Aky caj miminku? Poradte prosim

150
12.7.05 23:15

Aky caj miminku? Poradte prosim

Aky caj davate svojim detickam? Dnes manzel kupil Hipp, no ked som si precitala slozenie (glukoza, sacharoza a iba 6% extrakt z feniklu) bola som prakvapena. Myslela som, ze ked budem davat cajik tak ho sladit nebudem a ak ano tak len minimalne. Tak asi kupim „klasicky“ caj. Hmm :?
Nasa dcerka ma 6tyzdnov (viem ze by sa caj v takomto veku este nemal, ale trapia nas prdiky a ja som uz fakt vyskusala vsetko mozne a posledna nadej je ten cajik, snad aspon trosku pomoze. Nemozem sa uz divat na to ako sa trapi)
Ked bude dieta dostavat taketo sladke cajiky tak potom ked bude starsie tak sa asi tazko nauci pit cistu kojenecku vodu nie?
Je to nase prve miminko, nemam s tym vobec ziadnu skusenost. Akurat od maminky a vtedy este taketo granulovane caje neboli…
Ak robite „klasicky“ (napr. feniklovy, harmancekovy) cajik sladite ho?
Dakujem za reakcie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1829
12.7.05 23:25

Zkus se podívat na www.cajanek.cz - mají čaje už od ukončeného 1.týdne, navíc proti nadýmání a bolení bříška. Dají se koupit i v lékárně.
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.7.05 23:40

Ahoj, ja davam na nadymani caj „Cajanek fenyklovy“ a neni to od veci je od ukonceneho 1 tydne. Obycejny caj + cukr bych nedavala. A med se nedoporucuje do 1 roku. A pozor :! Psala jsi o hermankovym caji ten bych nedavala. Hermanek pusobi rozrusive. Myslim ze se nemusis bat ze kdyz budes davat caj ze ti pak mimi nebude pit vodu, kdyz bude mit fakt zizu tak ji pit bude. :P Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
13.7.05 08:57

Ahoj já používám už od narození pro prcka čaje Hipp, ten první byl od prvního týdne života a pak jsem pokračovala, podle měsíců. Vzhledem k tomu, že jsou od Hipp trochu drahé tak jsem koupila od Hami, ale ten se opravdu neujal, je pravda, že byl cítit „něčim“ nevim čim :lol: tak pokračuju dál teď mám s příchutí pomeranče a ten mu jede. Řikala jsem si, že jsem ráda, že pije bez problémů, hlavně když bylo vedro :lol:
Monika a Šimon 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
13.7.05 09:18

Ayrinko, sama s čaji zatím zkušenost nemám (naší holčičce je skoro 6m a zatím pije jenom mlíčko), ale kamarádky dávaly dětem nejdřív vodu a čaj začaly dávat až později (já to budu dělat taky tak). Tak jestli chceš, aby se mimi naučilo pít vodu, přijde mi to jako docela dobrý řešení.
Lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
13.7.05 10:03

Ahojky,

já jsem Niki začala dávat čajík od 5 měsíce a od Hippu Spokojené bříško.Malé chutnal a dávala jsem ho po lžičkách.Pak když jsem přestala kojit,začli jsme s lahvičkou.Ten Hipp je fakt ale drahý,zkusili jsme Sunárek Fenyklový a má trošku jinou chuť než Hipp,ale Niki chutná též.
S těma prdíkama je potíž.Nám nezabíral Sabík,jen masáž bříška po směru hodinových ručiček a větrovým gelem PUPÍK od Altermedu-myslím,k dostání v lékárně kolem 50kč a pak dávat na chviličku na bříško.Je to ale individuální.Až bude mít malá větší sílu,tak si s nima poradí sama,okolo 3 měsíců to končí.
Tak dobře vyber čajík,ať Vám chutná a „žádné trápení s prdíky“
Ahoj Naďa a Niki 10,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.7.05 10:52

Ja davala taky granulovany cajik od Hippu. Ale vice jsem varila odvar z kminu - pusobi proti prdikum nebo odvar z fenyklu. Je to raz dva, levne a ucinne.

• Nahlásit
  • Citovat
945
13.7.05 11:05

Jéje, až teď jsem se podívala pořádně a zjistila, že dotaz se týkal čaje na prdíky, takže ten můj příspěvek byl poněkud mimo. :oops:
Takže co pomáhalo na prdíky nám:
fenyklový čaj jsem pila já, masáž bříška krémem Pupík můžu taky doporučit, výborný je taky polštářek s třešňovýma peckama na bříško (nahřeje se a dlouho drží teplo) - k dostání v DM drogerii nebo v obchodech se zdravou výživou
příště budu číst pozorněji:wink:
Ať se toho trápení brzy zbavíte
Lola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
13.7.05 11:55

Ahoj Ayrinko,
taky bych doporučovala, abys Ty pila fenyklový čaj mimču zatím dávej jenom mlíčko. Popřípadě bych doporučovala obyčejnou vodu. V těch granulovaných je opravdu hodně cukru.
Jinak ještě další věc na prdíčky. Osvědčilo se mi to, co psala naposledy Lola_B a masáž bříška olejíčkem od Weledy. http://www.weleda.cz/index2.htm
Je sice trošku dražší, ale není ho potřeba používat hodně naráz a opravdu pomáhá… :D
Spokojená mimča bez prdíků!
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
13.7.05 17:23

Ahoj,

řešili jsme podobný problém. Granulovaný čaj opravdu není vhodný pro vysoký obsah cukru, dá se ale podávat klasický fenyklový čaj např. od fy MEGAFYT - ředěný - 1 díl čaje a 2 díly vody. Zkušenosti s tím ale moc nemám, malý mi ho odmítl po první lžičce. Takže konzumace zůstala na mně a v lékárně už se na mě dívají divně, když tam každý týden kupuju 4 balení… Ale zabírá to - vždycky to zjistím, když ho omezím.

Viťka a Pavlušek 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
13.7.05 17:37

Ahoj Ayrinko,
ja davam nasi male (rok) detsky caj sackovy od Megafytu. Neni sladky narozdil od tech granulovanych. Rozhodne ho nesladim a luhovat ho nechavam jen chvilinku, aby nebyl silny :!

Mala zacala pit caje asi az v 9 mesicich, do te doby bohuzel nechtela pit nic :(

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
13.7.05 20:02

Ahoj,
na prdíky nám zabraly kapky SAB simplex, jsou volně prodejné, taky masáže krémem PUPÍK cca 50,–Kč , taky jsme používali nahřátou plenu /žehlička byla snad pernamentně v zásuvce/ a hlavně , co používáme dodnes, je fenyklový čaj, který piju já. Zkoušela jsem čaj Větrníček, která se může dávat od 1. ukončeného týdne, ale vzhledem k obsahu cukru jen 2× a jinak jsme používali výše popsané „medikanmenty“.

Přeji klidné bříško

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
14.7.05 15:15

čajík

ahojky, já jsem vařila klasický fenyklový porovaný čaj. Ale naředila jsem jej převařenou vodou. Na 25 ml čaje jsem doplnila 75 ml převařené vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
14.7.05 22:20

Ayrinko, já dávám Alešovi právě čaj od Hipp Spokojené bříško. Když jsem ho ochutnala, tak je opravdu velmi málo sladký, takže toho se neboj. Kamarádka to udělala tak, že časem ten čaj více a více ředila, takže nakonec její holčička pije vodu.

Alešovi ten čajík na prdíky pomohl, ale spíš to přešlo časem (kolem 2M). Teď máme s prdíky klid, ale stejně mu ho dávám, když je velké vedro, protože po mlíku mi dost blinká :-(

Držte se a zkus to.
Zuzka -------------------------------------
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10400;28/st/20050421/n/Alda/dt/7/k/95e1/age.png:http://tickers.TickerFactory.com/…95e1/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
17.7.05 09:15

Dik vsetkym za Vase skusenosti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu