Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
@VelkaMys já jako dítě při té gingivitidě jedla jen šlehačku a takový ten levný žlutý puding se šlehačkou nahoře, co se prodává v hypermarketech,
dcera snad nejedla nic, jen pila mléko a sladký čaj
Něco vám všem prozradím, jde o naprosto unikátní lék na bolesti zubů, když jde o zánět dásně, váček atd. 2dc červeného vína, do něho nastrouhat kousek zázvoru, nakapat 100% silice hřebíčku 10 kapek. Povařit 5minut,15min. nechat vyluhovat, scedit do sklenice od přesnidávky. Srkne se malé množství a cedí přes bolavý zub co nejdéle a vyplivne. Toto se dělá pořád dokola, dokud bolest zcela nezmizí a dáseň nesplaskne, většinou to trvá tak den, ale dobré je to dělat několik dní v kuse, pak se zánět nevrací. dc přípravku by mělo stačit tak na jeden den.