Alkohol u partnera

14
23.5.16 21:26

Alkohol u partnera

Mám takový citlivý dotaz. Když jsme se s partnerem seznámili, téměř vůbec jsem ho neviděla pít alkohol. Vychhovávala mě matka samoživitelka a byla jsem jedináček, s alkoholem jsem se doma setkávala maximálně na vánoce do cukroví. K alkoholu celkově jsem měla vždy odpor, přišlo mi že opilí lidé se chovají jako zvířata.
Teď co mě trápí. Přítel se každý den něčeho napoje, tu sklenka vína, pak pivo k večeři, 20ml slivovice nebo whisky. Za jeden večer tak kombinace tří věcí. Není čech ale cizinec, v jeho domovině jde o standard, národní synonymum pro „pohoda a relax“ je „víno a rakija“… Přítel ví že k tomu mám odpor ale zároveň mi neustále předhazuje že se mi hnusí opilí lidé, né napití a v náladě. Nikdy se jeho chování kvůli alkoholu nijak nezměnilo, vždy se choval rozumě a slušně nehledě na množství kolik toho vypil. Jediný problém který tedy mám je, že mi to nepřijde normální… Jak vydíte tuto situaci vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Uju
6747
23.5.16 21:35

No, říká se, že tou pravidelností si může člov+ěk vypěstovat návyk, ale znám opravdu hodně lidí co si každý večer dají sklenku nebo pivko a nezanechává to na nich vůbec žádné následky. Pokud se neopíjí, nezvyšuje dávky a vyloženě cvlast nevyhledává-byla bych v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
23.5.16 21:41

@Uju
Ne, to ne, je to jak říkáš nezvyšuje a neopíjí se. Jsou období kdy si nedá vážně nic třeba týden, jsou doby kdy si dá tři věci za večer ale pořád je „vpohodě“… Je z Bulharska, oni to tam na Balkáně celkově berou jinak. Jen já na to prostě nejsem zvyklá tak bych ráda slyšela i názor ostatních. Jestli je to vpohodě když je takhle navyklej… Ono ať pije vodu nebo víno, chová se pořád stejně, jen má zvyk že k tomuhle jídlu to k jinému jídlu ono… A já jako úplný abstinent jen valím oči…

Příspěvek upraven 16.06.16 v 15:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
23.5.16 21:41

Měla jsem přítele, který pil alkohol kontinuelně celý den. Ráno si otevřel lahvinku vína, něco přidal do vaření, zbytek vypil. Do toho to prokládal pivem. Nikdy nebyl opilý ani v náladě. Nicméně mi to tak trochu vadilo. V podstatě na něj nemohl být spoleh, kdyby se potřebovalo třeba nutně vyjet autem - požil alkohol a při kontrole by nadýchal. Vztah jsem po čase ukončila z jiných důvodů, ale pokud by tomu tak nebylo časem bych ho ukončila asi právě pro to pití… Občas jsme se totiž kvůli tomu chytli. U nás se téměř nepilo, tudíž jsem z dětsví na to nebyla zvyklá a sama téměř nepiju. Neporadím, ale normální mi to taky nepřijde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1754
23.5.16 21:49

Na toto téma je tady milion diskuzí. Nikdo ti nedokáže říct co už je příliš. Někomu se zdá moc jedno pivo za den, někomu za týden… Důležité je, co si myslíš ty. Pokud ti vadí, jak pije, tak nic co tu napíšeme to nezmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22597
23.5.16 21:49

@FairyGirl Těžko lze očekávat, že abstinent a člověk, pro něhož je sklenka alkoholu standardem už z výchovy, najdou společnou řeč. Buď to budeš muset přijmout bez přemýšlení nad tím, jestli je to normální, nebo vztah ukončit a najít si abstinenta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
23.5.16 21:52

Na mě by to bylo asi taky moc. Ale pokud je slušný a neopíjí se a jde jen o večery. Těžko říct, takový zvyk asi jen tak nezlomíš.

" Pokud se neopíjí, nezvyšuje dávky" závislost na alkoholu je specifická tím, že člověku stačí čím dál méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama