Antibiotika v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  18.11.03 17:31
antibiotika v tehotenstvi

ahoj,chtela jsem se zeptat jake mate zkusenosti s branim antibiotik v tehotenstvi. Jsem v 30tt a mam zanet dasni, obvodni doktorka mi doporucila Penicilin,ze to miminku nemuze uskodit zubarka mi ho predepsala,ale moc se ji to nelibilo,ze by pry tehulce antibiotika nikdy nedavala,ale zanet je dost velky. A ja ted nevim, cekat a dal polykat hnis a dal si krajet vsechno na kosticky a doufat,ze zanet odejde co nejdriv(snazim s nim bojovat napr.Tee tree olejem,specialni pastou,pitim a kloktanim hermanku). Nebo brat tyden Penicilin.

Co vy na to?

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  18.11.03 17:57

Ahoj ,vím jak bolí zánět dásní a chápu tvé obavy ,ale mám radu jak se ujistit ,že mimi neublížíš zavolej svému gynekologovi (nebo doktorce)pokud nechceš čekat do rána zavolej do nemocnice na gyn-porodní a chtěj nějakého doktora avysvětli mu problém mužeš klidně zavolat do několika nemocnic.My to udělali stejně ,když jsem v 26 tt dostala chřipku.Držím palce Dana

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.11.03 18:52

Ahoj, Penicilin patří mezi antibiotika, která by miminku ublížit neměla (dále např. i Erytromycin..), ale za optání u gynekologa nic nedáš..ahoj a přeji pohodový zbytek těhotenství a poté krásné zdravé miminko! Andrea

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 06.12.03 19:10

Ahoj holky,

máte některá zkušenost s užíváním antibiotik na začátku těhotenství? Co na to doktoři, jaká jsou rizika pro mimčo atp.?

Díky Esterka

Anonymní  10.12.12 06:48

Ahoj všichni. Nevíte jaká antibiotika se běžně užívají v porodnici po prasknutí plodové vody? Já jsem měla vždy velmi špatnou reakci na Augmentin a poslední dobou mám pocit, že jiná antibiotika v těhotenství ani nikdo nepředepisuje. Je možné aby mi dali třeba jen obyčejný penicilin? Po Augmentinu jsem měla vždy kvasinkovou infekci takovou, že jsem byla u gynekologa třikrát v týdnu, protože nic nezabíralo a už jsem ani chodit nemohla, byla jsem dole celá oteklá a odřená - bolest šílená. :roll:

Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 10.12.12 07:38
@Anonymni píše:
Ahoj ,vím jak bolí zánět dásní a chápu tvé obavy ,ale mám radu jak se ujistit ,že mimi neublížíš zavolej svému gynekologovi (nebo doktorce)pokud nechceš čekat do rána zavolej do nemocnice na gyn-porodní a chtěj nějakého doktora avysvětli mu problém mužeš klidně zavolat do několika nemocnic.My to udělali stejně ,když jsem v 26 tt dostala chřipku.Držím palce Dana

Danuš a jaké jsi dostala antibiotika? já jsem na začátku a bojím se, že mám angínu… :,(

Anonymní  10.12.12 07:43

@Petulka II Danuš tady něco psala naposledy v roce 2003. Obávám se, že ta ti už neodpoví. Já jsem tuhle diskuzi oživila s jiným dotazem, který se ale také týká antibiotik v těhotenství. :roll:

eumedon
Extra třída :D 10297 příspěvků 10.12.12 07:52

Manželka brala v těhotenství Penicilin, protože se nakazila boreliózou.

Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 10.12.12 07:58
@Anonymní píše:
@Petulka II Danuš tady něco psala naposledy v roce 2003. Obávám se, že ta ti už neodpoví. Já jsem tuhle diskuzi oživila s jiným dotazem, který se ale také týká antibiotik v těhotenství. :roll:

jéé tak to vidíš to jsem si ani nevšimla- také jsem četla o penicilinu, chjo se zblázním fakt…

konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 10.12.12 08:41

Po odtoku plodové vody dávají v porodnici kapačkou penicilín.

marienela  10.12.12 12:42

Ahoj holky, mně ve 3. mésíci předepsala praktická doktorka antibiotika Duomox, což je na bázi penicilinu, volala jsem gynekoložce a ta s tím neměla žádný problém. takže ten penicilin by měl být ok…

Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 10.12.12 16:35
@marienela píše:
Ahoj holky, mně ve 3. mésíci předepsala praktická doktorka antibiotika Duomox, což je na bázi penicilinu, volala jsem gynekoložce a ta s tím neměla žádný problém. takže ten penicilin by měl být ok…

já si zatím dávám priznic a přírodní pastily ISLA MOOS - ty prý jsou pro těhotné - no uvidíme. také jsem se dnes od kamarádky dozvěděla, že existuje sada - samotestovací doma - crp - jestli potřebuješ antibiotika nebo ne - ale to bude asi drahé

Amalka123
Nováček 7 příspěvků 16.02.16 21:03

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli jste někdo v těhotenství bral tyto antibiotika. Předepsal mi je lékař, který věděl, že jsem těhotná. Na příbalovém letáku se moc nedoporučují :,( Azithromycin Actavis 500 mg. Děkuji za odpověď ;)

Xsenova
Kecalka 398 příspěvků 16.02.16 21:31

Ahoj, brala som Zinnat koli vnutornemu zanetu v 26tt. Je to atb vseobecne zamerane na zanety. Nasadili mi ho v porodnici u Apolinara - takze urcite nebude nevhodny pre tehotne zeny. Inak bejby zdrave a vsetko ok :mavam:

IlonkaIlonka
Nováček 10 příspěvků 17.02.16 10:50

Antibiotika beru až když už příroda nepomáhá a to je naštěstí málo kdy

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama