Akné na pažích v dospělosti

Anonymní
28.5.18 12:47

akné na pažích v dospělosti

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale stydím se za to.
Od puberty mě trápí " chronické akné" na pažích. Někdy je to lepší někdy horší a přesto, že mám pubertu již dávno za sebou stále ho mám.

Klasické přípravky na akné moc nezabírají, když ano, tak spíš krátkodobě. Jediné co to malinko drží na uzdě, nehnípat - ale stejně se tvoří a docela dost, jen to pak není na pohled tak hrozné, jak to není rozhnípané.
Paradox je, že se stravuji celkem zdravě, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, žádné vážnější zdravotní problémy.

Už jsem celkem zoufalá, stydím se za to. Momentálně nevím co mě to popadlo - s tím, že opatrně vymáčknu jen ty nejhorší půpínky, jsem si to " rozhnípala" :-( :-( paže mám teď příšerné a zrovna je teplé počasí… dala bych si nejradši :zed: Kdyby měl náhodou někdo tip - čím to zklidnit, jako první pomoc co rychle zabírá budu moc ráda. Kdyby měl někdo zkušenost co s tím dlouhodobě, tak také :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
635
28.5.18 12:59

Mam neco podobneho, spis to vypada jako potnicky. Tehdy u detske doktorky mi bylo receno, ze to v dospelosti vymizi. Ale mam 30 a je to porad stejne a pokracuje to pomalu i na predlokti :roll: takze si rada pockam, jestli ti nekdo neco poradi :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
28.5.18 13:00

Já bych si tipla, že jde o potravinovou intoleranci. Nejčastějším viníkem bývá lepek nebo mléko, taky hodně cukru samozřejmě. Mám na pažích taky takové pupínky, ne tedy zrovna akné. Mám intoleranci lepku a mléka a po vysazení se to zlepšilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
28.5.18 13:18

Zrovna dneska jsem četla článek na netu, že akné na rukou značí nedostatek vitamínů. Že je třeba jíst více ovoce a zeleniny. :nevim: Ale alergie to může být klidně taky. Kámošovi se zase dělalo akné pod krkem a na hrudi a dělat se přestalo, když přestal nosit na krku řetízek. Teď nevím, jestli stříbrný nebo chir. ocel. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 13:22

Taky mám, ale ne tolik jako ty. Mně dr. (několik) řeklo, že je to projev AE.

• Citovat
  • Nahlásit
14973
28.5.18 13:23

Ja se toho zbavila pouzivanim prirodni kosmetiky a ekologickych pracich prasku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
28.5.18 13:27

Vysadit chemii ;) Ekologické, netoxické prací prášky, bez aviváže. Mazat se oleji, vlasy mýt co nejpřírodněji. Vynechat savo a podobné hnusy, uklízet octem, sodou. Zlepšení zaručuju do pár týdnů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.18 13:30

@Taka jenže já právě chemii atd. omezila už dávno, zlepšení není autorka

• Citovat
  • Nahlásit
9671
28.5.18 13:39
@Anonymní píše:

mám to taky od puberty, i na zádech…v dospělosti se to trochu zlepšilo, ted beru norethisteron na úpravu cyklu a je to zase masakr. moje dcera to má taky. chemii taky doma prakticky nemáme. taky jím zdravě…taky nevím co s tím. taky mi říkali, že to v dospělosti přejde. :mrgreen: možná, že mysleli důchodový věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.5.18 13:41

Hm jako bych ten tvuj dotaz psala ja :? Je mi uz 30 a mam to taky uz leta pane. Me se osvedcilo to jedine nedloupat :roll: Obcas se ale neudrzim a to bych si pak nejradsi nafackovala :roll: Nejake masticky a vodicky jsem uz davno vzdala… Pritom na obliceji ani jinde jsem nikdy na zadne akne netrpela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
28.5.18 13:50

@LadyTommy souhlasím přírodní kosmetika je super, dospělá dcera to měla taky maže se přírodní kosmetikou a už je tam moc nemá, sem tam, nic strašného,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
28.5.18 13:59
@Anonymní píše:

Je potřeba vyměnit všechno. Obyčejné mýdlo na ruce za pár kaček taky dokáže udělat paseku, ta parfemace je hnus. Tělo mýt nejlépe jen vodou, max. olivovým mýdlem nebo něčím hodně šetrným.
Hodně dělají i střeva. Takže nejlépe nějaká probiotika, klidně dlouhodobě. Doplnit hořčík.
Pokud už máš chemii omezenou, bude to na dýl. Zkus i lepek, BKM, cukry - pozor na ty schované v pečivu a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16851
28.5.18 14:21
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale stydím se za to.
Od puberty mě trápí " chronické akné" na pažích. Někdy je to lepší někdy horší a přesto, že mám pubertu již dávno za sebou stále ho mám.

Klasické přípravky na akné moc nezabírají, když ano, tak spíš krátkodobě. Jediné co to malinko drží na uzdě, nehnípat - ale stejně se tvoří a docela dost, jen to pak není na pohled tak hrozné, jak to není rozhnípané.
Paradox je, že se stravuji celkem zdravě, dostatek pohybu, čerstvého vzduchu, žádné vážnější zdravotní problémy.

Už jsem celkem zoufalá, stydím se za to. Momentálně nevím co mě to popadlo - s tím, že opatrně vymáčknu jen ty nejhorší půpínky, jsem si to " rozhnípala" :-( :-( paže mám teď příšerné a zrovna je teplé počasí… dala bych si nejradši :zed: Kdyby měl náhodou někdo tip - čím to zklidnit, jako první pomoc co rychle zabírá budu moc ráda. Kdyby měl někdo zkušenost co s tím dlouhodobě, tak také :kytka:

ja mam zkusenost, ze kdyz je v kuzi velkoplosne zanet tohoto typu - a vetsi mnozstvi bedaru proste je velkopolsny zanet, tak ta kuze tihne k tomu vytvaret dalsi a dalsi loziska zanetu a je to nekoncici problem.

Je mi jasne, ze jsi uz zkusila vse a ze asi ponesu drivi do lesa. Ale jestli pod pojmem hnipani mas na mysli vymackavani, tak ja osobne tohle nepovazuju za spatny pocin, je lepsi obsah tech bedaru dostat ven. Jde spis o to, jak presne to delas.

To absolutne nejhorsi je si ty bedarky rozkrabavat, vselijak mackat jeden a pak neumytou rukou mackat dalsi. Alfa omega je dezinfekce. Nemackat a netrapit ten bedar do nekonecna, nybrz vymacknout, pokud tam je hnis a pak okamzite vycistit silnou dezinfekci a dal ten bedar nechat v klidu, aby se mel sanci uzdravit. Takze zadne seskrabovani strupu na pokracovani a mackani uz 1000× vymackaneho bedaru.

Dale je asi dobre zkusit vysoke davky vitaminu C, ten dost pomaha v boji proti infekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
28.5.18 15:12

Mám též něco takového, jen v mírné formě. Kožařka mi řekla, že je to špatné rohovatění kůže. Je to dědičné a nedá se s tím skoro nic dělat. Mám klidové období, kdy jsou ruce skoro čisté a horší, kdy vyskakují pupínky jeden za druhým. Pomáhá mi na to psychická pohoda, pít hodně čisté vody, mýt se neparfémovaným mýdlem, používat eko prací prášek a další a další podobné věci. No a samozřejmě jako penicilinový alergik nesmím jíst nivu a další plísně, ale občas nejde odolat :lol:
Prostě jsem se s tím naučila žít a neřeším to. Nikdo nejsme 100% dokonalý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14379
28.5.18 18:55

1. zajděte si na alergologii na vyloučení potravinových nesnášenlivostí.
2. pokud zdravá strava nezahrnuje dostatek tuku (jako že 1/3 energetického denního energetického příjmu), tak se to na kvalitě pleti může dost odrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama