Co dokáže 4 měsíční?

33
21.2.20 10:32

Co dokáže 4 měsíční?

Ženy co dokaze/dokazalo vase miminko ve 4 mesicich? Cetla jsem, ze uz by se melo pretacet z briska na zadicka a moje mala to jeste nezvladne a to uz má 4,5M :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5567
21.2.20 10:42

Tak mate cist dal a zjistit, ze kazde dite je original a u kazdeho cokoliv muze byt mesic sem nebo tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25201
21.2.20 10:43

Spíš ze zad na bříško, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9338
21.2.20 10:48

Začínají se přetáčet neznamená, že to musí umět. Umět by to měli kolem 6.měsíce. Moje malá do 4.měsíce jen spala a pak to šlo ráz na ráz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
21.2.20 10:49

@neffax Jak které, syn ve 4 měsících ležel jako placka a mlátil do hrazdičky, dcerka zahájila pokusy o plazení. Oba jsou úplně v pořádku, synovi je 4,5 a nevidím ve školce moc rozdílu mezi ním a vrstevníky. Dcerce je 18 měsíců, začíná chodit po schodech a střídat nohy a učí se skákat. S dcerkou jsem chodila cvičit (měla slehlou hlavičku) a dle fyzioterapeutky i neurologa se má přetáčení řešit pokud se k pokusům dítě nedostane po 6. měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14615
21.2.20 10:51

Vývoj v prvním roce je velmi individuální a šíře normy, kdy má dítě co začít dělat je velmi, velmi široká. A rozhodně širší, než velmi zjednodušená vodítka na internetu.

Pokud máš pochybnosti o tom, jestli se tvoje dítě vyvíjí správně, tak je potřeba to konzultovat s ošetřujícím pediatrem, který dítě zná a především je trénovaný právě na posuzování toho vývoje. Z článků a ani z učebnic to posoudit nejde.

Jinak běžný nejčastější úsek, kdy se dítě začne zkoušet (!) přetáčet pátý měsíc.

To co by dítko mělo zvládat, je pást koníčky - tedy zdvihnout hlavu a kus horní části trupu když leží na břiše. Tím se pomáhá vytvořit taková svalová rovnováha, aby se potom později mohla zkusit překulit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.2.20 23:18

@neffax myslím, že každé miminko je originální a není to u každého stejné. 🙂 Můj syn je starý 4,5 měsíce a přetáčet se nám začal krátce po 3 měsíci.. a od té doby už nechce být na zádech 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3444
25.2.20 07:37

Moje dcera se začala přetáčet až v půlroce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu