Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Holky, pojdte sdilet nejake recepty na snidane, svacinky do skolky. Mam dcerku s touto alergii a do skolky ji budu donaset moje jidlo. Ale v oblasti pomazanek a svacinek jsem uplne bezradna. Navic je dcera hodne nejedlik, jsem rada, ze se ve skolce rozjedla a zacala jist (vidi to u ostatnich) a ted dali rana a opet bude mit neco jineho na jidlo. Jak to delate vy?
@Romanka40 nahradit rostlinymi vecmi… Ze soji je dost pomazanek, podobne zerve…ta se pak da kombinovat se zeleninou, sunkou… Pect domaci buchty, kolace ze sojoveho, mandloveho, kokosoveho mleka…casem se to da vychytat ![]()
@Neuz sojove moc davat nechci… ono soja neni zrovna idealni… budu muset hodne hledat a nejak se snazit varit „stejne“ veci jako ve skolce. At nerika, ze ma jine veci
Hm jestli to ma byt podobne, tak nevim, co dela vase skolka, ale nase tak z 90% chleba/pecivo s necim tvarohovym/syrovym
Sni ti hummus? Arasidove maslo? Pripadne jine oriskove - muzes si udelat I doma, pokud mas dobreho robota. Misto soje cizrnu, ta rozmixovana taky neco spoji. Jinak pecivo s margarinem a zeleninou/varenym vejcem/dobrou sunkou…budou ti to aspon davat do chladu?
@beruska9 maji avokadove pomazanky, slehany tbaroh, pomazanky s ruznym pecivem, cockovou, fazolovou pomazanku… budu muser neco vymyslet. Ona nechce ani ghitelu, takze oriskove moc nee. Ale zkusila jsem ted z DMka koupit zeleninove pomazanky a hold budu muset neco doma zkouset. A robota nemam ![]()
@Romanka40 : no tak aspon tak…ja schvalne koukla na nasi, maji 2× pecivo s margarinem, jednou teda I s marmeladou, jinak to jsou variace na tvaroh a syr furt. Jednou jogurt, to bys mohla dat alternativu. Ty jo, bohuzel konkretni recepty nemam, u nas jsem jednu dobu byla bezmlecna ja, ale napodobovat skolkovni svacinky jsem nastesti nemusela…stejne asi budes muset zjistit, co sni, hlavne, pokud to mate zjistene nove. Moje decka treba hummus nebo mandlovy jogurt daji, stejne jak ta oriskova masla…a dost jsem si pekla, bud jsem hledala origos bezmlecne recepty, nebo nahrazovala - pokud tam bylo rozpustene maslo tak olejem, mleko nejakym rostlinnym…vetsinou to fungovalo. Ale to ti asi moc nepomuze na ty svacinky ![]()
@beruska9 ja ted budu zkouset. Pect bych mohla, budu pridavat i ghi od ceskeghi, jen aby to nejedli decka 🤣 prece jen, buchta je lakavejsi nez dynovy chleb s bylinkovou pomazankou 🤣
No prave. Udelej neci, co vypada nechutne zdrave, treba mrkvovy dort, to by je mozna odradilo
Bez kremu teda. Ja pekla nedavno, tedy dokonce I bezlepkovy, podle Jamieho Olivera, nebo tady jsem nasla myslim solidne vypadajici recept https://www.apetitonline.cz/…vy-dort.html