Dávky v azylovém domě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.10.21 19:13

Dávky v azylovém domě

Ahoj všem,
Chtěla bych se zeptat zda jste byla nekterá v azylovém domě? Jak to tam funguje? Na co vše mám nárok?
Jde mi o to jestli to vše zvládnu.
Bohužel moje situace je složitá, a jiné řešení není.
Předem všem děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
828
26.10.21 19:55
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
Chtěla bych se zeptat zda jste byla nekterá v azylovém domě? Jak to tam funguje? Na co vše mám nárok?
Jde mi o to jestli to vše zvládnu.
Bohužel moje situace je složitá, a jiné řešení není.
Předem všem děkuji!

Nedá mi to se nezeptat? A co nabízíš státu ty, když tě zajímá, na co vše máš nárok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23671
26.10.21 19:57
@maja45 píše:
Nedá mi to se nezeptat? A co nabízíš státu ty, když tě zajímá, na co vše máš nárok?

Na slovo nárok má hodně lidí alergii. A ani se jim nedivím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
26.10.21 20:00
@topazio píše:
Na slovo nárok má hodně lidí alergii. A ani se jim nedivím.

Přesně tak. Iritovalo mě slovo nárok a ještě ve verzi „na co všechno mám nárok“. Chápu, že se v životě může stát cokoliv, ale proč si lidi myslí, že když si sami podělají život, mají na něco automaticky nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23671
26.10.21 20:02
@maja45 píše:
Přesně tak. Iritovalo mě slovo nárok a ještě ve verzi „na co všechno mám nárok“. Chápu, že se v životě může stát cokoliv, ale proč si lidi myslí, že když si sami podělají život, mají na něco automaticky nárok.
Žena v nouzi bude ráda za střechu nad hlavou a nebude na internetu zjišťovat na co všechno má nárok.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alena1995
26.10.21 20:02

Kolik máš děti, jak jsou staré, máš vyřízené alimenty? Atd… Takhle ti nikdo fakt neřekne na co máš a nemáš nárok.

• Citovat
  • Nahlásit
10558
26.10.21 20:04
@maja45 píše:
Nedá mi to se nezeptat? A co nabízíš státu ty, když tě zajímá, na co vše máš nárok?

a co tebe to zajímá? To se má jít ženská zastřelit, abys byla spokojená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10558
26.10.21 20:06
@maja45 píše:
Přesně tak. Iritovalo mě slovo nárok a ještě ve verzi „na co všechno mám nárok“. Chápu, že se v životě může stát cokoliv, ale proč si lidi myslí, že když si sami podělají život, mají na něco automaticky nárok.

mě by zase zajímalo, jak si každý myslí, že má „nárok“ vozit se po druhých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18791
26.10.21 20:06

Zajdi do nejbližší občanské poradny a prober to tam s nimi.

Nic takového jako jasně vyčíslitelný nárok jen tak nemáš. Závisí to na tvém příjmu a možnostech.

Zároveň jaksi nebývají azyláky volné tak, že jdeš hned druhý den, co se rozhodneš. Takže v té poradně proberete taky na jaké organizace je u vás v regionu ideální se obrátit, aby ti pomohli řešit tvoji situaci.

Je to bezplatné.

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18791
26.10.21 20:08
@drewlet píše:

tak to je nejspolehlivější cesta jak si dodat zdání vlastní moci, zprccat někoho, kdo je na tom hůř než já.

Je na tom postavená šikana ve škole, je na tom postavený populismus, je na tom postavená kde jaká společnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2556
26.10.21 20:12
@topazio píše: Žena v nouzi bude ráda za střechu nad hlavou a nebude na internetu zjišťovat na co všechno má nárok.

Ono i ta strecha v azylaku se plati a jist musis, takze pro tuto prilezitost jsou urceny socialni davky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
26.10.21 20:14
@maja45 píše:

Protoze socialni system je tomu priklonen. Me by zajimalo na co budou mit narok pracujici lide.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
26.10.21 20:24
@Ou píše:
tak to je nejspolehlivější cesta jak si dodat zdání vlastní moci, zprccat někoho, kdo je na tom hůř než já.Je na tom postavená šikana ve škole, je na tom postavený populismus, je na tom postavená kde jaká společnost.

A tak to si vůbec nemyslím. Pokud někdo něco nárokuje, tak to dělá s pokorou ke společnosti, protože když tady čtu čím dál víc diskusí s kým si kdejaká žena dobrovolně udělá a zplodí dítě, tedy komplikuje život naprosto všem a s jakou samozřejmostí natahuje ruku, tak se šikanováná touto ženou cítím spíš já. A to myslím naprosto vážně. Kdo pomoc opravdu potřebuje si ji najde a rozhodně se nevyjadřuje takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
26.10.21 20:36
@drewlet píše:

Nemyslím si, že bych se po někom vozila. Ale taky se mi nelíbí, jak si lidi myslí, že automaticky mají na „vše nárok“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17688
26.10.21 21:17
@maja45 píše:

Tak si založ vlastní diskuzi a zeptej se v ní, co nabízí sociálně slabší státu. Určitě tě spousta místních superžen poplácá po rameni a pak se můžete společně ujišťovat jak skvělé jste.
Tady zatím jen spamuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat