Ageneze ledvin ve 20tt

11
4.7.21 09:10

Ageneze ledvin ve 20tt

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda někdo nemáte podobnou zkušenost jako já.
Moje prvni teh. skončilo jako zamlkle, protože miminko nemělo srdíčko. Druhé teh. se zadarilo po 3 měsících a máme zdravou 14-ti mesicni holčičku. Třetí teh. začalo tím, že nám na prvotr. screeningu vyšlo vysoké riziko na DS 1:24 A zobrazení utz bylo špatně přehledné. Podstoupili jsme test z krve Prenascan…ktery riziko vyvrátil. Tesili jsme se, že je vše v pořádku. Na utz v 16tt nám bylo sděleno, že se zdá, že mám méně plodove vody, ale že to nemusí nic být. Na velkém utz nám paní doktorka sdělila strašnou zprávu, že miminko nemá ledviny a kolem sebe žádnou olodovou vodu v důsledku čehož se miminku nevyvinou plíce a hned po narození by zemřelo. Dostali jsme za danou na genetika, kde nám vše bylo jiným lékařem po dalším utz potvrzeno. Teď již od pátku čekám na výkon, protože jsou svátky a je málo lekar. Čekání na středu odpoledne je nekonečné. Bojím se vyvolavaneho porodu, máte s tím někdo zkušenost. Budu ráda za vaše názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.7.21 09:39

Ano, mám za sebou ve 21tt. Večer mi dali čípky na vyvolání a další den kolem 20.00h byl porod. Dostala jsem něco na „oblbnutí“, takže ten stres a bolest během pobytu v nemocnici nebyl tak strašný. Vše doběhlo až doma. Ale já tehdy neměla ještě žádné dítě, tak nejhorší bylo vrátit se do prázdného bytu bez dítěte.
Hodně sil…bolesti se bát nemusíš, ale psychika je prostě úměrná stavu…moc na tebe myslím… :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
11
4.7.21 10:19
@Anonymní píše:
Ano, mám za sebou ve 21tt. Večer mi dali čípky na vyvolání a další den kolem 20.00h byl porod. Dostala jsem něco na „oblbnutí“, takže ten stres a bolest během pobytu v nemocnici nebyl tak strašný. Vše doběhlo až doma. Ale já tehdy neměla ještě žádné dítě, tak nejhorší bylo vrátit se do prázdného bytu bez dítěte.
Hodně sil…bolesti se bát nemusíš, ale psychika je prostě úměrná stavu…moc na tebe myslím… :srdce:

Moc děkuji, někteří zde psali, že to trvalo několik dní…trochu jsi mě uklidnila. Ale to čekání než se bude něco dít je hrozný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
4.7.21 13:10

Čekání je hrozné, nicméně v porodnici mě hnala myšlenka, že chci být zpátky u 2 letého dítěte. Navíc mi řekli, že když je to do 3 let od porodu, tak to bude rychlejší než kdybych ještě vůbec nerodila. V 10 večer mi zavedli tabletu. Ptala jsem se jich na optimisticky scénář. Prý na vizite ráno se doktor podívá, jestli se otevírám a jestli jo, tak že ten následující den ještě porodím. No u mě to byl fofr. V 5 ráno bylo po „porodu“. Bohužel mi nestihli dát ani žádná analgetika. A já si pořád říkala, že nebudu histercit, když to má být ne dřív jak po vizite. Takže doporučuji když by byly nějaké bolesti, nechat si něco píchnout na bolest. Ale co jsem pak zpětně vyčetla z diskuzí, tak někde opravdu ty analgetika dávají hned a snaží se, aby ty bolesti byly „pod kontrolou“.
Nicméně u mě to hodně odnesla psychika, přišla jsem si, jak jsem statečná a pak jsem se totálně sesypala.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
4.7.21 14:17
@Wabuki píše: Čekání je hrozné, nicméně v porodnici mě hnala myšlenka, že chci být zpátky u 2 letého dítěte. Navíc mi řekli, že když je to do 3 let od porodu, tak to bude rychlejší než kdybych ještě vůbec nerodila. V 10 večer mi zavedli tabletu. Ptala jsem se jich na optimisticky scénář. Prý na vizite ráno se doktor podívá, jestli se otevírám a jestli jo, tak že ten následující den ještě porodím. No u mě to byl fofr. V 5 ráno bylo po „porodu“. Bohužel mi nestihli dát ani žádná analgetika. A já si pořád říkala, že nebudu histercit, když to má být ne dřív jak po vizite. Takže doporučuji když by byly nějaké bolesti, nechat si něco píchnout na bolest. Ale co jsem pak zpětně vyčetla z diskuzí, tak někde opravdu ty analgetika dávají hned a snaží se, aby ty bolesti byly „pod kontrolou“.
Nicméně u mě to hodně odnesla psychika, přišla jsem si, jak jsem statečná a pak jsem se totálně sesypala.
Držím palce.

Moc děkuji za zprávu, i mě pozene domů moje skvělá holčička, bez které jsem ještě nikdy nebyla pryč déle jak pár hodin. Pro me to bude „porod“ po 14ti mesicich, tak budu doufat, že to půjde rychle. Nicméně se hrozně bojím bolesti a te prazdnoty. :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
4.7.21 14:51

@Roma35
Ano, strach jsem měla velký. Úplně to chápu. Ale kupodivu celou dobu v porodnici jsem zvládla dobře. Prostě ten motor, že doma je další dítě, které na mě čeká, je obrovský.
Po psychické stránce - nebudu nalhávat, je to hodně těžké. Ale přišlo to „až“ doma.
Jestli se chceš na cokoliv zeptat, napiš klidně soukromou zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat