Strach z půjčování miminka

204
12.7.05 09:33

strach z půjčování miminka

Ahoj maminky,
mám ted takové divné období, kdy mi dělá problémy své mimi někomu půjčit. Pochování nevadí, ale často (ted skoro každý den) k nám přijde švagrová(bydlí vedle) a že si malou vezme a jde ji někomu ukazat nebo ji nese ven. Copak jsme v cirkuse, aby ji předváděla? Uplně mě to vzdy rozčílí. A tak si říkám, jsem divná jen já nebo to postihlo jětě někoho? Možná to odstartovalo, když jsem se s malou vrátila po týdnu z nemocnice, kdy jsme se o ní fakt báli, dr nevěděli co by ji mohlo být, nevím. Napište mi, děkuji
misa a verca(3,5m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4055
12.7.05 09:50

Míšo buď v pohodě. Divný jsme v tom případě dvě.
Našemu prďolkovi budou čtyři týdny a na mě to sedá taky. Začlo to asi tím, jak si sem babičky jezdí jak se jim zlíbí a to jsem po příchodu z porodnice nebyla zrovna fit a pak jsem byla navíc ještě nemocná s horečkama… Aby teda přijeli a přivezli třeba oběd, to ne, jen na kafe a ňuchňat dítě. Který jsme pár hodin předtím pracně uspali - třeba. A to je - otevři oči, focení, kochání, ošahávání a mě to už začíná lízt na nerva… FAkt. a navíc, když začne mít evidentně hlad, tak ne aby mi ho dali najíst, ale uhoupávají ho aby neřval - že by je třeba v tu chvíli napadlo zvednout kotvy, to ani náhodou......
Je to holt asi slepičí komplex a všechno si víc bereme jako čerstvý mámy…
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
12.7.05 09:52

Ještě chci dodat, že jediný, komu ho bez obav a ráda předisponuju je manžel.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
12.7.05 09:59

ahoj, tak to už jsme tři,
jenomže můj malý už bude mít devět měsíců.
já si ho chci užít a pořádně - proto jsme si ho pořizovali, a né na půjčování a jako novou atrakci v rodině.
na pochování jo, ale na procházku musím s ním a kdo se přidá, tak ať jde s námi.
Jinak taky svěřím manžovi - ale na procházku chodíme spolu - není to tak o důvěře, jako o tom, že je mi bez něj smutno a doteď ho nejsem nabažená…
Takže kdo se ještě přidá?
Alča a Alánek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
12.7.05 10:12

Ahojte,
já se taky přidávám!!! Malé už je sice 15m, ale na tohle období si moooooc dobře vzpomínám. Nenáviděla jsem hlavně tchýni, která mi dítě odebrala, kdykoliv se jí zlíbilo - i v noci, spala u nás (ona přece vychovala 3 děti, tak ví lépe než já, co s ním) Měla jsem z toho hrozné deprese. Manžel nechápal, ale nakonec - když jsem ho poslala - tak šel to mimi tchýni zase sebrat. Ona ale za chvíli přišla zas.Hrůza. :x

Myslím, že dřív nebylo od věci (a naši předci věděli, co dělají,) když byla šestinedělka absolutně chráněná před okolím. Všichni jí jen vyvařovali a podstrojovali a ona se mohla věnovat jen dítěti a odpočívat. Dneska každý přijde na kafe a chlebíčky, nechá se matkou obsluhovat a slintá na mimi. :evil: Teď čekáme další, tak jsem manžela dopředu upozornila, že každého - i tchýni - v šestinedělí vyhodím, ať je na to připraví. Kašlu na to, co si o tom budou myslet. A vám doporučuju totéž, jiná možnost asi není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
12.7.05 10:40

Souhlasim! Navic dite snad neni na ukazovani, to mas pravdu, ze je to jak v cirkuse. Ja si neumim predstavit, ze bych sla za sestrou (bydli vedle) a rekla ji, pujc mi dite (zatim to teda nejde ma ho jeste v brise:) ja ho jdu nekomu ukazat! Mam dojem, ze by me vyhodila a mela by pravdu. Ja jsem zpocatku syna take nerada pujcovala, teda kdyz nekdo prisel, ze mi pomuze, abych se mohla treba vyspat, ne na ukazovani!!! ale nakonec jsem byla tak unavena, ze jsem ho pujcovala celkem ochotne kdyz mi nekdo chtel trosku pomoct (tchyne, sestra, moje matka).
Ja ted resim jiny problem, mela bych nastoupit do prace a nedovedu si predstavit, ze tady syna necham cely den beze me (teda jenom 2× tydne, ale stejne..) To uz mu je rok . Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
12.7.05 11:04

No u druhýho nejspíš vyhlásím šestinedělní embargo !
Kámoška mi to radila už teď a já blb na ni nedala a mám to !!!!
Nejvíc mě dere nerva když ještě před návštěvou uklízíme jak dementi, aby tady nebyl ten všudypřítomný miminkovský bordel, znáte mamči, ne?
A já se pak nemám čas ani najíst. Naštěstí uklízí manžel, já mu sice říkám, kašli na to, ať je vidět že máme mimčo a on že ne, že by nás pomluvili. Na to já se můžu zvysoka…
Momentálně se mi kamarádky a známí rozdělili na 2 skupiny - ty co by nejradši přišli hned v den příchodu z porodnice (to udělali tchánovci) a ty, co rovnou řekli, buď v poho…my přijdem juknout až po šestinedělí.
V té druhé skupině jsou pouhé dvě osoby - obě maminy dvou dětí… :wink:

Přijde mi, že si každý myslí, že když maminu vyšoupnou z porodnice třetí čtvrtý den po porodu, tak že je nejspíš natolik fit, aby fungovala na 300% nebo co…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
12.7.05 11:22

Já bych řekla, že je to úplně normální - žádný slepičí komplex. Když někdo mámě začně takhle brát její mládě, tak jak se má ta máma cítit. Okolí si to asi někdy neuvědomí, ale taky hlasuju pro to, aby v šestinedělí byly maminky „chráněný“ :D (nebo nejlépe už napořád :lol: ).

Sama si pamatuju, jak mě bývalá kamarádka otravovala a mě to strašně vadilo. Tuli - tvoje tchýně to asi myslela dobře, ale naprosto chápu, že to bylo pro tebe příšerné. Ta moje (se kterou mám dobrý vstah a až na drobnosti bez problémů - jinými slovy díky za takovou tchýni) mi první dítě taky brala na můj vkus často - a to jen když jsme byli u ní nebo s ní někde. Taky jsem to nesla nelibě, přes to, že to bylo maximálně jednou týdně, možná méně. A ta kamarádka, v té době bezdětná, zase pořád vozila můj kočárek. Ze začátku mi to nevadilo, postupně strašně. Se svým dítětem jsem se chtěla pyšnit já, a myslím že celkem oprávněně!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.7.05 12:25

Ahoj holky,
já ještě ani miminko nemám (jsem 38+5), ale už mám taky hrůzu z toho, že každý den přijde někdo „otravovat“. Každý už říká, jak už se těší, že budou chodit každý den dívat a vozit a já nevím, jak jim řeknu, že jim prostě mimi nepůjčím. Je to moje první miminko, už se na něj strašně těším, ale mám trochu strach, že to nebudu ze začátku všechno docela dobře zvládat a mít tady ještě zájezdy rozvětvené rodiny nebo známých…:(
Doufám, že jenom tak straší a žádné dlouhé návštěvy nebudou.
Ahoj Petra

• Nahlásit
  • Citovat
4055
12.7.05 12:31

Péťo neboj - zájezdy budou !
Mě by právě zajímalo, jak jim to zarazit?

Je mi jasný, že nejlepší by bylo říct pravdu, prostě jsem unavená, dejte nám pokoj, potřebujeme si zvyknout… Jenže to zas bude, že jsme jaksi dost cimprlich, že nic nevydržíme, že oni to a to to.......

Já nevím asi nejsem normální, ale já sama bych nikdy nešla otravovat k šestinedělce, tušila jsem zápřah a teď ho sama vidím, nechápu, kde ty lidi ztrácejí mozek?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
12.7.05 12:51

Jo, taky jsem si myslela, že až přijedu z porodky, tak nechci těch šest týdnů nikoho ani vidět, ale pak jsem pozvala pradědouška a babičku od manži - ti jsou normální a přijeli se jen podívat a za půl hodky odjeli. Udělala jsem jim za odměnu fotky s malým v zavinovačce.
Jenže pak to uviděla tchyně a nahnala se tu i se svou máti - já je nemám ráda- malý spal, chtěly ať ho vzbudím - já že ne, že se bude budit za chvilku - podotýkám že jsme měli velké problémy s kojením - a samozřejmě jsme se pohádaly a skončilo to velkým cirkusem pro celý panelák…
a já večer zjistila že nemám mlíko !!!!! ani o půl noci ani ráno ani odpoledne a zásoby se mešily a menšily až malý chudák skončil na nutrilonu!!!!

Proto se stavím za vás! a brojím proti nájezdům všech vtěrek! a holky nebojte se jim to říct pěkně od plic! když jim to nedojde! však si miminek ještě užijí ale těch šest týdnů si nenechejte vzít.
Dodnes mě to mrzí, malého jsem nekojila ani 14 dní a dodnes si to vyčítám. Nedaly nám šanci!
takže stůjte si za svým, prosím.
Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
12.7.05 12:53

Holky,

je VAŠE PRÁVO rozhodnout, jestli si chcete nechat přijít návštěvy domů nebo ne. Hranice toho co nám vadí si určujeme samy, nemá cenu si stěžovat na emiminu, jak jsou všichni nehorázní a neomalení a přitom jim to neříct.

Každý je jiný, mně návštěvy v šestinedělí nevadily, nicméně neměla jsem problém říct, že jsem unavená a s návštěvou se třeba za hodinku rozloučit. S negativní reakcí jsem se nesetkala.

Zdravá miminka a spokojené maminky přeje
Peta a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
327
12.7.05 13:26

Ahoj,
přesně tak.....
Na to bezvadně zafungoval manžel u naší první princezny… Řekl všem, že návštěvy budeme přijímat až po šestinedělí a všichni to respektovali. Babičky samozřejmě mohly přijít po ohlášení. Já jsem s tím neměla problém a proto jsem tuto „tradici“ zrušila u druhé dcery - hlavně jsem ale určovala délku návštěvy a komu dám dítě já, podle nálady mimča… Opravdu Vám nikdo nic nevyčte, když se ozvete.. :D

Pohodu a radost z dětí přeje
Pavla a babinec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
12.7.05 13:35

ahoj,
naší malé je 13m a půjčuju ji nerada dodnes a velmi málo.rodině jsem to řekla,že půjčuju nerada,ale když si řeknou,že jim ji půjčím. a oni to kupodivu pochopili.ne s každým v rodině máme super vztahy,naopak,ale naštěstí jednání na rovinu berou všichni a snaží se nám či spíš mě jako rodiče respektovat.takže já bych se přimlouvala za to,vše příbuzným na rovinu objasnit a věřím,že to bude v pohodě.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
12.7.05 13:51

No, já bych ráda věřila, že odmítnutí všichni pochopí, když jim to řekneme, ale třeba to co napsala Alenka moc na pochopení nevypadá. Také já, i když jsem tu svou bývalou kamarádku odmítala, jsem měla smůlu. Asi bych na ni tenkrát musela zařvat, a to neumím. (S ní se to už vyřešilo, píšu bývalá). Problém je v tom, že né všichni umí jasně a důrazně odmítnout - třeba příbuzné. Proto si myslím, že je tohle povídání dobré, někomu může pomoct - ujasnit si, že po porodu jsem na prvním místě já a až pak ti ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama