Anální fisury léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 12:58
Anální fisury léčba

Zdravím všechny, máte nebo měla jste některá problém s řitními trhlinami? Jsem dva měsíce po porodu a neskutečně trpím, pokaždé když jdu na záchod tak cítím neskutečnou bolest a po stolici ani nemluvím, chodím jednou za 2-3 dny a to si myslím že hlavně proto že se psychicky bojím té bolesti :( Dnes jsem byla u Dr. dal mi nějakou čistící pěnu a čípky, říkal, že pokud to nepomůže budu muset na operaci.. Jenže kojím, mám malého prcka takže v nejbližší době nehrozí to, že bych mohla na 3 dny do nemocnice.. Nemáte nějaký tip co s tím? Nebo nemá někdo zkušenosti s hemaclinic v Praze? Četla jsem že to dělají ambulantně

Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 16020 příspěvků 06.06.19 13:08

Hodně pít vodu, jíst jogurty, kefiry, ovoce, zelenina… fajn je hemagel..při kojení by s ním nemel byt problém.

LennyL1
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 06.06.19 13:18

Kamarádka si dělala domácí klystýry nějakým bylinkovým vývarem několik týdnů, protože nemohla jít přirozeně na záchod přes tu bolest. Zahojilo se to a vše v pohodě. Tam hodně škodí i to tlačení při stolici, což u klystýru odpadá. Žádné problémy s vyměšováním po ukončení léčby neměla.

Pifinka
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 06.06.19 13:23

Ahoj, mému muži, který se s tím trápil několik let a vyzkoušel snad úplně všechno, od diet, nejedení - aby nemusel na wc, přes masti, léky, obklady, odvary, babské rady, koupele atd., pomohla až operace. Byl třetí den doma a od té doby má klid. Jemu to dělali v Kolíně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 13:46

Tak dá se to řešit i bez operace, i když to asi bude znít úchylně. Neznalost doktora neomlouvá. Důležité je snížit tonus svalů - svěračů a natáhnout kůži. A to neuděláte jinak, než tréninkem, nejdřív masáž prstem, je potřeba si ty svaly a kůži jakoby protahovat. Stejně tak to funguje jako příprava před porodem s epi-nem nebo ani-ballem. Svaly se prostě dají protahovat. Člověk taky provaz nebo rozštěp neudělá bez tréninku. Pak je možné si pořídit v sexuálních pomůckách předmět a pomalu trénovat. Na stejném principu funguje i osvědčená léčba botoxem - švagrová měla taky trhliny rekta po porodu a 2× šla na botox do análního otvoru (injekce). Bolelo to jak čert, ale už s tím nemá problémy. Prostě se jí ten anální otvor uvolnil, protože se narušila inervace těch svalů. A pak je potřeba mazat příslušnými mastmi - protizánětlivými, hojivými a případně čípky + změkčování stolice -měli by poradit v lékárně. Preparátů je na trhu dost. No a pak strava. Zelenina, ovoce, tekutiny. Najít si co staví. Důležité je to ted trošku zhojit něčím z lékárny a pak zahájit trénink a budete bez problémů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.19 13:50
@Anonymní píše:
Tak dá se to řešit i bez operace, i když to asi bude znít úchylně. Neznalost doktora neomlouvá. Důležité je snížit tonus svalů - svěračů a natáhnout kůži. A to neuděláte jinak, než tréninkem, nejdřív masáž prstem, je potřeba si ty svaly a kůži jakoby protahovat. Stejně tak to funguje jako příprava před porodem s epi-nem nebo ani-ballem. Svaly se prostě dají protahovat. Člověk taky provaz nebo rozštěp neudělá bez tréninku. Pak je možné si pořídit v sexuálních pomůckách předmět a pomalu trénovat. Na stejném principu funguje i osvědčená léčba botoxem - švagrová měla taky trhliny rekta po porodu a 2× šla na botox do análního otvoru (injekce). Bolelo to jak čert, ale už s tím nemá problémy. Prostě se jí ten anální otvor uvolnil, protože se narušila inervace těch svalů. A pak je potřeba mazat příslušnými mastmi - protizánětlivými, hojivými a případně čípky + změkčování stolice -měli by poradit v lékárně. Preparátů je na trhu dost. No a pak strava. Zelenina, ovoce, tekutiny. Najít si co staví. Důležité je to ted trošku zhojit něčím z lékárny a pak zahájit trénink a budete bez problémů.

A tady je v podstatě to, co jsem psala, akorát už z nějakého zdravotnického centra:

http://www.chimare.cz/…tni-trhliny/

terez8
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 06.06.19 13:55

Já sem s tim byla na operaci dvakrát, ale stejně mi to moc nepomohlo. Když mas teď aktuálně potíže, tak je super koupel s hypermanganem..das si par těch zrnicek do lavoru s vlaznou vodou, aby to bylo lehce fialový a sedas si do toho několikrát denně (vždycky si musíš připravit novou koupel), to ti to uklidní a funguje to i jako desinfekce. Jeste se objednej do proktologicke poradny, tam se na to specializují..me tam predepsali sadu na roztahovani análního otvoru, sou to takový trubičky, asi 3 velikosti a k tomu krém na znecitliveni a tím si to procvicujes..od te doby s tím nemám zadnej problém :palec:

DeeDee.518
Kecalka 376 příspěvků 06.06.19 22:24

V případě operace si myslím, že by vám určitě dovolili mít miminko v nemocnici s sebou, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.19 22:24

@DeeDee.518
No to právě nevím, ještě jsem si říkala přinejhorším ještě podepsat revers ale to nevím jestli je možné třeba hned v den operace :nevim:

Váš příspěvek
Reklama