Ako to zvladate same mamicky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 14:14

Ako to zvladate same mamicky?

Ahojte mamicky :) chcem sa opytat ako to zvladate financne same s detmi? Som zatial s partnerom, ale chystam sa ho opustit je agresivny a fyzicky ma napada uz prilis casto vobec mu neprekaza, ze to vidia deti a ja to psychicky uz nezvladam. Tak kym som s nim mame vsetko, ale nestoja ziadne peniaze za to co zazivam. Len mam obavu ako to zvladne financne sama, to jedine ma drzi este pri nom je vobec realne nejako vyzit z rodicovskeho prispevku? Sama s detmi? Dakujem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12039
29.10.21 14:20

Nevíme co máš za náklady, prijmy, rezervu to si musíš spočítat sama jestli to zvládneš. Zazadej si o svereni do pece a alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
29.10.21 14:26

Těžko říct, bydlet budeš kde? Jak jsou děti velké? Čistě jen z rodicaku bych teda nevyzila ani omylem, leda bydlet zadarmo u rodičů a ještě se hodně uskromnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.21 14:40

Me pritel nicil psychicky.Ale rodicak sem musela s nim vydrezet.Mam byt na hypo + naklady na bydleni-mesicne 10tisic+ strava me a synovi atd. Takze sem odesla az sem se vratila do prace a vedela sem ze to utahnu z platu a alimentu.Ale ted sem na pracaku takze je to boj. Nastesti co sem s malym sama, tak setrim jak se da, odkladam. Takze kdyz je treba jedem z rezervy. Musim vice premyslet a pocitat.Ale na rodicaku bych neutahla ani naklady na bydleni natoz zbytek :?.

• Citovat
  • Nahlásit
715
29.10.21 17:05

Dostala jsem se do bodu, kdy to nezvládám vůbec. Dítě je furt nemocné, nikdo soudný by mě nezaměstnal. Všechno zdražuje. Rodinu nemáme. Teď na krku izolace kvůli covidu. Ani k doktorovi pro antidepresiva si nemůžu dojít. A jestli plyn a elektrika zdraží o polovinu, budeme topit dřívím v krbových kamnech a jíst asi šišky, protože na nákup potravin nemůžeme a dopravu nechci platit. A upřímně už nechci ani otravovat sousedy, radši hrdě chcípnu. Vyhořela jsem. Ty poslední roky byly asi nejtěžší v životě a bude hůř.
Takže, pokud odejdeš, přeju ti, abys byla mladá a krásná, našla si rychle nového partnera a ty i děti jste byly jen a jen zdraví.. A měla jsi rodinu, aby nebylo všechno jen na tobě a mohla jsi si během pěti let aspoň jednou, dvakrát odpočinout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12039
29.10.21 18:48
@mokkk píše:
Dostala jsem se do bodu, kdy to nezvládám vůbec. Dítě je furt nemocné, nikdo soudný by mě nezaměstnal. Všechno zdražuje. Rodinu nemáme. Teď na krku izolace kvůli covidu. Ani k doktorovi pro antidepresiva si nemůžu dojít. A jestli plyn a elektrika zdraží o polovinu, budeme topit dřívím v krbových kamnech a jíst asi šišky, protože na nákup potravin nemůžeme a dopravu nechci platit. A upřímně už nechci ani otravovat sousedy, radši hrdě chcípnu. Vyhořela jsem. Ty poslední roky byly asi nejtěžší v životě a bude hůř.
Takže, pokud odejdeš, přeju ti, abys byla mladá a krásná, našla si rychle nového partnera a ty i děti jste byly jen a jen zdraví.. A měla jsi rodinu, aby nebylo všechno jen na tobě a mohla jsi si během pěti let aspoň jednou, dvakrát odpočinout.

Jasně, honem rychle přivést dětem novyho strejdu a ideálně ho ještě pojistit dalším dítětem. Fakt rada nad zlato. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
29.10.21 19:02
@JancaS84 píše:
Jasně, honem rychle přivést dětem novyho strejdu a ideálně ho ještě pojistit dalším dítětem. Fakt rada nad zlato. :zed:

Promiň, jsem frustrovaná - mám už dva dny chuť na jogurt a nemám, kdo by mi ho přinesl. Nebo spíš jsem hrdá si o to říct. A nikdo se nezeptá, jestli něco nepotřebuju. Jen ať zakladatelka ví, do čeho jde. Po pěti letech sama s dítětem si troufám říct, že vím o čem mluvím. Je sakra blbá doba pro to, být s dítětem sám. Ve školce ho nechtějí ani s rýmou, školy se zavírají, jídlo a energie zdražují..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
29.10.21 19:09
@mokkk píše:
Promiň, jsem frustrovaná - mám už dva dny chuť na jogurt a nemám, kdo by mi ho přinesl. Nebo spíš jsem hrdá si o to říct. A nikdo se nezeptá, jestli něco nepotřebuju. Jen ať zakladatelka ví, do čeho jde. Po pěti letech sama s dítětem si troufám říct, že vím o čem mluvím. Je sakra blbá doba pro to, být s dítětem sám. Ve školce ho nechtějí ani s rýmou, školy se zavírají, jídlo a energie zdražují..

To me mrzi :hug: odkud jsi? Ráda ti pomůžu, nakoupím, cokoliv bys chtěla. Já bych to sama s dětmi asi nezvládla :? Posílám hodně sily :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
29.10.21 19:16
@mokkk píše:

chápu tě, jsem také s dítětem 5 roků sama, a kdybych nebydlela s rodiči v domě, nešlo by to - také jsem v září měsíc marodila já, a teď v říjnu dítě 3 týdny s obyččejným kašlem - nejde o covid ani u mě nešlo, ale pediatra čekala 14 dní, než nasadila atb - už mi volal i šéf domů, kdy jako ráčím dojít do práce - no před Vánoci ohromné mít finance na polovičce,
ale ty to máš hrozné - též bych se zeptala, který jsi kraj? jestli je to od nás blízko?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
29.10.21 19:24
@mokkk píše:

Nech si dovézt jídlo z rohlíku, pokud k vám jezdí. Tam to přivezou do pár hodin a když máš děti, neplatis dopravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
29.10.21 21:03

Bydlíme na východě Prahy a moc díky za účast, úplně mě to rozbrečelo. Já jen potřebuju, aby to dítě bylo chvíli zdravé, abychom mohly normálně žít, když už nemám žádné hlídání. Moct se spolehnout na to, že bude ve školce. A ono neni- přesně jak píše Stinga.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28207
29.10.21 22:02

@mokkk přeju ti moc, ať se covid nepotvrdí :hug: já jsem z Moravy, takže nákup ti nezavezu, zkus prosím ten Rohlík, je to drahé, ale co jiného v téhle situaci dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34440
29.10.21 22:05
@Anonymní píše:
Ahojte mamicky :) chcem sa opytat ako to zvladate financne same s detmi? Som zatial s partnerom, ale chystam sa ho opustit je agresivny a fyzicky ma napada uz prilis casto vobec mu neprekaza, ze to vidia deti a ja to psychicky uz nezvladam. Tak kym som s nim mame vsetko, ale nestoja ziadne peniaze za to co zazivam. Len mam obavu ako to zvladne financne sama, to jedine ma drzi este pri nom je vobec realne nejako vyzit z rodicovskeho prispevku? Sama s detmi? Dakujem

proč sis s ním udělala děti, když je takové hovado? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
29.10.21 22:05

@mokkk já jsem také pro, jestli je něco co potřebujete, co vám pomůže sem s tím. Děti potřebují spokojenou mámu. Zítra může být nákup za dveřmi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
29.10.21 22:51

@mokkk taky jsem z jižni Moravy, tak snad se někdo najde, kdo ti pomůže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu