Těhotná a přítel pryč

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
18.10.21 13:53

Těhotná a přítel pryč

Dobrý den, jsem těhotná, ve 4 měsíci a přítel mi řekl, že jsem mu nechutná a opustil mě. Co teď? Zrekonstruoval mi byt, teď to chce vse zaplatit.
Mám půjčku na byt 6000,který jsem si koupila, do toho budu sama platit výlohy bytu t. j. fondy, voda, elektrika, 7000 a jídlo. Z neschopenky. A z mateřské to nezvládnu už vůbec. Hlavně mi bude chybět i on. Co s tím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10133
18.10.21 13:54
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9907
18.10.21 13:57

Domluvit se s expřítelem na splátkovém kalendáři a asi si najít brigádu. Od něj máš zase nárok na výživné na sebe a na dítě. Možná budeš mít nárok na nějaké sociální dávky, ale počítej s tím, že půjčky nikoho nezajímají, tudíž se tvůj příjem bude posuzovat, jako kdybys je neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26141
18.10.21 14:01

No budeš se muset uskromnit, po porodu máš narok na alimenty (dítě i sebe), ale on zas má nárok po tobě chtít splatit to, co investoval do tvého bytu, pokud od toho má nějaké faktury a jak dokázat, že to platil on. Jinak nemáš moc nárok na nic, když máš vlastní bydlení, tak nemáš nárok ani příspěvek na bydlení, půjčky a co kde dlužíš nikoho nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11948
18.10.21 14:03

Jestli je byt tvůj tak bych mu nic nedala, jeho problém že cpe prachy do toho co mu nepatří. Po porodu si zazadej o alimenty na dítě a sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12699
18.10.21 14:08

Nechala bych ho počkat na peníze, dokud se dítě nenarodí a dostával by je zápočtem proti alimentům a výživnému na tebe. To bych nechala vyměřit soudem. Moje splátka za byt by nebyla větší než výše alimentů.
Což by znamenalo, že ten zbytek příjmu by ti zůstal a s tím budeš hospodařit.
Jelikož ty už jsi v pasti = nemůžeš na potrat, tak může být dočasně v pasti i on tak, že si na peníze trošku počká.
Měl se s tebou rozejít dříve, dokud to šlo řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
18.10.21 14:10

Já sem asi sviňucha, byla bych pěkně nechutná se vším všudy a pokud by neměl jak prokázat, že do mého bytu něco cpal, tak bych ho poslala do háje. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79420
18.10.21 14:13
@JancaS84 píše:
Jestli je byt tvůj tak bych mu nic nedala, jeho problém že cpe prachy do toho co mu nepatří. Po porodu si zazadej o alimenty na dítě a sebe.

No, pokzd on tu investici prokaze, tak to jeho problem neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9907
18.10.21 14:13
@GirlsNick píše:
Já sem asi sviňucha, byla bych pěkně nechutná se vším všudy a pokud by neměl jak prokázat, že do mého bytu něco cpal, tak bych ho poslala do háje. :mrgreen:

To ale on asi bude mít, stačí platby z jeho účtu, ani ty faktury nemusí být na jeho jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
18.10.21 14:15

Já bych si jako první nechala zjistit, jestli na vrácení toho, co investoval do rekonstrukce, má ze zákona vůbec nárok. Z laického pohledu mám pocit, že možná ani ne. Jako chápu, že ty peníze chce zpátky, ale pokud by se ukázalo, že je po mně nemůže nijak vymáhat, nic bych mu neplatila. To, co ti dal darem, mu přece taky nebudeš vracet. A odejít bylo jeho rozhodnutí, ne tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17031
18.10.21 14:15
@JancaS84 píše:
Jestli je byt tvůj tak bych mu nic nedala, jeho problém že cpe prachy do toho co mu nepatří. Po porodu si zazadej o alimenty na dítě a sebe.

To se šeredně mýlíš, takovými hloupostmi jí vůbec nepleť hlavu - jestliže on to „cpaní prachů do cizího“ prokáže (jako že zrovna u rekonstrukce to asi nebude problém), tak to tedy její problém je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8020
18.10.21 14:16

Jak jste to chtěli řešit do budoucna? 8o Nemyslela jsis snad že spolu budete až do smrti? Nechápu jak si někdo může udělat dítě, a za pár týdnů se rozejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11948
18.10.21 14:17
@j.a.n.i1 píše:
No, pokzd on tu investici prokaze, tak to jeho problem neni…

Jj to je otázka co si představit pod pojmem zrekonstruoval mi byt. Ale každopádně za to jak se zachoval by zasloužil za koule do průvanu a v tom bytě bude vyrůstat i jeho dítě a jednou ho nejspíš zdědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9907
18.10.21 14:17
@annali píše:
Já bych si jako první nechala zjistit, jestli na vrácení toho, co investoval do rekonstrukce, má ze zákona vůbec nárok. Z laického pohledu mám pocit, že možná ani ne. Jako chápu, že ty peníze chce zpátky, ale pokud by se ukázalo, že je po mně nemůže nijak vymáhat, nic bych mu neplatila. To, co ti dal darem, mu přece taky nebudeš vracet. A odejít bylo jeho rozhodnutí, ne tvoje.

To by ale musela prokázat darovací smlouvou a pokud se nepletu, je tam vyměřená i daň. Takže stěží tímto argumentovat, rekonstrukce není kabelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8020
18.10.21 14:18
@ontarova.stara píše:
To ale on asi bude mít, stačí platby z jeho účtu, ani ty faktury nemusí být na jeho jméno.

A jak prokáže že to byla půjčka? A ne dar? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat