Aktivity s miminkem

Anonymní
21.2.20 13:58

Aktivity s miminkem

Dobrý den, mám 10-ti týdenní miminko. Večer krásně spinká od půlnoci až do 7 ráno. Přes den ho krmím co 3 hodiny a na hodinu a půl někdy usne a tu další hodinu a půl si s ním hraju, krmím a přebaluji. Ovšem mám známou, která pracuje v Montessori školce a zkritizovala mně. Naše aktivity s malým jsou: procházka, ukazování kontrastních kartiček, zpívání, občas 10 min masáž a ukazování hraček. Také mu čteme pohádky (tohle každý den dokola).Ona ovšem říkala, že ho mám více rozvíjet, že tohle nestačí. Co jste dělaly vy v této době s Vašimi dětmi? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2939
21.2.20 14:02

Nic. Krmila, prebalovala, mazlila, dítě většinu dne prospal. Teď má 6m a většinu dne si hraje sama pod hrazdičkou nebo na bříšku s hračkami. Večer koupu a občas ji nosím po domě a koukáme z okna nebo tak něco. A odpovídám ji na zvatlani. Sem tam ji valím na balónu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
21.2.20 14:02

Poslala svou známou k šipku :zed: bože… desetitydenni miminko si toho fakt hodně vezme z kartiček a pohádek :))) chovej ho, mazli, koj, chod na procházky a přebaluj. Co bys tak s takovým miminkem asi chtěla dělat? Učit ho abecedu asi není ještě vhodné, to snad víš sama.

Příspěvek upraven 21.02.20 v 14:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
21.2.20 14:04

Já jsem si to hlavně dělala po svém a neposlouchala kraviny co do mě horem dolem tlačily kamarádky… Nic víc jsme tedy asi taky nedělali, teda dávala jsem ho pást koníky, občas jsem mu v postýlce pustila kolotoč a když jsem potřebovala něco dělat měla jsem ho v šátku a vyprávěla mu co zrovna dělám… A kdybych to nedělala asi by mu to teda bylo dost jedno :D věřím že pokud se mu budeš nějak normálně věnovat vyroste z něj normální dítě, naopak tohle cílené rozvíjení a aktivity s takhle malým miminkem mi přijdou úplně nesmyslné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2939
21.2.20 14:04

@Marben 10 týdnů má to dítě :-) Ale i tak je na cokoli dalšího malý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24131
21.2.20 14:11

A poradila znamá jak více rozvíjet? Pohádky mu fakt nečtu ani žádné kartičky, občas ho dám pod hrazdu a na břicho a někdy na lehátko a jinak nosím, chovám, mazlím a kojim :nevim: je to mimino, v by jsi ho chtěla učit číst a hrát na hudební nástroj? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
21.2.20 14:11

Užívej si klid a mazlení s miminkem a známou pošli do háje :roll:
Nejradši mám ty, co by učily půlroční děti jíst příborem :mrgreen: (především cizí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16107
21.2.20 14:13

Tak v téhle dobe sem asi jenom chovala, vozidla v kočárku, kojila a cekala až zase usne :D na nějaké kartičky bych se vyprdla z toho nic nemá a známej teda taky slušně hrabe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
21.2.20 14:15

V deseti tydnech? Operu aspon. A Vergilia v originále predcitat. Opravdu jsi nechtěla napsat desetimesicni???

• Nahlásit
  • Citovat
3266
21.2.20 14:18

No a ona tam pracuje, děti má? Že je chytrá jak rádio? To tam mají 10ti týdenní děti? Poslala bych ji někam. Dítěti je tolik kolik mu je, potřebuje jenom mámu, trošku pohrát, spát, kojit a nosit… Předpokládám, že ani Einstein v tomto věku neřešil jádro pudla, až v 5ti letech mu táta ukázal kompas a získal zájem o vědu. Dneska se všechno hrotí a zvláště ti co tomu vůbec nerozumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
21.2.20 14:24

Tak mě by ta tvoje známá rovmou upálila na hranici :lol: bo já teda nijak extra nerozvíjím ani půlroční. Má hračky s kterými si hraje převážně sama a jinak spolu děláme domácí práce, u toho jí povídám a hodně jí mazlím, to jo. Ale matice a integrály si necháme až po prvních narozeninách :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
21.2.20 14:24

Už nevím, ve které knížce jsem to četla. Možná to byla knížka Pohodoví rodiče pohodové děti. Autorka tam psala, jak jsou rodiče často v dnešní době vystresovaní z toho, že dostatečně nerozvíjí své dítě. Že dítě musí v dnešní době chodit na angličtinu, hudebku, sportovní kroužek a nevím co ještě.
Tenhle tvůj příspěvek mi to připomněl.
Předpokládám, že je to tvoje první mimčo? Kdybys měla doma ještě třeba dvouleťáka nebo tříleťáka, tak budeš ráda, že mimčo přebalíš, nakojíš, občas večer okoupeš a přes den ponosíš a ukážeš pár hraček :-)
Přijde mi, že ta tvá kamarádka to trochu hrotí (ovšem ale v souladu s trendem dnešní doby). Myslím, že nejdůležitějí je láskyplná péče a fyzická blízkost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8061
21.2.20 14:42

:palec: :palec: @pet p mám doma dvouleťáka a půlroční :lol: u syna jsem v deseti týdnech převážně kojila, přebalovala, řešila prdíky a uspávala, byl nespavec. U dcery jsem si užívala, že spí téměř 24 hodin denně. :lol: :lol: :lol: a kupodivu, syn je rozvitý až až. Věnuji se dětem zásadně v běhu domácnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19293
21.2.20 16:28

S mym synem jsme v tomto veku nejradeji vetrali pinďoura. S mym druhym synem planuji totéž. To by me zajimalo, co by na to rekla pani Montessorri :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama