Amoksiklav na anginu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 10:38
Amoksiklav na anginu

Od pondělí mám od dr napsané atb Amoksiklav na anginu, ale dnes je to 3 den a pořád nevidím zlepšení, spíš opak. Mám ještě počkat nebo zajít k doktorovi? Po jaké době zabrali atb vám?

Reakce:
Natálka26
Kelišová 6002 příspěvků 28.08.19 10:40

@PeBa12

Zavolej dr. Poměrech dnech už by zlepšení být mělo.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 28.08.19 12:02

Amoksiklav se na angínu nedává! Sice je účinný, ale zbytečně širokospektrý a pokud by to náhodou nebyla angína ale mononukleoza (zpočátku vypadají stejně) tak se k tomu ještě pěkně osypeš. Na angínu bys měla dostat obyčejný penicilin. A nezabírá jak? Pořád Tě bolí v krku? Máš horečky? Angíny jsou i virové, bolest v krku klidně může trvat týden, hlavně pokud se na těch mandlích udělají afty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 12:21
@Lucka1111 píše:
Amoksiklav se na angínu nedává! Sice je účinný, ale zbytečně širokospektrý a pokud by to náhodou nebyla angína ale mononukleoza (zpočátku vypadají stejně) tak se k tomu ještě pěkně osypeš. Na angínu bys měla dostat obyčejný penicilin. A nezabírá jak? Pořád Tě bolí v krku? Máš horečky? Angíny jsou i virové, bolest v krku klidně může trvat týden, hlavně pokud se na těch mandlích udělají afty.

Je hezké, že se na angínu Amoksiklav nedává, ale to se máme s těmi doktory prát? Kdo jiný než MUDr. ( v našem případě zároveň i internistka, věk kolem 60) by měl vědět, jaký lék dát.
Píšu to proto, že před čtyřmi lety jsem ho taky dostala. Měla jsem anginu asi po 20-ti letech a to jsem jí i říkala, že jsem penicilin měla naposledy na základce, přesto mi ho nedala.
Ale děkuji, žes zakladatelce napsala i možné další komplikace…
( V mém případě jsem se pak ještě musela léčit na gynekologii, i když nikdy předtím jsem tyto problémy neměla.)

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 13:30
@Lucka1111 píše:
Amoksiklav se na angínu nedává! Sice je účinný, ale zbytečně širokospektrý a pokud by to náhodou nebyla angína ale mononukleoza (zpočátku vypadají stejně) tak se k tomu ještě pěkně osypeš. Na angínu bys měla dostat obyčejný penicilin. A nezabírá jak? Pořád Tě bolí v krku? Máš horečky? Angíny jsou i virové, bolest v krku klidně může trvat týden, hlavně pokud se na těch mandlích udělají afty.

Horečky nemám, ale ty sem ani neměla. Pořád trvá bolest v krku. Ale ani vzhled v krku se nijak nemění, spíš se to horší. Pravou mandlí jsem v pondělí neměla naběhlou skoro vůbec a teď už je taky chycená…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 28.08.19 13:37

@PeBa12 mandle mohou být zvětšené i povleklé i z virozy. Bakteriální angínu spíš nemáš, amoksiklav opravdu pobere skoro všechny bakterie které mohou způsobit angínu. Předpokládám že výtěr z krku se nedělal? CRP se dělalo?

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 13:48
@Lucka1111 píše:
@PeBa12 mandle mohou být zvětšené i povleklé i z virozy. Bakteriální angínu spíš nemáš, amoksiklav opravdu pobere skoro všechny bakterie které mohou způsobit angínu. Předpokládám že výtěr z krku se nedělal? CRP se dělalo?

Nedělalo se nic ani výtěr ani crp. A jaký je rozdíl mezi bakteriální a virovou anginou??

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 28.08.19 15:59

Na virovou antibiotika nezabírají, ta se vyléčí sama. Většinou ta bakteriální má vysokou horečku, bývá vysoké CRP a pokud se udělá výtěr bývá tam nejčastěji streptokok.

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 19:02
@Lucka1111 píše:
Na virovou antibiotika nezabírají, ta se vyléčí sama. Většinou ta bakteriální má vysokou horečku, bývá vysoké CRP a pokud se udělá výtěr bývá tam nejčastěji streptokok.

A kdyby to byla ta virová jsem infekční po celou dobu léčby?? Mám doma 2 děti, tak se nejvíc bojím toho, že to chytnou, obzvlášť malá teď dobrala atb na anginu a nerada bych aby to chytla zpátky. Zítra každopádně jdu k doktorovi…

Doctus
Závislačka 4544 příspěvků 28.08.19 21:21

@PeBa12
A dcerka dostala co? Cokoliv kromě (základního) penicilinu (při nepřítomnosti alergie na penicilinová ATB) na streptokokovou angínu je bohužel špatně, stáří lékaře nepřináší vždy větší moudrost, když dotyčná udělá takový přešlap u angíny, děsím se toho, jak léčí mnohem závažnější diagnózy.

Kromě bolestí v krku jste měla i jiné příznaky? Rýma, kašel, bolesti hlavy? Na mandlích máte povlaky / čepy, nebo puchýřky „vzadu v krku“?

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 22:11
@Doctus píše:
@PeBa12
A dcerka dostala co? Cokoliv kromě (základního) penicilinu (při nepřítomnosti alergie na penicilinová ATB) na streptokokovou angínu je bohužel špatně, stáří lékaře nepřináší vždy větší moudrost, když dotyčná udělá takový přešlap u angíny, děsím se toho, jak léčí mnohem závažnější diagnózy.Kromě bolestí v krku jste měla i jiné příznaky? Rýma, kašel, bolesti hlavy? Na mandlích máte povlaky / čepy, nebo puchýřky „vzadu v krku“?

Malá měla Ospen a ten ji zabral ukázkově. Mě krom bolení v krku nic není. Jeden den mě malinko pobolivala hlava, ale to bylo tak málo, že to ani jako nějaký příznak neberu. Řekla bych, že to jsou spíš čepy. Povlak mám akorát na jazyku…

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 22:16
@Doctus píše:
@PeBa12
A dcerka dostala co? Cokoliv kromě (základního) penicilinu (při nepřítomnosti alergie na penicilinová ATB) na streptokokovou angínu je bohužel špatně, stáří lékaře nepřináší vždy větší moudrost, když dotyčná udělá takový přešlap u angíny, děsím se toho, jak léčí mnohem závažnější diagnózy.Kromě bolestí v krku jste měla i jiné příznaky? Rýma, kašel, bolesti hlavy? Na mandlích máte povlaky / čepy, nebo puchýřky „vzadu v krku“?

Já sem anginu nikdy neměla tak úplně nevím jak vypadají čepy, ale mám na nich takové bílé skvrny, puchýře to nejsou tak předpokládám, že to jsou ty čepy.

Doctus
Závislačka 4544 příspěvků 28.08.19 22:29

@PeBa12
Tak aspoň dcerka měla ATB správně (byť teda nevím, zda byl kultivačně potvrzen streptokok).

Při absenci teploty bych se spíše přikláněl k virové etiologii, ATB by na bakteriální infekce měla mít kýžený efekt do 48 hodin (některá až do 72 hodin).

bobulka88
Kecalka 421 příspěvků 28.08.19 22:47

Ten amoksiklav neni az tak spatne, dava se treba na peritonzilarni abscesy/peritonsilitidy. Ale obyc penicilin je lepsi, to jo no. Ale nekdy se holt stane, ze se angina i pres antibiotika prvni dny zhorsi, zazila jsem nekolikrat (ne u sebe), ze nasazenej PNC, po par dnech pacient prijde, ze je to horsi. A rozhodne to nemusi znamenat, ze je to virovy.

PeBa12
Kecalka 165 příspěvků 28.08.19 23:11
@Doctus píše:
@PeBa12
Tak aspoň dcerka měla ATB správně (byť teda nevím, zda byl kultivačně potvrzen streptokok).Při absenci teploty bych se spíše přikláněl k virové etiologii, ATB by na bakteriální infekce měla mít kýžený efekt do 48 hodin (některá až do 72 hodin).

S malou jsem byla na pohotovosti kde ji dávali atb a tam ji žádný výtěr z krku nedělali. A je možný abych já měla virovou když malá měla bakteriální? Nemyslím si, že bych to chytla jinde než od ní… A jak ji v tom případě léčit jestli je to virová? A hlavně jak dlouho jsem infekční??

Váš příspěvek
Reklama