva adoptovaná, že to je to prostě jen veliká shoda náhod.
Včera s námi byla její sestřenice na výletě. Nějak jsme se dostaly na tohle téma. Zarazilo mě pár věcí. Kamarádka mi pak říkala, že Lenka neví, že je kamarádka Iva adoptovaná a myslí si, že jsou pravé sestřenice. Hlavně kvůli té obrovské podobě ji to ani nenapadlo, že by adoptovaná být mohla.

Jenže Iva mi včera řekla: No, ona Lenka neví, že jsem adoptovaná já, ani že je adoptovaná ona.

V tu chvíli ve mě hrklo a říkám jí, že Lenka je taky adoptovaná? Ona že ano, a že si myslela, že to však vím.

Od té doby mě nepustí myšlenka, jestli se Ivy a Lenky rodiče nějak nedomluvili a nevzali si holky spolu - že by byly sestry, nebo tak…

Protože logicky, Ivy táta a Lenky máma jsou sourozenci. V obou párech nastalo, že děti mít nemohou.

Iva mi ale tvrdí že to určitě ne…
Jenže teoreticky to vůbec není nemožné.

Jediný, kdo by to vědět mohl, je jejich babička, kterou znám vcelku dobře.
Nechci se do toho míchat, ale…
Tohle by mě zajímalo. Jsem přesvědčena, že je ještě něco, co se tají… Že Iva a Lenka k sobě určitě něco jsou…

Myslíte, že bych se jejich babičky zeptat měla?
Babičku znám dobře, několik let. A třeba se mýlím, ale prostě na to pořád musím myslet. Taky by mě zajímalo, zda-li se to nedá nějak zjistit, krom tohodle… Děkuji mockrát všem, co byste na mém místě dělaly… Nechaly to plavat a stále nad tím přemýšlely, nebo zkusily se zeptat babičky, nebo něco jiného.? Díky

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLalelale
Závislačka 4119 příspěvků 17.03.19 10:54

Když pominu, že tohle je jen další troll, tak ti do toho vůbec nic není :lol:

Uživatel je onlineMango_Lassi
Neúnavná pisatelka 16594 příspěvků 17.03.19 10:55

Námět na seriál?

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 17.03.19 10:55

nech to být nic ti do toho není

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 10:58

Troll to není, ale fakt bych tomu asi taky nevěřila, souhlasím. Asi to nechám být. Ono je pravda, že pokud by to tak bylo, určitě to na povrch vyjde samo časem. Děkuji za rady, čas si to nějak podá sám. Ono stejně se i Lenka bude muset dozvědět pravdu o sobě, a třeba právě Lence řeknou rodiče něco víc. Děkuji vám za radu, nechám to být. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 10:59

Upřímně nic ty do toho není.
Podobné si být mohou a příbuzné být nemusí. Znamá si našla parnera s holčičkou (maminka ji umřela) a spolu mají taky holčičku. To že si jsou holčičky podobné je normalní, protože otce mají stejného. Mladší z holek je podobná na svou mamku ( je to její vlastní matka takže nic divného ) ale i starší z holek si je velmi podobná na svou nevlastní mamku i když nejsou genetický příbuzné…Takže můžeš být s někým podobná a nemusíš být příbuzná

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 17.03.19 11:00

Když už tak hezky bájíš, tak ti uniklo, že každé adoptované dítě u nás musí před nástupem do školy o adopci vědět. A sociálka na to dohlíží. Takže storry dobrá, ale nesmyslná… :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 11:03
@Janli píše:
Když už tak hezky bájíš, tak ti uniklo, že každé adoptované dítě u nás musí před nástupem do školy o adopci vědět. A sociálka na to dohlíží. Takže storry dobrá, ale nesmyslná… :mrgreen:

O tom opravdu nevím, ale to je asi pravda. Taky mi to nějak nejde do hlavy, a hlavně mi taky přijde divné, že by to nevěděla… Očividně, ale opravdu neví o ničem. A pravda to vážně je, tím jsem si jistá. Storka je to fakt skvělá, úplně na novej film ,bohužel v realitě je to takový dost divný no…

1mila2
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 17.03.19 11:03

@Janli jako fakt? A pochopi 6ti lete dite, ze je adoptovane? 8o

Jinak podobne si byt muzou, ikdyz nebudou pribuzne. Muj syn je strasne podobny memu partnerovi a jeho 100% neni :lol:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 17.03.19 11:04

Kolik ti je?

jannina1
Závislačka 4484 příspěvků 17.03.19 11:04
@Janli píše:
Když už tak hezky bájíš, tak ti uniklo, že každé adoptované dítě u nás musí před nástupem do školy o adopci vědět. A sociálka na to dohlíží. Takže storry dobrá, ale nesmyslná… :mrgreen:

Fakt? To je nekde v zakone ?

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 17.03.19 11:05

@1mila2 ano musí. To je kvůli tomu, aby se to dítě dozvědělo od rodičů vhodnou formou a ne od nějaké škodolibé dobré duše a pak z toho mělo trauma.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 11:05
@jenny.fields píše:
Kolik ti je?

15…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.19 11:06

Tak třeba je to fakt jen shoda. Děkuji vám všem, nechám to být. ;)

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 17.03.19 11:07
@Anonymní píše:
Zdravím, moje otázka bude jistě dost netradiční…
Mám kamarádku Ivu - je jí 15, od malička ví, že je adoptovaná. Já se to dozvěděla asi rok a půl zpět, náhodou, od její babičky. Její matka je z Itálie, porodila ji v ČR. Vše v pohodě, ale vždycky mi přišlo strašně zajímavé, že její sestřenice Lenka (o rok a 4 měsíce mladší) je na ní tak strašně moc podobná. Stejné oči, povahové rysy, tvář, postava, chování. Strašně stejné. Říkala jsem si, že když je ale přece Iva adoptovaná, že to je to prostě jen veliká shoda náhod.
Včera s námi byla její sestřenice na výletě. Nějak jsme se dostaly na tohle téma. Zarazilo mě pár věcí. Kamarádka mi pak říkala, že Lenka neví, že je kamarádka Iva adoptovaná a myslí si, že jsou pravé sestřenice. Hlavně kvůli té obrovské podobě ji to ani nenapadlo, že by adoptovaná být mohla.

Jenže Iva mi včera řekla: No, ona Lenka neví, že jsem adoptovaná já, ani že je adoptovaná ona.

V tu chvíli ve mě hrklo a říkám jí, že Lenka je taky adoptovaná? Ona že ano, a že si myslela, že to však vím.

Od té doby mě nepustí myšlenka, jestli se Ivy a Lenky rodiče nějak nedomluvili a nevzali si holky spolu - že by byly sestry, nebo tak…

Protože logicky, Ivy táta a Lenky máma jsou sourozenci. V obou párech nastalo, že děti mít nemohou.

Iva mi ale tvrdí že to určitě ne…
Jenže teoreticky to vůbec není nemožné.

Jediný, kdo by to vědět mohl, je jejich babička, kterou znám vcelku dobře.
Nechci se do toho míchat, ale…
Tohle by mě zajímalo. Jsem přesvědčena, že je ještě něco, co se tají… Že Iva a Lenka k sobě určitě něco jsou…

Myslíte, že bych se jejich babičky zeptat měla?
Babičku znám dobře, několik let. A třeba se mýlím, ale prostě na to pořád musím myslet. Taky by mě zajímalo, zda-li se to nedá nějak zjistit, krom tohodle… Děkuji mockrát všem, co byste na mém místě dělaly… Nechaly to plavat a stále nad tím přemýšlely, nebo zkusily se zeptat babičky, nebo něco jiného.? Díky

Moc bych do toho na tvém místě nevrtala. Ještě zjistíš nakonec, že jsi taky adoptovaná. :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama