Alergie - babské rady

887
8.6.15 15:17

Alergie - babské rady

Zdravím ženy :(,
jsem úplně zoufalá, mám alergii snad na všechno, ale poslední tři dny je to hrůza. Dnes jsem byla zase u alergologa a zase mi napsal jiné prášky a sprej do nosu. Bohužel opět nepomáhá a já mám naprosto zacpaný nos a nemůžu se nadechnout a jíst či pít je pomalu na udávení. Nemáte prosím některá nějakou radu, jak si ulevit? Vyzkoušela jsem od doktora už tři spreje a nic, jakokoli byť sebemenší změna k lepšímu. Jsem ochotná zkusit vše, tak pokud nějakou radu máte…sem s ní. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35181
8.6.15 15:36

@LenaNell nesmrkat (co nejmin to pujde), nepopotahovat, nemnout si oci, k vubec nesahat na oblicej. proste to nedrazdit jeste mechanicky. Na oci slunecni bryle. Antihistaminika klidne 2-3× denne, nosni spray je kortikoid? Pripadne se na prechodnou dobu vzdalit od alergenu - jestli jsi z vesnice, zajed si na den do Prahy, tam trava nekvete (je sekana). Oblicej po navratu domu oplachnout, ale jen tak otukat rucnikem a dal nesahat. ja zvazuji jeste nosni konvicku, je ale na povazenou, jestli to nebude jen daLSI drazdeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1127
8.6.15 15:52

Já mám letos taky hroznou alergii…Stříkám si už mořskou vodu do krku, cucám vincentka tabletky..Začne mě škrabat nebo spíš lechtat v krku a hotovo..Začnu kašlat a div se přitom nepozvracím..Mě by zajímalo, co to letos kvete za svinstvo. Teď už musím poctivě zobat prášky…a dřív jsem to nemusela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 15:56

Já beru Analergin, jak paní píše, nesahat si vůbec na obličej, a nějak to přežívám no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
8.6.15 16:00

@Pudloslava Ten sprej je avamys a ten ty kortikoidy obsahuje, ael po stříknutí se nos vůbec neuvolní. Nevím co dělat pro uvolnění nosu. Už z toho mám docela slušnou depku. A jsem z vesnice a ani neotevírám okna, protože mám pole a les za domem, ale i ve městě jsou stromy, tak mi to nepomáhá…bohužel od Prahy nejsem :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
8.6.15 16:03

@kvitk1 Taky by mě zajimalo, proč je to letos tak agresivní, protože loni mě prášky stačily ani jsem nemusela používat sprej do nosu a letos už druhy prášky a pořád nemůžu dýchat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
8.6.15 16:05
@LenaNell píše:
@Pudloslava Ten sprej je avamys a ten ty kortikoidy obsahuje, ael po stříknutí se nos vůbec neuvolní. Nevím co dělat pro uvolnění nosu. Už z toho mám docela slušnou depku. A jsem z vesnice a ani neotevírám okna, protože mám pole a les za domem, ale i ve městě jsou stromy, tak mi to nepomáhá…bohužel od Prahy nejsem :).

avamys ti nezabere hned, neuvolni nos okamzite, jako treba nasivin, ale behem par dnu by se to melo vyrazne zlepsit. ted v akutni fazi ho tam napal treba 3× denne. bylo by dobry predtim prohnat nos nejakou hypertonickou vodou, aby sliznice trochu oplaskly a aby se to vubec dostalo dovnitr. Klasicke kapky na uvolneni nosu jestli jsi kapala predtim casto, tak ted muzes mit ucpany nos z toho (to je zalezitost regulace poctu receptoru na sympatikomimetika) - to muze samozrejme situaci zhorsovat, ale po vysazeni se taky behem par dnu da samo do kupy. Jestli jsi uvolnovace pouzivala s rozumem a jeste trochu ti zabiraj alespon na chvilku, tak je tam napal pred tim awamysem, ale jen treba 2× denne.
ted by mohlo byt destivo, vzuch se snad zlepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 16:07

Ty jo, holky - to ráda čtu, že máte letos stejnou zkušenost! Já mám alergii letos extrémně silnou :zed: Víkend na chatě byl očistec :zed: Taky by mě zajímaly babský rady co s tím… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
8.6.15 16:07

Letos kvetou smrky.
ja mam hlavne na travy, letosek mam taky horsi, ale rekla bych, ze snad nejhorsi uz mam za sebou. jeden rok tak, jinej onak- zalezi na pocasi, jak to soused poseka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
8.6.15 16:15

@Petrušačka Manžel mi natrhal kopřivy, ty jsem si usušila ( a jak bylo slunko, usišuly se hned :mrgreen: ) a prý 4× za den pomáhá pití kopřivového čaje s medem. Zatím mám v sobě jeden a teď si jdu vařit druhý, ale asi to taky je běh na dlouhou trať.
Jinak já si připadám jak hysterka, protože co já doma dělám za scény, že nemůžu dýchat, pít a vůbec spát a chlap si chodí po zahradě a klidně seče trávu a nic mu není…já bych u toho snad umřela :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
8.6.15 16:25
@Pudloslava píše:
Letos kvetou smrky.
ja mam hlavne na travy, letosek mam taky horsi, ale rekla bych, ze snad nejhorsi uz mam za sebou. jeden rok tak, jinej onak- zalezi na pocasi, jak to soused poseka atd.

Kvetení jehličnatých stromů můžu potvrdit. Bydlíme sice v Praze ale pod lesem a všechno na zahradě máme pravidelně uplně zasypané pylem. Auto teď nemám bílý ale žlutý :lol:. Takže věřim, že o to musí být letos pylové alergie horší. Se sprejem do nosu s kortikoidy mám taky zkušenost, že to chce používat pár dní, aby bylo patrné zlepšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1127
8.6.15 16:41

Taky jsem slyšela, že kvete něco, co je jen jednou za sedm let…Já když si vzpomenu, že jsem třeba prášky užívala jen občas :( Měla jsem jen trochu rýmu. Letos beru fakt prášky každý den, stříkám si kapky na alergii..Pořád čekám, že zaprší a ono pořád nic…A občas se bojím jít i ven..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
8.6.15 18:13

Jsem silný alergik a letos také trpím víc než jindy. Navíc bydlím na farmě a musím prostě makat. Astma strašné, o ostatních alergických příznacích nemluvím. Mám nasazený Prednison, ale jen pár dní, tak zatím nic necítím. Ale slyšela jsem o nějaké bylině, která by snad měla mírnit alergické projevy, ale blbec jsem si nezapsala, co to bylo zač. Trochu mi pomáhá šalvěj (babské ucho :D )A ledové nápoje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
8.6.15 19:20

Ja vim o pupalce, ale jeden rok jsem zobala jakysi pupalkovy olej a samozrejme nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
8.6.15 19:33

Je,,fajn" vědět, že nejsem sama. Ale jak spíte?? přes den, jo je to na nic a teď se mi to opět po chvilkovém uvolnění totálně zacpal nos a za chvíli mám jít ukládat dceru a nemůžu si ani lehnout, abych se nezačala dusit. Dávám si kolem sebe mokré ručníky a zvedlé pod hlavou (i když to je taky na nic, když je zacpaný i ve stoje), ale to nezabírá. neumím spát a dýchat pusou celou noc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama